cytológia

micina

doc. , tiez tam pises o prenose HPV s rizikom rakoviny- pri porode na dieta. mne ale pred porodom nik nevysetril, ci este stale mam HPV a aky typ. ked som to pred rokmi mala vysetrene, este stale tam bol, aj po zakroku na krcku a mala som aj bradavice v obl. genitaliia aaz ku konecniku, ale potom uz sa nik kontrolou odberu krvi na hpv nezaoberal, tak ako zistim ci tie virusy este mam, a ci som nebodaj daco nechtiac nepreniesla na dieta?!

micina

citala som tvoj odkaz na doc. stranku, lebo som tiez mala-mam? HPV. teda a mam dost. varj niektore typy sposobuju aj rakovinu konecnika?? pripadne ustnej dutiny. a tiez aj vaginalnu rakovinu posvy a takdalej.akoteda zistim ci este mam v tele HPV infekciu a ktory tyP? doc.ent, poradis mi?

elin

doc. prosim ta pekne, mala som condylomata aj HPV B virus na krcku, citol 3b/davnejsie/ teraz mam cito vraj v poriadku, kondylomata som si tiez nevsimla, viem len ze kontrolne odbery krvi na HPV som mala stale pozitivne. kde sa este tento virus moze usadit a co moze este sposobit. teda rakovinu coho presne, okrem krcka maternice?

doc

cytologia
v tom zmysle ako sa tu uvádza je hodnotenie buniek ktoré sa odoberú z maternicového čípku buď vatovou štetôčkou ale to sa naberie väčšinou málo ale je lacná a poiťovne sú radi že nemusia platiť za drahšie špecialne kefky nazývané cytobrush tam je to podstatne lepšie pretože sú tenulinké a lekár sa dostane bezbolestne aj do najtenších maternicových krčkov.
to čo sa naberie sa nanesie na podložné sklíčko zafixuje a pošle na patologiu kde to zafarbia a hodnotia buňky od normálnych cez neplešné až rakovinové
preto treba chodiť na prevetívnu prehliadku raz ročne aby sa maximálne zachytili tie neplešné buňky

vybusna

pre Val
Ano je to pravdepodobne celkom normalne....chodim na cytologiu raz rocne a este nikdy som nemala vysledky skor ako za 4 az 5 tyzdnov. to iste sa tyka objednavania na mamografiu.....cakacia doba je 4 mesiace. ale ako vravim... u mna islo zatial iba len o preventivne prehliadky, neviem ako sa postupuje v urgentnych pripadoch.

Ivka 1

Bludička napíš mi na mail.adresu. Môžem
Ti poskytnúť kontakt na gynekológa.
Môžeš mu napísať.Je dobré vedieť názor
aj druhého odborníka.