Septoplastika

Adam666

Dobrý, mám jednu otázočku a bol by som rád ak by mi niekto poradil. Mám vybočenú prepážku a sťažuje mi dýchanie. Spim len na ľavom boku a aj to mi niekedy neide dýchať. Vidno mi to vybočenie aj navonok pri pohľade na nos. Nieje to síce extrémne vidno ale predsa len je. Moja otázka znie či operácia (septoplastika) mi vyrovná tu prepážku natoľko že to výrovná malinko aj nos. Alebo či to neide nejako popri operácii. Ďakujem.

zuzka poprad

Ahojte, som po operácii nosa - septoplastika, turbínoplatika. Mala som zťažené dýchanie a len náhoda ma priviedla na OLR.Operoval ma pán primár v Poprade.
Pre mna najhoršie - dýchanie cez ústa , nakoľko mám blino-efekt. Ale ratovali ma už po operácii, večer infuzka degan. pre mňa najdoležitejšie bolo dýchať ústami v kľude, žiadna panika. Fungovalo to, prvá noc je prebdená, ale to iba jedna, to sa dá vydržať.rano vyberanie tamponáže, o týžden dláhy, nič hrozné, časovo krátke úkony. Na 7 deň som bola už v robotke. Nemala som žiadne modriny, opuch na 3 deň sa stratiL.aaa PREDPíRPRAVA: aescim vitamin c, zinok, ascorutin, nejaký pán to tu písal...a pomohlo to.
Ošetrovanie nosa je veľmi dôležité, ja vincentka, preplachy s šprickou:-))) a mastenie nosa. Bolo to fajn.
Výsledok, neľutujem že som išla, ako som začala dýchať nosom sa mi rozjasnilo aj v hlave :-)) mám kopec energie, nezadýchavam sa, a úžasná pohoda . Som šťastná že som bola, mne to zistili pred 3 mesiacmi a už som po, teší ma, že som to dala, výsledok je veľká ODMENA. Držím palce všetkým, mám kopec operácii za sebou od vyberania 235 stehov...rameno, ... táto operácia patrila medzi najľahšie. Rekonvalescenia týždeň, to nemáte ani pri ľahkej zlomenine. Držte sa .

EvaMik

Absolvovala som septoplastiku pred tyzdnom na Antolskej v BA, po operacii skoro ziadna bolest nosa, viac bolela hlava

DavidBed

Ahoj chcem sa informovať, alebo dopátrať k Baši, alebo niekomu čo dýchal len ústami.Chcel by som vedieť ako dlho to takto znášal a či ho to nepoznačilo nejak na jeho mentálnom, či fyzickom zdraví.

DavidBed

Ahoj chcem sa informovať, alebo dopátrať k Baši, alebo niekomu čo dýchal len ústami.Chcel by som vedieť ako dlho to takto znášal a či ho to nepoznačilo nejak na jeho mentálnom, či fyzickom zdraví.

David911

Ahoj chcem sa informovať, alebo dopátrať k Baši, alebo niekomu čo dýchal len ústami.Chcel by som vedieť ako dlho to takto znášal a či ho to nepoznačilo nejak na jeho mentálnom, či fyzickom zdraví.

ajjasombol

nechcem ta desit, ale to vyberanie je najbolestivejsie....aspon pre mna bolo(mozno zavici od lekara,...). som si pri tom aj "poplakal" - slzy tiekli prudom. ale zase 5 minut clovek prezije.

Barbora90

Ahoijte, ja som bola na operacii nosnej prepazky a musli pred tromi rokmi v poprade.Vyhybala som sa jej roky, ale moje problemy sa uz nedali znasat, hned ako ma videl primar, povedal, ze nie je na vyber a musim ist. Jednu dierku som mala kvoli krivej prepazke uplne nepriechodnu. Operacia prebehla za hodinku a pol, riesili mi aj musle, prva noc bola hrozna, ale vsetko som prezila Najneprijemnejsie bolo vytahovanie tamponaze z nosa, mate pocit, ze vam vytahuju mozog, ale potom to uz bolo v pohode. Bola som doma na pn dva tyzdne, nesmela som smrkat a aby som sa rychlo dostala z ran a napuchnutia uzivala som wobenzym. Nelutujem, ze som bola na operacii. Konecne mozem normalne dychat a nebyvam uz chora