cytológia

pre anjelik7

Mne moja lekárka hovorila, že 1 je všetko v poriadku, 2 nejaká infekcia, 3 väčší zápal 4 a 5 asi už nejaké predrakovinové a rakoviné štádium. O 4 a 5 mi už radšej ani hovoriť nechcela.

anjelik7

ja som mala výsledok cytológie 2- viete mi niekto povedať ako som na tom? akurát zajtra idem na kontrolu a dosť mi lepí :(

Shine

Ja som mala aj HPV pozit. Tiez som mala predtym vytoky, a dost skarede, vtedy som mala gynekologa este v nitre, a tiez to zanedbaval...stale sa vyhovaral iba na mykozu, ani nenviem ci mi vobec robil cytologiu. Potom som si nasla tu gynekologa, zbavil ma hned vytokov, a taktiez hned po prvej cyt. mi zistil pritomnost HPV, a mala som PAP IIIa. Dufam ze to dobre dopadne, mam len 20 rokov, a v buducnosti by som chcela mat deti..

43

ja mam uz 43 a aj deti.mavala si aj nejake problemy gynekologick epred tym.v nemocnici som s arozpravala s babami,ci mladsimi ci starsimi a takmer kazd amala vytoky a takmer kazdej ho vobec neliecili ako mne.ja som s aroky pokusala sama nejako na to ist ale darilo s alen chvilkovo,nakoniec ma to nejako prestalo trapit ved cyto som vzdy mala I nanajvys II co je normalny vysledok,tak nakoniec to takto dopadlo.mala si aj HPV potvrdene?

43

mavala si aj pred tym nejake problemy gynekologicke?ja vytoky pravidelne a stal eboli negativne vysledky takze som sa s tym trapila roky bez vysledku,ted avlastne s takymto dramatickym vysledkom.

43

cytologia dopadla lepsie ako som predpokladala,na krcku tazka dysplazia a v okoli lahka.dalej v riskantnej zone v poriadku.ja som si bola ista po tej cyto IV-V ze je tam uz carcinom.ten chvalabohu nepotvrdila histologia.

Shine

este ich nemam, vlatne ani v tom nemam az tak jasno, co ma este moze cakat po tej hist. Vsak uz teraz sa citim strasne..Aj tebe robili kyret??