Septoplastika

katyb

ahoj.ja som mala tiez opuchy ale po vybrati septalnych dlah to zmizlo a nos mam este aj teraz citlivy nie je to bolest je to takey zvlastny pocit.a vyberali mi dlahy pred dvoma dnami dychanie je super da sa volne dychat nosom a aj ten pocit nosa pomaly ustupuje takze neboj vsetko bude ok.

bobi221

Chcem sa spytat kolko to bude trvat opuch a bolest nosa som 4den po operacii a stale to boli ale neda so to nazvazvat bolest

katy b

ahojte vsetci.ja som podstupila septoplastiku pred tyzdnom dnes mi vyberali septalne dlahy vobec to neboli len je to blby pocit ale dycha sa mi super je to podstatny rozdiel.

Petula310

Ahoj, ja som podstupila septoplastiku uz dvakrat, kvoli zhorsenemu dychaniu cez pravu nosovu dierku... Prvykrat som bola v Ziline,v nose som mala 2 obrovske tampony,ktore mi vybrali az po 2 dnoch a teda musim povedat,ze ked mi ihc vyberali,tak mi nebolo vsetko jedno,zdalo sa mi,ze mi idu vybrat aj mozog,az tak niekde daleko som to mala...Samozrejme problemy mi aj nadalej pretrvavali,chodila som stale na kontroly az mi napokoj iny lekar vybavil znova operaciu,tentokrat uz v Ruzomberku...Ked som tam prisla,tak prisli na to,ze v Ziline mi to dokonca spravili zle,prepazku mi nejak posunuli viac dozadu,ako by mala byt. Takze ti mi upravovali nanovo plus turbinoplastiku. Nejaky postup liecby troska iny, ako ked som bola v Za,jednak som bola v nemocnici o 1 den menej, aj ked 1 den som musela byt na jednotke intenzivnej pooperacnej starostlivosti,kde som nemohla mat telefon ani nic... V druhom pripade,uz si nepamatam poriadne,ci som mala tampony alebo nie,ak ano,tak len nejake male a velky som mala popod nos a v obidvoch dierkach vystuhy,ktore som tam mala cca 10dni. Zhodnotili,ze operacia sa vydarila atd,taktiez som chodila stale na kontroly a stale sa mi dychalo tazko... takze mi pan doktor povedal,ze no musim ist este na dalsiu operaciu,ze sa to stava,ze po operacii sa niekedy vrati prepazka spat na povodne miesto...Mala som byt teraz mesiac po tej TRETEJ operacii, ale tyzden predtym som si to rozmyslela a nesla som...Pretoze mam za sebou 2 septoplastiky a aj to neuspesne,stale sa mi zle dycha a uvazila som,ze ta bolest a to vsetko s tym suvisiace mi asi za to nestoji... Este k tomu upchatemu nosu po operacii,ja som nemohla este tak cca tyzden dychat vobec nosom a je to naozaj hrozna vec dychat len ustami,necitite chut jedla,nicoho...A po kazdej operacii som mala iny tvar nosu, nie nejak extra,ale proste nemam ho taky,aky bol povodne,aj ked nemozem povedat,ze teraz ho mam horsi:)Takze asi tolko k mojej skusenosti so septoplastikou, je to na kazdom,ci sa rozhodne ist alebo neist,ja by som vsak poradila,pokial to naozaj nie je neznesitelne a dychate aspon druhou dierkou dobre,tak by som to naozaj nechala na zvazenie ci ist,lebo ja som zbytocne dvakrat trpela bez vysledkov...A to som bola druhykrat u odbornikov DOST velkych...

kove

CAUTE na druhy den mi vybrali tamponadu, teraz su to uz dva dni po operacii a nemozem dychat stale nosom aj vam sa to stalo , davam si vincentku aj vibrocil a stale neprechodne obe dierky

terazky

septoplastiku mi robili na ORL pred 2,5 tyzdnami, ako dieta som mal uraz - pad, po uraze som mal priechodnu lavu dierku asi na 25% - zle sa mi dychalo hlavne v noci a pri sporte
zakrok bol v celkovej anesteze, cize nic nebolelo. Po operacii som sa zobudil a obe nosne dierky plne tamponov, tvar mierne opuchnuta - hlavne vrchna pera, ale nie modriny.Po zobudeni ma to bolelo hodne, celu noc som nespal, aj nasledujuci den po operacii dost bolesti, naprd je, ze tych 48hod co mate tampony, musite dychat jedine ustami, v noci som sa vobec nevyspal a pri kazdom preglugnuti mi zalahlo v usiach :) po 48hod mi odstranili tampony z nosa, bolo to hodne neprijemne a bolestive, potom mi chvilu tiekla krv z nosa, nasledne som este dostal na 6 hodin take male tampony, to uz nebolelo vobec.2 tyzdne som si mal kvapkat parafinovy olej a vincentku do nosa, kazde 3 dni som chodil na kontrolu. Po 2 tyzdnoch mi vyberali stehy - vnutorna cast nosa, je to uplne nebolestive. Teraz po operacii sa mi super dycha, cize odporucam, stoji to za tie 2 dni bolenia, nemam ziadny vytok ani pocit nadchy a hlavne sa mi dobre dycha a s tvarom vonkajsieho nosa sa mi nic nestalo

5ko5ko

Ahojte,

dnes je to 5 dni, co mi robili SPL, kvoli castym prechladnutiam a zhorsenemu dychaniu. Operoval ma doktor Hustak, vo FNLP v KE.

Operacia prebehla v celkovej narkoze, vraj za 40min :) Po prebudeni som sa citil ako po opici - trosku bolest hlavy, chvilkova dezorientacia, a bolest nosa (ako ked vam po nom niekto udrie), nebolo to vsak take strasne. V nose som mal po prebudeni plastove vystuze a samozrejme tamponadu, ktoru mi vyberali na 2. den po operacii - odstranenie nebolelo v pravom slova zmysle, len to bolo trocha neprijemne, ked to z nosa tahali. Po vytiahnuti tamponady som asi hodinu sedel na posteli a utieraz si odkvapkavajucu krv z nosa :) hned na dalsi den po vybrati tamponady ma prepustili.
Nos mam este stale upchaty, kedze je stale mierne opuchnuty, no niekolkokrat denne(cca kazdu hodinu) si nos vyplachujem fyziologickym roztokom / vincentkou, co by malo pomoct hojeniu.
Teraz mam v nose uz len plastove vystuze z oboch stran priehradky, ktore mi tu maju ostat este asi tyzden - ich vyberanie je vraj najhorsia cast toho celeho, tak som zvedavy, co to bude :D

Jahoda_

Mecka aj ti vyrovnaval nos spredu? Lebo ja k nemu tiež chcem isť no mam nos trošku do strany aj z vonkajšej strany a prepažku z vnutra tak by som ho chcela nos aj vyrovnať. Aký je to človek? Nie je namyslený...?

mecka

tiez ti odporucam docenta dolezala je vyborny.mne dnes ubehli 3 tyzdne od operacie a pocit nadchy mi stale ostal..uvidime co to spravi do buducna:) drzim palce :)

PiTy

Noo sice pisem neskoro :) ale napisem to pre ostatnych, ktori nad tym rozmyslaju :)absolvoval som septoplastiku a turbinoplastiku v RK pred tromi dnami, a nebolo to az take hrozne, odhliadnuc od par momentov na jednotke intenzivnej starostlivosti a vyssieho tlaku, som mal akurat pocit ze mi niekto prave buchol do nosa:) ako vacsi problem som vnimal to, ze pri intubacii mi poskriabali hrdlo a mal som z toho pocit ako by som mal anginu, prve dni su sprevadzane zapchatym nosom, v mojom pripade to dost krvacalo tak pouzili "rukavicovu tamponadu" a teda som mal necele dva dni uplne zapchaty nos , ktory vyzeral ako zemiak, po dvoch dnoch tampony vyberali a okrem miernej zavrate a troska viac krvi to bolo trocha neprijemne ale vobec nebolelo. Takze na treti den ma prepustili z nemocnice s nosom v ktorom som uz nemal ziadne tampony :) aj ked nadalej sa tvari relativne dost upchato :)