Keď už prepukne vaginálna mykóza

zuzika_kola

ahojte,
rada by som tiez prispela k diskusii svojou domacou medicinou :o). Pred X rokmi mi moj gynekolog poradil na mykozu pouzit sodu bikarbonu, ktora ma neutralizacne ucinky. Odvtedy ju pouzivam a este sa nestalo, ze by nepomohla a za kratky cas.

Recept: do lavora nasypat tretinu sacika, zaliat vlaznou vodou a macat sa rano, na obed a vecer. Samozrejme vzdy je potrebne dat novu tretinu a vymenit vodu :o). Ja osobne uz po par hodinach pocitujem velku ulavu. Za par (asi 3) dni je mykoza prec.

cikiliky

jajkafr no začalo sa to ako to tu popisujú aj ostatné dievčatá svrbenie pošvy začervenanie výtoky ale teraz sa to už nedá vydržať na záchod chodím každých 5 min a keď cikám akoby som cikala žiletky..keby som bola na slovensku už som vyliečená lenže som dlhodobo v nemecku a domov idem až v auguste a dovtedy to nevydržím..skúsim si nato niečo kúpiť v lekárni.Ďakujem

jajkafr

cikiliky to čo popisuješ vyzerá skôr na infekciu močových ciest, skús viac piť a var si urologický čaj. Ak máš pálenie v pošve tak si kúp nejaký Canesten alebo čosi podobné. V lekárni pýtaj niečo zo základnou zložkou Klotrimazol to je liečivo Canestenu môžu to mať pod iným názvom. Skoré uzdravenie prajem.

cikiliky

ahojte. Moje príznaky sú pálenie vo vnútri pošvy svrbenie tiež stále nutkanie na močenie a moč mám až ružovkastý. je to mykóza? neviete mi poradiť nejaké antimykotika ktoré kúpim aj v Nemecku?

RNG

Mykoza v tele sa nesustredi len na vaginal;nu, najvacsie mnozstvo je z nej v crevach. A tam je miesto uzitocnych probiotik, ktore v spravnych mnozstvach(nad 90% populacie v crevach) vyrobia aj dostatok protilatok proti mnonym mikrobom inde v tele, tj aj vagine.
Na nizkocukrovej diete,bez jemnych muk a skrobovin s pouzitim roznych antimykoznych doplnkov a probiotik sa da vybit plesen a kvasne kultury v celom tele.
Volne cukry sposobili povodne premnozenie plesni a candidy, znizenie alebo ich vylucenie zo stravy podpori ine kultury v tele, pre zmenu pre telo uzitocne a ochranne probiotika.

sissia

mna acidko zachranilo pred gyndou.ATB som brala take , že mlieko som pri nich velmi nemohla. jedla som jogurt, a acidko som začala az po dobratí, čo som ho mohla piť radsej miesto jogurtov.
ja som skor za prirodú stravu a čo najmenej vselijakych probiotickych doplnkov. nech si organizmus nezvyka. v acidku je aj veľa Bvitaminov.

Katynka

mataBB:
Tak to teda vyskusam,lebo od zajtra mi hrozia lieky a nechcem potom zas behat na gyndu...takze preventivne to acidko:-)

mataBB

katynka urcite nic nepokazis tym , ked skusis aj to acidko alebo nejake probio jogurty.-.len na jednu vec ta chcem upozornit, citaj co je na obale, lebo ked su napr probio jogurty plne ecok a chemie atd, tak tie chudence probio kultury tam nemaju bohvie ake podmeinky na prezitie a mnozenie..takze jednoznacne taketo veci bez chemie, vtedy to ma aj nejaky efekt..

ale radsej si kup kvalitne probiotika, lebo tie maju viacnasobne vacsie mnozstvo tychto bakterii