cytológia

43

ja som mala IIb a po pol roku na kontrole IV,preto si neviem predsatvit z ebude cyto raz za tri roky,viem z emna sa to netyka,len tie ktore maju posebe I,ale aj tak.

Shine

operovali ma v ruzinovskej nemocnici, teraz mi je uz lepsie, prve dni som mala take cudny pocit, taku miernu bolest v brusku, uz je to dobre. Dnes som trosku zacala krvacat.

Shine

presne pred rokom IIIa LSIL,
potom II-IIIa ASCUS- LSIL, potom opat IIIa LSIL, a teraz IIIb, HSIL, CIN II.
kazde 3mes. sa opakovala cyt.

Shine

mabivi, mne povedal gynekológ, ze mam narok 1X rocne na bezplatnu cytologiu, tiez si myslim ze raz za 3roky je malo, ja chodim pravidelne 1xdo roka, a za ten rok sa mi tak zhorsila cytologia, ze som musela ist na operaciu..Teraz sa po nej regenerujem..Myslim ze aj keby to bolo treba hradit, treba na to ist..

43

asi to je predsa len pravda,aj ked s tym nesuhlasi mnoho gnekologov.vedia ake je to dolezite a z mojich skusenosti viem,ze za pol roka sa satne tolko zmien,nie to este za tri.a nevies kolko bude stat ak si to budes chciet sama zaplatit?

mabivi

Takže je to pravda, že sa cytológia preventíve bude robiť raz za 3 roky. Bola som min.týždeň na preventívke a tam som sa to dozvedela, že keď predchádzajúce 3 cyt. boli OK, tak stačí robiť cyto len raz za 3 roky. No neviem, či to vydržím a či si to radšej nezaplatím. Chodím pravidelne každý rok a tie 3 roky sa mi zdá dosť dlhá lehota.

43

pre nieco to robi,mas asi zlu cytologiu alebo nejaky zapal alebo nejaku ranku na krcku ,zbytočne o tom polemizovat v kazdom priapde to pre niečo robi.bezne sa chodi na kontroly raz za rok a po novom s abude raz za tri na preventivky

evaeva

pytala som sa lekara ten mi povedal tolko ze vysledky neukazali nic neviem ako je to mozne aj dnes sa tam chhystam a dost sa bojim