Keď už prepukne vaginálna mykóza

Katka1313

Ahojte mam taky problem mam podozrenie ze moj partner je nosičom vaginalnej infekcie a preto sa mi furt vracia co robit ako ho liečit ?

kate111

Ja som s tým bojovala takmer pol roka a už mám pokoj. Použila som výplach Rosalgin, následne vaginálny čipok Floragyn (dôležité, aby sa obnovila flora) a preventívne používam mydlo floragyn. Prestala som používať tampony a vložky (vysušujú sliznicu) a začala som používať menštruačný kalíšok...a je pokoj :)))

nika444

Mykozu som mala uz 3x. Vzdy mi pomohla tabletka Mycomax, dostat ju v lekarni bez predpisu za cca 5€, mykoza bola prec do dvoch dni. Naposledy som si ale tabletku nekupila a vyskusala som to liecit inak. Robila som si take "sedacie kupele" vo vode s octom, cca 20 minut 2x denne. Do troch dni bola mykoza prec. Strasne vela uz bolo popisane o pH a o tom ze nie je vhodne pouzivat parfumovane veci na intimnu hygienu. Kupila som si teda indikacne papieriky na zistovanie pH a otestovala som celu kozmetiku. Urcite odporucam aj vam aby ste zistili co je vhodne pouzivat a co nie.

s.slniecko

Ahojte ženy, tak chcela by som vám pomôcť a tým vlastne povedať môj krátky príbeh. Asi polroka žijem sexuálne s priatelom a vlastne je to môj prvý a odvtedy mávam tieto problémy, neskutočné svrbenie a výtok?? to sa ani nedá nazvať výtokom ale tvarohom čo zo mňa ide..takže som musela navžtíviť konečne gynekologičku a tá mi predpísala macmiror complex, platila som 1,68 len a fakt mi pomohol/musím si zaklopkať/, dám si dovnútra večer aj ráno ako je písané plus navyše si potriem povrch, samozrejme dám si vložku inak by boli celé gaťky zašpinené a po 1-2 dňoch je to preč. Mne osobne pomohlo toto tak možno aj vám to pomože, tak skúste a dajte vedieť :)

southparkfan

Ahojte -10 rád čo 100% fungujú z vlastnej skúsenosti :)
1.Mydlo- Pri hygiene preventívne používajte iba BIO-mydlá, alebo mydlá určené na ženskú hygiénu, najlepšie je vaginalne mydlo LACTACYD
2.CESNAK- jesť, aj vo forme tabliet ak vám prekáža cesnakový zápach, ale hlavne, ked mykóza prepukne ošúpať strúčik cesnaku zabaliť ho pevne do kúsku sterilného obväzu a vložiť do pošvy ale nie hlboko max na 4 hodiny(odporúčam vyrobiť si nejakú šnúrku aby ste to dostali von :)) pretože môže spôsobiť aj popáleniny ale ak to nepreženiete tak toto pomáha najviac. Potom po 5-6 hodinách ak mykóza neprejde tak znova a toto vám určite ZABERIE.
3.Probiotický jogurt- jesť, ale taktiež potierať zvonku, utlmuje to svrbenie a lieči.
4.NEpreháňať to s hygienou, NEnarúšať vaginálne prostredie preplachmi vodou.
5.jesť zdravo a hlavne BIO, vysadiť sladkosti hlavne éčka, vysadiť bielu múku a biely cukor.
6.Vaginálna mykóza je čo sa psychických príčin týka prepojená s hnevom na partnera, hlavne po sexuálne stránke a popieraním svojej ženskosti. Takže určite si nájdite chvíľku na nájdenie príčin aj vo svojom vnútri.
7.Chlórová voda môže taktiež za veľa vecí, nielen mykózu ale zdôraznila by som aj znečistené more, jazero, kúpaliská a veľa dalších vecí. Takže tomuto sa vyhnite
8.Dbajte na to aby ste neprechladli, noste tielka, mente si spodné prádlo aby bolo vždy suché aj viac krát za den, mokré plavky takisto ihned vymeniť.
9.Tampóny a vložky sú takisto napustené veľkou chémiou ktorá túto chorobu vyvoláva, takže pozrieť sa po alternatíve, tampóny používať len pri silnej menštruácii.
10.Vaginálne prípravky už dobre poznáte a viete že sú účinné ale nemôžete ich používať stále, a ak s nimi máte skúsenosti vidíte že mykóza sa po čase vracia, chorobu vám v tele tlmia ale neliečia takže sa týmto farmaceutickým jedom radšej vyhýbajte a dbajte na prírodnú medicínu.
-Ja som sa už vyliečila a to som ju mala 3 roky každý mesiac
Dúfam že som pomohla :)

SofiaB

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či môže vaginálna mykoza spôsobiť aj oneskorenie menzesu. Vopred Ďakujem za odpoveď

akinom007

chvalite tu Canesten ale ja uz mam nan alergiu z caseho pouzivania aj z masticky aj s cipkov take keby si urobim kuru ako tu jedna z Vas pisala tak dostanem akurat rezsitenciu na canesten

Eliiiska121

Ahojte, mne jednoznacne pomohli rozne tzv. obmedzenia. A to co sa tyka jedenia sladkeho. Jako priznam sa, ze som tomu neverila, ale nielen, ze sa mi zlepsilo vagin. prostredia, ale zlepsila sa mi i plet a dokonca som i schudla a uz ani kavu nesladim. Cukor si skratka nahradzam skor ovocim a tak. A kupila som si v lekarni doplnok stravy maldion a ten beriem obcas preventivne a som v pohode. Takze som fakt rada, ze nemam az take problemy ako niektore z vas.

lusynda1

Trápila som sa týmto asi 10 rokov mykozy stále dokola tak 6 krát ročne. Doktor mi dal stále nejaký krém alebo tabletku zabralo to no tak maximálne na 2 mesiace nemohla som do bazénov s chlorovou vodou len do prírodných vod lebo po chlore to svrbenie niečo neznesitelné. Chcem už mať dieťa a tak som študovala všetko čo som na nete našla aby som sa toho už raz a navždy zbavila a skombinovala to.pomohlo to som asi 3 roky čistá. Takže základ MIKOMAX, Canesten tablety, SUPERDOPHILUS probiotyká, LAPACHO čaj. Mikomax podľa dávkovania už si to nepamatam. ale sa mi zdá že som jedla mesiac jednu týždenne. dajte jednu aj partnerovi určite aj ked mu nič nie je. Canesten dajte si kuru aspon 3 tablety- každý druhý den jednu a nevymívajte pošvu. pite 2x denne superdophilus a lapacho čaj. po tejto kúre som už asi 3 roky a som zdravá sexujem kúpem sa v chlorovej vode jem sladké aj mliečne a nič. asi 2 mesiace po tejto kúre boli ešte take kritickejšie po menštruacii kedy som pocitila akokeby sa mi to chcelo vrátiť tak som hned zjedla jeden mikomax a jeden kanesten do pošvy a hned to bolo v poriadku. už som spokojná a šťastná po toľkých rokoch chodenia k doktorovi ktorý mi nevedel pomocť na trvalo som to zvládla sama.