Septoplastika

Cup

Ahojte,,
" 10 x čítať je ľahšie ako 1 x zažiť,," - platí určite asi aj v tomto prípade. Ja som zatiaľ len čitateľ, ale určite to zažijem, lebo môj raťafák to už dlhodobo zjavne nezvláda a čaká ma nejaký podobný zákrok. Aspoň si to myslím, pretože dýcham nosom len za pomoci kvapiek. Rád by som však získal dobré rady a tiež sa chcem dopátrať, či neexistuje aj iný menej bolestný a modernejší spôsob, ako spriechodniť - uvoľniť nosové dýchacie cesty. Sú nejaké náznaky modernizácie, ale vždy to končí mäsiarským zákrokom a poriadnou bolesťou. Nie som sám, komu z toho tuhne krv a to stačí prečítať dve-tri fóra. Tak tiež nie som bojko, ale snažím sa pokoriť tento problém a opatrný som skôr zo zdravotných dôvodov. Za každú dobrú informáciu, prípadne dobrú radu pekne ďakujem.

Miro1111111111

Zdravím, ja som bol tieš rád, že ma nič neboli ani jedenie nieje problém, lenže to trvá 1-2 dni po operácii. Až potom príde bolesť a skutočný opuch a to aj prednej časti zubného chrupu(to je u mna najbolestivejšia časť). A to som ešte počas prvej noci stihol kvalitne prechladnut kedže som dýchal iba ústami(teploty, bolesť svalov, hlavi...).

Odporúčanie:

- počas noci stále zvlhčovať ústa (najlepsie teplí čaj v nemocnici ho majú)

- veľa piť

1-2 dni po:

- pripraviť si lieky proti bolesti

- veľa papierových vreckoviek

- nefúkať nos aspoň silno nie

- občas si vypláchnuť nos sprejom alebo roztokom čo ti povedia v nemocnici

Oliver S

Ja som bol dneska operovany (septoplastika) a vratil som sa asi pred pol hodinkou domou a poviem vam je mi super.Ziadne bolesti hlavy ani tlaky co tu vsetci opisovali a pritom mi este musela brat aj z chrupky pretoze az tak som mal skrivenu tu priehradku a citim sa super.Hned ako som sa zobudil tak po takej hodinke som mohol jest pit a ist na wc sadnut si a vsetko.Sestricky boli mile a doktorka tiez velmi prijemna mi vysvetlila co sa bude diat.Operovali ma V považskej Bystrici.Na kontrolu idem až v budúci piatok tak hlavne nestresujte :).Kazdy clovek to znasa inak a neviete ako vy to budete :) Tak myslite pozitivne.A ak mate doprovod + odvoz tak mozete ist domov aj vy hned ten prvy den.Drzim vam palce :)

patkapitu

Dobrý deň....chcem sa opýtať čim ste tlmili bolesti po septoplastike....?....manzel ma neskutocne bolesti....uziva momentálne novalgin....poradte prosim

Tomáš35

Ahojte! Včera ma operovali(septoplastika) v Leviciach(Mediklinik) Všetko prebehlo v poriadku, dneska mi aj gázu vybrali, nie je to príjemné, no dá sa to v pohode zvládnuť, budúci týždeň sa teším na dlahy:D Otázku by som ale mal jednu, s krémom cca ako hlboko mám natierať v nose? A čo s tým keď mám upchatý nos a lekár chcel aby som už dýchal cez nos, no samozrejme nechcem vyfúkať, tak čo s tým teda?

Miňo_67

Je to viac ako 30 rokov čo som mal zlomený nos a keď že nemam mandle a dýcham len ústami začal som mať problémy s plúcami a tak som sa rozhodol pre septoplastiku robili mi ju 15.7.2015. O 10,30 hod som šiel na sál o 14,00 hod domov (po 3,5 hodinách) Ráno 8,00 mi mali vybrať tampóny. Priznám sa bolo najdlhší 18 hodin v mojom živote. Nos mimierne opuchol a to zvýšilo tlak na tampóny.
Pre predstavu v každej dierke máte 1,2m - 1,5m gázy (faču). Vyberanie bola hračka a ta úľava sa ani neda opísať, čo ale aj mňa prekvapilo ani kvapka krvi. Dnes je druhý deň po operácii a čo sa nosa týka žiadna bolesť žiadne problémi vyplachujem vincentkou a neusále zvlhčujem. Problémom ale je že vstávam a chodim spať s bolesťou hlavy proste nonstop a pritom pred operáciou ma hlava nebolela už niekoľko mesiacov. Predpokladám, že to môže byť ovplivnené tlakom, horúčavou a dlahami v nose uvidim o pár dni...

Remo

Na septoplastike a FESS som bol pred dvoma dňami na Antolskej. Po prečítaní niektorých príspevkov tu som sa obával ale u ma to vobec nebolo take hrozné. V pondelok som prišiel ráno o 7:00, poobede ma operovali a na druhý deň v utorok ráno domov. Najhoršia pre mňa bola noc po operácii, kvôli zatamponádovánemu nosu z ktorého presakovala krv. Vyberanie tamponády bolo nepríjemné ale dalo sa to zvládnuť. Bolo to pre mňa vyslobodenie, pretože konečne šla preč z nosa. Teraz doma sa to ide už iba k lepšiemu. V stredu večer môžem dýchať tak na 20% nosom.

Pre znesitelnejšie dýchanie ústami je dobrá vysoká vlhkosť vzduchu - odporúčam preto zvlhčovať vzduchu alebo mokré uteráky v izbe.

Tiež chcem poďakovať sestričkám aj p. doktorke Bercíkovej, všetci boli veľmi milí a ochotne mi všetko vysvetlili.

Remo

Na septoplastike a FESS som bol pred dvoma dňami na Antolskej. Po prečítaní niektorých príspevkov tu som sa obával ale u ma to vobec nebolo take hrozné. V pondelok som prišiel ráno o 7:00, poobede ma operovali a na druhý deň v utorok ráno domov. Najhoršia pre mňa bola noc po operácii, kvôli zatamponádovánemu nosu z ktorého presakovala krv. Vyberanie tamponády bolo nepríjemné ale dalo sa to zvládnuť. Bolo to pre mňa vyslobodenie, pretože konečne šla preč z nosa. Teraz doma sa to ide už iba k lepšiemu. V stredu večer môžem dýchať tak na 20% nosom.

Pre znesitelnejšie dýchanie ústami je dobrá vysoká vlhkosť vzduchu - odporúčam preto zvlhčovať vzduchu alebo mokré uteráky v izbe.

Tiež chcem poďakovať sestričkám aj p. doktorke Bercíkovej, všetci boli veľmi milí a ochotne mi všetko vysvetlili.

LuboXXX

Moja skúsenosť so septoplastikou - ťažká pohoda, nulová bolesť. Najhoršia časť bolo vyberanie tamponády z nosa a asi 10 minútové krvácanie. Odstránenie dláh z nosa po týždni je nič, žiadna bolesť. Bol to vôbec prvý chirurgický zákrok v mojom živote a prvá anestéza. Zaspal som asi po 20 sekundách, po prebraní z narkózy - žiadne bolesti, žiadne nepríjemné pocity, všetko super, akurát som nemohol dýchať nosom, čo sa ale za tú jednu noc dá vydržať. Zároveň so septoplastikou mi vyberali aj krčné mandle (laser), uvuloplastika (laser) a FESS - odstránenie cýst z prínosových dutín, celé sa to volá kompletná operácia chrápania. Operoval ma MUDr. Ján Siváček na súkromnej klinike Interklinik. Nemám síce s čím porovnať, keďže som v živote nebol v nemocnici ale celé to hodnotím ako špičkový profesionálny výkon a perfektnú starostlivosť. V štátnej nemocnici to je asi o inom, ale dobrá súkromná klinika vie veľmi dobre za čo pýta tie prachy a je to hodné každého centu... Keby som vedel že je to celé také bezproblémové a viac-menej bezbolestné (nos úplne, ale hrdlo sa hojí asi 2 týždne, s liekmi sa to dá v pohode vydržať), tak by som si to dal urobiť už dáááávno...

Mirabelka

Ahojte aj mna čaka operácia septoplastika ale aby som toho nemala nahodou málo tak aj operacia Fess čo je čistenie nosovych dutín ,pretože tam mam polyp,cistu,zväčšenu nosnu mušlu a ešte sa mi pridal bacil Proteus Mirrabilis, tak aj ja mam strach čo to bude za bolesť.Budu ma operovať na sukromnej klinike v Seredi pan doktor Sabo. Dufam ,že to dopadne dobre ,držte mi palce :-)