cytológia

bludicka

Ahojte zainteresovani, moj zivot sa tiez zacal riadit zlym scenarom. Zijem s manzelom vyse roka v zahranici a nedari sa nam babatko. Tak som nelenila a zacala konat.Zacalo to nevinne krvnymi testami,vytermi, potom cytologia... a problem je na svete! Tu hodnotia dla Betheseda systemu, vyslo mi HSIL, absolvovala som kolposkopiu + neprijemny odber vzoriek na histologiu, vysledok bol rovnaky HSIL.O HPV v mojom pripade lekar nehovoril, len to spomenul ako jednu z moznych pricim zlych cyto vysledkov. Nikdy som nemala zapaly, vytoky, ziadne infekcie, ziadne bradavice, genetika negat,pravidelne sportujem, doterajsich partnerov som spocitala na prstoch jednej ruky.Poslednu cyto robenu pred 2r, ktora bola v poriadku.Takze zrazu riesim dva zivotne problemy.Vysledok cyt/hist. vraj nema vplyv na problem s otehotnenim.Manzel ma spermiogram v poriadku, ja hormonalne testy v poriadku, absolvovala som taktiez dost neprijemne vysetrenie hysterosalpingographiu, maternicu mam v poriadku, vajcovody priechodne.Lekar mi odporucil konizaciu, uz ma aj objednal so slovami, ze zakrok nemozem v ziadnom pripade ignorovat.Vraj ked sa mi krcok zahoji a budu dobre vysledky, po cca 3 mesiacoch mozeme pokracovani v snazeni sa o dietatko, pripadne nas casom moze odporucit na niektore centrum neplodnosti, ale on nenasiel nikde ziadnu prekazku. Stravila som mnozstvo hodin a dni surfovanim na nete, sancu na uspech mate vzdy, rizika su mozne, 100% zaruku vam neda nikto.Moja tuzba po dietatku je silna,urobim hocico. Mate niekto skusenost s otehotnenim po konizacii.Citala som , ze konizaciou sa skrati krcok tak , ze hrozi potrat, zasitie, ci cisarsky rez.

dr.

tuty. v tvojom pripade predpokladam ze ide o velmi rozsiahly zapal ked je vytok tak velmi silny a mozno hnisavy nalez. vytok moze sposobovat aj viac infekcii ktore sa potom pridruzia jedna ku druhej. kedze aj zapacha asi ho sposobuje nejaky bicikovec a krv mozu mozu sposobovat kvasinky alebo aj rana na krcku.okamzite treba vyhladat lekara aby nasadil liecbu. asi budu potrebne antiboitika.keby ti robili cytologiu teraz tak by isto bol obraz skresleny a nebol by dobry. najprv treba preliecit vytok.

cytologia je vysetrenie ktorym sa zistuje pritomnost virusu HPV a to ci nesposobuje bujnenie buniek na krcku. ak sa zisti pozitivna tak sa vykona konizacia krcka, cim sa odstrania bunky a nenarusuje to plodnost. tymto vysetrenimsa ma predist aby sa to zvrhlo k rakovine.

podla mna sa cytologie nat nemusis ze by ti lekar oznamil ze mas rakovinu. skor si myslim ze moze ist o chlamidie a nejaku dalsiu infekciu

ak si nebola este u lekara tak okamzite ho vyhladaj. nasledky mozu byt horsie ako keby ti oznamili ze mas zlu cytologiu. chlamidie a zapaly sposobuju zrasty na vajcovodoch a tym neplodnost ak sa nepreliecia vcas!

tuty

dobry den chcela by som vediet ci sa mam obavat ako dopadne moje citologicke vysetrenie ak mam krvacanie po pohlavnom styku,krvacanie mimo menstruacie,silne bolesti pri menstruacii,bolesti pri styku a zapachajuci vytok a niekedy aj bolasti v podbrusku,teraz mam vytok tak silny ze rano ked sa prebudim a vstanem s postele tak mi tecie po stehnach.A prenasa sa to len pohlavnym stykom?

bazalka

ahojte,najprv otazka, co je to HPV?Mne robili cyto hned po sestonedeli po porode a mala som myslim az 3C, co mi ale vzapati hystologia poprela, zevraj normalny poporodny stav.Pol roka na to mi vysla 2. Mala by byt uz teraz v pohode, bo uz teraz mam stiahnuty zaludok z dalsej cyto...a k tym vysledkom, veru trva im to 6tyzdov pracovnych dni...to cakanie...

dr.

zatial som student mediciny 4 rocnik a zaujimam sa vseobecne zatial ale o rok sa budem specializovat, zatial sa rozhodujem. vsetky odbory su zaujimave, uvidim co ma zlaka. zatial sa snazim pomoct poskytnut info o tom co ma zatial naucili.-)

Lea 02

no tak dik dr.ja naozaj neviem čo mu bolo ale mne bolo z neho zle ešte aj na druhý deň, ja tiež pracujem s ľuďmi a neviem si to predstaviť,kričal ponižoval ma nemohla som sa ho na nič opýtať...ale myslím si o ňom svoje...
a možem sa opýtať aký si lekár(myslím Tvoju špecializáciu)

dr.

lea dnes si mozes sama vybrat osetrujuceho lekara aky ti bude vyhovovat tak pristupom ako aj odbornostou. to ze sa tak lekar sprava je dovod aby si si nasla ineho lekara! predsa musis mat k lekarovi aj doveru aby si nezanedbala nejaky problem len pre to, že budes odkladat vysetrenielebo lekar zasa bude taky...a bude mi vraviet... a spravat sa ku mne tak ci onak....
jednoducho zajdi za sestrickou a vypytaj si kartu a oznam jej ze menis lekara. na to nemoze ti nik povedat nic. maximalne ti mozu povedat ze ti ju zaslu postou(koli evidencii). ak nemas odvahu tak kludne zavolaj a vymysli si ze sa trebars stahujes doo ineho mesta... a nech ti ju jednoducho zaslu a mas po probleme.

Lea 02

dr. vieš mi poradiť, ak si lekár, akým sposobom možem vymeniť mojho gynekologa správa sa totiž nemožne a nedostojne človek by sa radšej neviem kde videl a takéto správanie k pacientke...to sa nepatrí...úplne bezdovodne