Stres, trema, starch v skole

Príspevok v téme: Stres, trema, starch v skole
leona7002321

Skola ma dokaze fakt strasne stresovat . Hoci som uz v poslednom rocniku na strednej . Poctivo sa ucim vsetko co treba no aj tak mam pocit ze to neviem aj ked si to prejdem . Ked profesor ide skusat ja mam pocit ze mi srdce vyleti z koze. Dostavim sa pred tabulu a totalne z tej tremy a strachu horim . Lebo citim taky stres, ze mi stupne tlak . Uz to trva roky , myslim ze by som s tym mala daco robit. Lebo ja ako keby od kazdej odpovedi zavisi moj zivot sa chovam . Ostatni spoluziac su pred tabulovu alebo ked hovoria z miesta v pohode a ja uz citim uplne teplo ked mam hovorit alebo sa prejavit. Stava sa mi to len v skole!!!! Akonahle sa mi vyucpvanie skonci opadne zo mna to hnusne napatie a uz som aj v pohode ani nie som cervena. Dost ma to stve lebo to vyzera blbo a nechcem to .. L( Vzdy si poviem ze uz to bude fajn , ved som sa to ucila. No u mna to je proste reflex ze ked hovorim nieco v skole som cervena. Len v skole!!! Preco?? L( Je to dost ponizujuce... byt taaka ..
Nie je to niekto taky podobny????

Chrisiana

citruska, lenže čo ak tie problémy aj potom pretrvávajú, že ani vysvetľovanie, podporovanie a tieto veci nepomáhajú? Dieťa proste má svoj svet a nechce si nechať niektoré veci vysvetliť, nechce rodiča počúvať a podobne??

patrisienka

Potom som to asi fakt zle pochopila prepac :) Len som chcela ti napisat, ze nie je dobre stavat na cene, pri tomto, skor treba pozerat na zlozenie, co ma vacsi zmysel, co sa viac detom oplati davat.

kollki

Mna ta cena zaujima len skrz to, ze chcem vediet co to stoji, aby som mala prehlad, nie preto, ze by som chcela nieco lacnejsie kupit alebo cosi take asi ste ma zle pochopili :)

Mladka78

len som sa opytala, ja akoze nesudim, neriesim. Je to fakt, ze kazdy sme iny. Mame ine navyky, len pre mna toto bolo celkom takym prekvapenim.
Hamula, tak to aj ja, ale snazim sa vsetko robit najlepsie jak viem!

citruska

anezka snad aj to bude, len asi to chce aj cas, aj pristupovat k detom inak, co sa tyka skoly, ze viac ich podporovat, motivovat, nech maju vacsiu chut, nech maju elan aj do ucenia aj do spoznavania novych veci :)

nikola.stein

Patrisienka jasné, že je to jedno, aspoň mne je to teda bez pochýb jedno, ak je niečo čo vie pomôcť deťom so stresom, so strachom, s imunitou a všetkými takýmito vecami, čo deti dokážu potrápiť, tak absolútne mi je jedno čo to stojí :)

hamula

Mladka keď možno to ani tak nemyslel ako to napokon dopadlo. Ako to napokon aj celé vyznelo :)
Ale ako som aj ja písala, tiež občas mám pocit, že robím dosť chýb, časom prichádzam na to aké veci som mohla urobiť inak, ako inak a snažím sa z toho poučiť :)

patrisienka

Kollki nie je to jedno? Ak je nieco, co moze pomoct, tak asi by sme sa nejako na cenu prizerat nemali, nemyslis??

kikamika

Mladka78: to ci je alebo nie je toto spravny sposob vychovy myslim, ze by si mal kazdy zvazit sam, kazdy rodic ma ine vychovne metody, inak k dietatu pristupuje a myslim, ze je to tak aj dobre, ja tiez mam svoje, tiez sa s niektorymi napriklad kamoskami nestotoznujem ake maju oni metody, ale neriesim :)

kollki

Dakujem, dakujem, to potom je fajn, ze v jednej je vsetko, co je potrebne, ze viac toho netreba. Kolko ze tie vitaminy stoja?