Stres, trema, starch v skole

Príspevok v téme: Stres, trema, starch v skole
leona7002321

Skola ma dokaze fakt strasne stresovat . Hoci som uz v poslednom rocniku na strednej . Poctivo sa ucim vsetko co treba no aj tak mam pocit ze to neviem aj ked si to prejdem . Ked profesor ide skusat ja mam pocit ze mi srdce vyleti z koze. Dostavim sa pred tabulu a totalne z tej tremy a strachu horim . Lebo citim taky stres, ze mi stupne tlak . Uz to trva roky , myslim ze by som s tym mala daco robit. Lebo ja ako keby od kazdej odpovedi zavisi moj zivot sa chovam . Ostatni spoluziac su pred tabulovu alebo ked hovoria z miesta v pohode a ja uz citim uplne teplo ked mam hovorit alebo sa prejavit. Stava sa mi to len v skole!!!! Akonahle sa mi vyucpvanie skonci opadne zo mna to hnusne napatie a uz som aj v pohode ani nie som cervena. Dost ma to stve lebo to vyzera blbo a nechcem to .. L( Vzdy si poviem ze uz to bude fajn , ved som sa to ucila. No u mna to je proste reflex ze ked hovorim nieco v skole som cervena. Len v skole!!! Preco?? L( Je to dost ponizujuce... byt taaka ..
Nie je to niekto taky podobny????

Martinka229

kollki to uz podla toho zlozenia je evidentne, ze je to fajn, ze to bude mat zmysel. Kazdy ten vitamin v zlozeni ma nejaku ulohu v tele, nejako prospieva. Takze tvoje rozhodnutie kvitujem a plne podporujem :)

wudia

Prave to neviem, kazdy ucitel je iny, inak bude zrejme pristupovat. No teda budem si musiet davat pozor na to aby som aj sebavedomie podporovala, aby som nedala dovod na este vacsi a najma zbytocny stres :/

kollki

Velmi som rada, ze citam, ze zmena k lepsiemu u vas nastala, ja som sice pisala davnejsie sem, ale vitaminy som kupila, ktore aj ty :) A len si ma utvrdila v tom, ze som urobila dobre!

Martinka229

presne to, ze pozerat sa na to ako sa dieta trapi nie je jednoduche. Najma myslim, ze my ako mamicky to nedokazeme. Preto som sa ja snazila pomoct co najskor. Jasne, ze je to teraz lepsie a ovela, ja viem, ze sa to mozno nezda, ani mne sa to zo zaciatku nezdalo, nebola som si ista, ci vitaminy nam prinesu nejaku zmenu k lepsiemu, ale priniesli :)

zandriara

prirodzene, to dieta je potrebne aj podporit, aj motivovat, aj s ucitelkami sa o tom pozhovarat, len je otazne jak k tomu pedagog pristupi, ci bude mat snahu pomoct :/

wudia

Martinka vdaka za to, co si mi napisala. Vlastne ked tak teraz nad tym uvazujem, tak neviem ci by som sa zvladla mesiac, dva pozerat na to ako moje dieta place, ked ma ist do skoly. Ci by som toto ja dala po psychickej stranke. A je to teraz lepsie?

ahjaj

wudia, ja mám tzv. "mimoriadne nadané dieťa", čo chodí ruka v ruke s tým, že tieto deti sú viac citlivé. Tiež mala problém s odpoveďami pred ostatnými, a keď sme to povedali triednej, riešila to tým, že začala dcérku viac zapájať do bežných rozhovorov, odpovede z miesta a pod, a povedala to aj ostatným učiteľom. Dcérka si začala viac veriť a pomohlo jej to.

Martinka229

wudia moje dcerka ma problem so skolou od zaciatku, kazde rano u nas bolo s placom, mohla som dohovarat, mohla som kadeco slubovat, stale rano plakala, ze do skoly nechce ist a nevedela som, co robit, no nastastie kamoska mi odporucila vitaminy, ze tie by nam mohli pomoct aby ten strach, stres zo skoly presiel :) Tak som si dala poradit a myslim, ze som urobila dobre, ze sme nasadili vitaminy, ktore ti posielam na fotke a ze som necakala, ze to nejako same prejde :)