Velmi velke brucho

Príspevok v téme: Velmi velke brucho
zuufala

zdravim.prosim vas poradte mi co mam robit!mam 17 r a 60 kg...to je ete v pohode no lenze ruky, nohy mam stihle a brucho ostrasne, nechutne velke!!to som zdedila asi po otcovi..ja uz s tym zijem 17 rokov!!doteraz som vsetko vyskusala:dietu,brusaky vsetko mozne ale nic nepomohlo.nemozem chodit na kupalisko, nemozem si davat nic obtiahnute,nic podla mojho vkusu, len take v com nevyzeram ako tehotna...proste mam zniceny zivot!ako zavidim ostatnym, kt maju aspon normalnejsie brucho ako ja!...ach!:(co mam robit?

ahjajjaj

dievčatá, to brucho je vizuálna záležitosť nielen vtedy, keď je skutočne veľké, ale aj pri nesprávnom držaní tela. POzrite si ako sa ohýba chrbtica, ako je prirodzene zakrivená. A dievčatá so slabšími brušnými svalmi akosi dávajú panvu vpred, takže opticky to brucho vyzerá ešte väčšie. Skúste si posilniť brušné svaly a zároveň dbať aj na správne držanie tela. Hore: hrudník je rovnako široký ako chrbát. Takže sa vystrieť, nechodiť zhrbene. Tým pádom sa nehrbiť ani rovnovážne v oblasti panvy zas dopredu, aby sme kompenzovali horné zhrbenie, takže panvu trochu dozadu.
Druhá záležitosť je strava: jej množstvo v žalúdku. Veľký žalúdok je viac roztiahnutý. Takže jesť viackrát denne, ale naraz o čosi menej, nenapráskať sa.

peritonalka

z mojho hladiska by si z toho nemusela robit nic.Ja si robim denne 4 krat peritonalku/domaca dialyza obliciek/ a pri kazdom raze si lejem do bruska 2 l vody,s ktorymi chodim cely den.Necitim to ze to tam mam,vadi mi len to velke bruchu.Maskujem to oblecenim,no neviem ci to pomaha.Samozrejme ze problem mas zufala,no oproti mojmu sa mi zda malicherny.No ale s tvojim pripadom sa urcite nieco robit da,no s mojim tazko.Az ked sa mi ujde oblicka.drzim ti prsty

jan...

Zdravim,
mam 21 rokov a narastlo mi brucho,ktore som take velke nemal..je to asi 2 roky dozadu!skusam brusaky to nepomaha.no viditelne to je asi tuk...lebo tie svaly,ktore citim napr.aj pri cviceni su pod tym tukom.priznam sa ze sa malo pohybujem,lebo moj zivotny styl je zamerany na minimum pohybu.a tiez aj problem s jedlom.na obed sa zvyknem riadne napráskať a rano alebo vecer uz velmi vela nejem...po najedeny sa citim nafuknuty...snazim sa teda jest viac krat denne ale po malych davkach.je to spravne?co by ste mi poradili?tiez to iste ako kolegyne v prvej správe?som chudy a nevypada to pekne ked mam vacsie brucho..a ked aj pijem vela vody niekedy som aj z toho nafuknuty..neviem ci su to len take prvotne signaly,a nemal by som ju pit castejšie...
dakujem za radu!!

Domculiatko

Okamžite prestaň piť mlieko a jesť mliečne produkty, vrátane syrov a margarínov. Používaj za studena lisované oleje, veľa strukoviny, obilnín (celé zrno), ovocie a zeleninu. Máš nafúknuté brucho zo zle kombinovanej stravy (nekombinuj sacharidy s bielkovinami), odporucam delenu stravu. Mozno mas aj intoxikovane creva a hnilobno- kvasne procesy. Denny vypi aspon 2, 5 litra vody a vsetko to svinstvo pojde von.

Gavo

zuufala:

nebud zufala, poradim ti: problem je jednoduchy a to je obsah tvojho zaludka, poterbujes jednoznacne jest velmi malo a velmi casto ovocie zelenina, presna gramaz ziadne nadrozmerne porcie, problem moze byt ak dlho niec nejes a potom sa nadlabes tvoj zaludok sa roztiahne,, tym ze spracuvava velky obsah jedla sa natahuje, a potom ma problem sa stiahnutak si zila 17 rokov s velkym bruchom necakaj ze to za mesac opadne, velmi ti pomoze striktne dodrzaviane obsahu, neviem presne casy ale cca 200 gramov kazde 4 hodiny to mas 800 gramov za 16 hodin si myslim ze to je az az,, jednoduche zistenie kolo stravi tvoj zaludok je to ze si sadnes za poriadny tanier najes sa do syta a potom si uvedomis kolko si zjedla .. to znamena ze si najedena! a to mnozsto si rozdel pravidelne od 8mej do 20tej --- a medzi tym pit vela vody, priblem nie je brusakmmi ci nadmernym tukom ale si osobne myslim nadrozmerne roztiahnutym zaludkom, 90percent deti ma take brusko ked su malicke pocas zivota sa im to ale stabilizuje pretoze telo dorastie a zaludok rastie pomalsie, tak ako aj pomalsie sa stahuje, -

Takze moja rada:

Odmeraj si mnoztvo jedla kt zjes, rozdel ho na co najvacsie inttervaly max 2 hod, pocas dna, a pi vela vody zaludok sa ti do pol roka stiahne o polovicu:P

Skus to nezarucujem ze to je ten problem ale myslim si a potom daj vediet, Vela stastia :P

bruchita

zuufala
si vo veku, kedy sa ešte všetko mení. vôbec by som si nerobila veľkú hlavu z brucha. Nebudeš síce modelkou, ale ak po nej netúžiš, tak nemáš čo riešiť.