Septoplastika

mahadeva

Dobry den, vcera som bol operovany na Antolskej nemocnici v BA.konkretne nosova prepazka a polipy.nemohol som predtym 12 hodin jest a 6 hodin pit.Rano som dosiel do nemocnice na 07:00 no operovali ma az o cca 11tej.dostal som predtym nejake lieky, a tesne pred operaciou som dostal injekciu do zadku :) nasledovala operacia z ktorej si samozrejme nic nepamatam, tym padom bola aj bezbolestna(celkova anesteza).Po prebrati za narkozy....nikdy v zivote mi nebolo horsie, bolela ma hlava ale tak strasne ze mi az tiekli slzy, dalej som cely den vypluval/vracal krv v striedavych intervaloch(velmi, velmi neprijemne) a nato este bolest nosa ale to som pocitoval najmenej...ta bolest hlavy stym vracanim krvy bola asi jedna z najvacsich bolesti aku som zazil.Vypytal som si od sestricky nieco od bolesti a dala mi nejaku bielu tabletku na V, ale vobec nezaberala tak som si od frajerky zobral na tajnaša tramal, ktory tiez hned nezabral tak som si dal dalsi a ten uz zabral.Taktiez velmi neprijemne bolo vytahovanie bandaži z nosa...to som myslel ze sa vyvraciam keby som mal co, naozaj velmi neprijemny pocit, ale to je subjektivny nazor mozno.No ako hovorim, ten pocit po operacii by som neprial ani najvacsiemu nepriatelovi.Ale inak musim povedat, ze sa o nas starali ako o babatka, velmi prijemni lekari aj sestricky naozaj klobuk dole.Predpisali mi Vincentku na "preplachovanie" nosa aby sa nerobili chrasticky, dalej framykoinovu mast a dalej ked mi vyberu o tyzden este nieco z nosa tak tu mam nejake kvapky ze Flixonase.Takze som den po operacii a cakam na vysledok, no myslim ze to bude dobre lebo uz teraz dokazem tak na 50% dychat oboma dierkami, ale samozrejme este stale dycham ustami.Necakal som, ze sa takto rozpisem tak sorry, snad som aspon troska pomohol :) ale teraz keby mi niekto povedal, ze mam ist nato znova tak by som asi nesiel, uvidime po 2-3 tyzdnoch ako sa mi bude dychat atd. potom to budem vediet posudit lepsie :))

1Palooo121

robili mi deformitu nosovej priehradky a hyperpláziu dolnej nosovej mušle vpravo v Martine v UN 20.11.2013 MUDr.Hanzel. Včera 22.11. po vybratí tamponoch z nosa som bol už doma v Čadci a zabezpečoval som si svoje veci a dokonca bez problémov aj riadil svoje auto. Ešte mám v nose tie dlahy, ale tie idem dat vytiahnut vo štvrtok cca týžden. Celkovo hodnotím na výbornú, starostlivost, opatera po operácii od bolesti infúzie ani som si tej bolesti nejak neužil. Teraz poctivá nosová hygiena a hlavne po niekolkých rokoch normálne dýcham. Ďakujem p.Dr.Hanzel. Doporučujem všetkým. Čau.

oleandrovnik

Nemas sa coho bat. Vobec to neboli. Neprijemna je len tamponada a pre mna bolo najhorsie asi vyberanie folii z nosa. Inak je to pohoda :-)))

ingrid 66

Ja by som mala ist tento mesiac na septoplastiku nosa lebo mam krivu prepažku nemam problem s tažkym dychanim ani chrapanim len trochu opuchnutu sliznicu neviem či si to mam dat operovat neskutočne sa bojím. Mám to absolvovat u nas v popradskej nemocnici kto mi dodá odvahy? Možem mat po rokoch nejake problemy ked nepodstupim zakrok?

oleandrovnik

No, zrejme sa budes musiet poddat aj mensej uprave. Ja som mala vybocenu do prava a dala som si ho zuzit. Najprv som bola nespokojna, lebo stale tie opuchy dokola. Kazdym dnom mam nos iny. Ale je to zo dna na den lepsie a mozem povedat nakoniec moj nos bude pekny. S dychanim je to este stale nie moc dobre. Raz sa uvolni 1 dierka nasledna 2. upcha. Tak ale este mam kratko po septorinoplastike. Tak sa uvidi.

Radish

Rad sa s Vami podelim o moj zazitok.kamos mi raz na telesnej vychove nestastne hodil hadzanarku rovno do nosa, nasledne sa mi stalo este asi dva krat pri skoku do bazena ze som si nos udrel znova. to sposobilo mierne vykryvenie nosnej prepazky a zhorsilo dychanie cez jednu dierku o 50%. 2 roky potom som mal stale problemi az som s tym zasiel na krcne,vyskusali rozne druhy liecby a nepomohlo.doktorka udala dalsiu alternativu-operaciu.bal som sa tak som nesiel az som sa na krcnom objavil zas.zase mi bola odporucena operacia len pri inom doktorovi.tak som sa teda nato dal.operovany som bol v NOVEJ NEMOCNICI L.P. V KOSICIACH. prijem v utorok-od 18:00 nic nejest,od 00:00 nic nepit,nasledna operacia v stredu.Operacia bola robena za uplnej anestezy.daju vam pred operaciou tabletku, to vas ukludni,nasledne pridete na salu kde vam anesteziolog vyberie spravnu davku a mnozstvo podla vasho zdravotneho stavu,vysky,hmotnosti atd.potom sa uz len par krat nadychnete rajskeho plynu a sladko zaspite(nieje to nic spatne:).prebral som sa ihned po operacii-niektory spali dalsie 4 hodiny kym sa prebrali.po operacii vam daju 2-3 infuzie do zily.4 hodiny nemozte pit ani jest.bolesti ziadne,akurat jedna nevyhoda, dychanie ustami a vypchaty nos tamponadou.bolest zacne az ked prestanu ucinkovat lieky proti bolesti-v ruke mate 2az3 dni zapichnutu hadicku cez ktoru Vam tam davaju latky proti bolesti a proti krvacaniu. 1.den po operacii(stvrtok) cely den preckate na izbe.nevyspite sa,iba ak vam daju tabletky na spanie(odporucam si ich pytat). 2.den po operacii sa vybera polka tamponady.velmi neprijemny pocit-ziadna bolest.ale da sa to zniest.tiez nebudete nic robit iba oddychovat.3.den vyberanie zvysku tamponady a nasledne prepustenie domov. dost vas v tej nemocnici nadopuju ale aspon necitite tu bolest a to vsetko s tym spojene.odporucam si doniest nieco na zabavenie(notebook,knihu atd.) kedze je tam mega nuda. Operoval ma Dr.Šucháň- velmi ho odporucam,je v tom odbornik a velmi prijemny clovek. po operacii beriete antibiotika proti infekcii v rane a tabletku proti alergii z antibiotik. v nose mate folie ktore vam drzia prepazku rovno-su zaistene jednym stehom.rana tiez jednym stehom.vsetko je to vo vnutri nosa -ziadna jazva z vonku. nos budete mat po operacii napuchnuty. po vybrati tamponady sa ihned upcha hlienovymi vytokmi s krvou, treba to preckat ,trpezlivost ruze prinasa. tyzden po operacii vyberanie folii z nosa-ziadna bolest len trosku neprijemne. VYSLEDOK? VRELO ODPORUCAM KAZDEMU KOMU SA ZLE DYCHA< V NOCI CHRAPE ALEBO MA INE PROBLEMI S NOSNOU PREPAZKOU.DYCHA SA MI SUPER, JE TO VELMI DOBRY POCIT OPAT DYCHAT DOKONALO A TEN ZAKROK ZATO STOJI.NEVAHAJTE,NEBOJTE SA !!!ZAKROK SA NAZYVA SEPTOPLASTIKA. TAK DO TOHO.(prepacte za text s chybami bez diakritiky,dufam ze som Vam pomohol a presvedcil Vas. S pozdravom Radovan z vychodu ;)

valecek

takze v pondelok som bol ties na operacii krivej nosnej prepazky, nosnych musli a nosneho capiku. dvovod bol prosty, neznesitelne silne chrapanie ktorym som dokazal budit aj ludi o 3 poschodia vyssie.

operovali ma V Leteckej vojenskej nemocnici, plk. MUDr. Husťák.
operacný záklrok bol ako jednodnová chirurgia, s cím som velmi velky problem nemal, no bolesti na druhy den boli obrovske. dnes je piatok, tamponada je sice s nosa vonku, no bolesti mam stale, a povedal by som ze viac ako nos ma boli hrdlo. sliznica je uplne sucha a strhana, teple pit nemozem a tak si pripadam, ako keby som mal zlomenu lebku a anginu k tomu. hlieny vytekaju moc. ale aj tak ok. zatial mam v nose este vystuze. 19 v sobotu by mali ist von, dufam ze dovtedy zacnem v pohode dychat nosom.

Duško

Ahojte,chcem sa vas spytat,aj mna caka tento zakrok a rozmyslam ze kde si to dat robit,nemate niekto s tymto skusenost s Novozamockou nemocnicou?