fenomenalny Dr.N.W. Walker

Príspevok v téme: fenomenalny Dr.N.W. Walker
pišta

Dr. Walker vo svojich 113 rokoch napísal svoju poslednú knihu. Keď zomrel bez viditeľných známok choroby, mal 118 rokov. Je to neuveriteľné, ale je to tak.
.
Dr. Walker objavil priamu súvislosť medzi znečistením hrubého čreva a chorobami. Popísal a vo svojej praxi potvrdil, že jednotlivé úseky hrubého čreva sú poprepájané s jednotlivými orgánmi. Tento jeho objav má epochálny význam a dá sa prirovnať k objavom meridiánov z tradičnej čínskej medicíny a súvisiacich reflexných zón na tele človeka.
Ak pozitívne ovplyvníme čistotu a funkčnosť čreva, ktoré je nezastupiteľné pri vstrebávaní potravy a všetkých potrebných látkach, vieme potom pozitívne ovplyvniť aj zdravotný stav celého organizmu.
Podľa Dr. Walkera ide najmä o surovú stravu a očistné kúry.
Táto strava je aj podľa neho jediný prirodzený zdroj vitálnych látok, ktorá naše organizmy nevyhnutne potrebujú. Súčasná strava a spôsob života neumožňujú takéto látky prijímať a z toho pramení množstvo chorôb, ktoré majú vzrastajúcu tendenciu
Dr. Walker sám bol vzorom takéhoto prístupu a týmto spôsobom liečil aj svojich pacientov, ktorých bolo viac ako 4000..
Vo svojej praxi poukázal na mimoriadny kladný vplyv ovocných a zeleninových štiav.
.
Prínos Dr. Walkera je neprehliadnuteľný. Z jeho prác čerpá mnoho ľudí - lekárov, vitariánov, tí, ktorí sa rozhodli urobiť niečo so svojím zdravím, cituje sa v mnohých knihách o zdravej výžive.
.
Svojím životom, objavmi ako aj medicínskou praxou ľuďom dáva nádej, že naše telá je možné ozdraviť a udržať pri výbornom zdraví.
Jeho pojem „Žiarivé zdravie“, je odkaz pre nás všetkých.
Ten odkaz je veľmi lákavý a humánny. :-)))))

Viac na www.sk2.goo.cz

pišta

Lienka,
na fantastickej ceste sa viac či menej ocitáme všetci. A stretnúť sa na nej, čo i len na tomto webe, môže byť taká radosť "navyše." : - )))
V mojej rodine presadzovať prirodzenú stravu bolo a kus aj je - náročné.
Moje dve dcéry sú ešte stále relatívne dosť ovplyňované reklamou, kamarátmi, možnosťami v školských bufetoch, čaopismi, kde sa píše príliš šlendriansky o zdraví...
Manželka sa postupne ku mne prikláňa (my sa tak prikláňame navzájom, teda v rôznych oblastiach).
Ak máš mladšie deti, vlastný príklad je pre nich najprirodzenejší a najpresvedčivejší.
Na chodbe máme zeleninovo-ovocný "bar". Každý popri ňom chodí x-krát denne. A y-krát (kde Y < X, , :-) si začína dávať z neho na jedenie. Je to o dosť lepšie, ako pred rokom. :- )), ale...
Je to proces...
...ide jar, viac než dobré obdobie pre (L, l - ) - ienky! : - )))

pišta

Ahojte všetci! :-)
Jar nám dúcha do tvárí ešte stále svieži vzduch.
Po služobnej ceste mi dobre padne sa vrátiť ku vám do diskusie, lebo diskusie (a všetko "okolo") na služobných cestách sú často o niečom inom ako o našom zdraví...

masti

Ahoj Igris, ak nechces pouzivat bielu obyc muku, skus vyuzit spaldovu muku, uz som o nej pisala v receptoch a je fakt uzasna, ak si z nej upecies pecivo alebo hocico ine, napr kolac,tak je velmi chutna a okrem toho obsahuje vela vitaminov a taktiez vlakniny, je velmi syta a jedla su velmi chutne,dokonca ju kupujem aj v nasom obchode:) co je uz fakt vykon, takze myslim,z e aj u vas ju niekde maju, problem je fakt len v tej cene 1 kg stoji 40 Sk, takze je to neporovnatelne s obycajnou. Na druhej strane mozno u vas je lacnejsia

tina2

Ahojte!
Prosim mozete mi napisat Vase nazory: Mavala som dlhsie zapaly posvy - candida, streptokoky. Dva mesiace uzivam Lactobacila acidophilus a zacala som si postupne studovat knihy tohto p. doktora Walkera - momentalne nemam ani pocit svrbenia ani palenia. No v pondelok som bola u imunologicky, kde mi z vysledkov krvy vysla hodnota ASLO 983, ktora by inak mala byt v rozmedzi od 0 - 200 - znamena to prekonanie nejakej streptokokovej infekcie. Poslala ma na krcne, aby vylucil lozisko v mandliach, no po precitani (zatial iba casti) knih od tohto doktora, viem ze si ich nechcem dat vybrat. Viete mi povedat co mam teda podstupit aby som sa tych streptokokov v mojom tele zbavila a nemusela si dat prec mandle. Pomohli by podla Vas crevne sprchy a samozrejme zmena stravy (na ktorej uz postupne pracujem - no nie je to vobec jednoduche)? Vopred dakujem za kazdu radu!

pišta

Milé dámy!
Som na cestách, nestíham. Na vaše podnetné príspevky sa vám ozvem za 2-3 dni.
Zatiaľ pekné, jarné dni! :-)))

lilianna

Ahojte! AAhoj Pišta!
Máš pravdu s tým vnesením si Walkerových rád do života.
Vieš, ja som sa ako odporúča Walker jeden čas sa dosť stravovala podobným spôsobom. Vtedy ma k tomu doviedla kniha od Marlyn Diamond Fitonika pre život. Akoby to napísala Walkerova sestra:)Tiež, tam kladú dôraz na pitie šťiav. Sú tam vypísané škodlivé účinky cukru, tukov a toho hrozného škrobu. Teraz sa snažím stravovať dietne a cvičím a cítim sa super Niet nad živú potravu aj keď to masko sem tam treba Som dosť náročný čitateľ a táto kniha ma upútala. Moc TI ďakujem za dobrý tip AAAA varím čajíky...

igris

ahojte :),
no naucit to celu rodinu vobec nie je lahke, ja sama mam obcas pochybnosti, lebo sa citim ako rytier bojujuci s veternymi mlynmi, ale ospravedlnujem si to , ze cokolvek nasilu nie je dobre a netreba to urychlovat :). A potravinarsky priemysel mi to vobec neulahcuje. napr. grahamove tycinky obsahuju "az" 12% grahamovej muky, zbytok je biela....atd..Lienka ty naozaj zijes tiez len na ovoci a zelenine ? Ja si s tym odhodlanim pripadam ako na husenkovej drahe, chvilu odhodlana plna elanu a za niaky cas depresivna ze to nikdy nezvladnem, a potom hladam oporu tu na tomto webe.
Sorry, asi nie som pozitivna, ale mame za sebou 5 tazkych dni synovej akutnej laryngitidy, ktoru sme naozaj graciozne zvladli, bez antibiotik a vaznejsich zachvatov, len to na mna akosi dolahlo :(, este raz sorry.

lienka7

Pišta. Chcela som sa Ta opýtať, (možno je to veľmi impertinentná otázka), ale ak máš rodinu, aj ostatných členov svojej famílie si dokázal naviesť na túto fantastickú cestu života, po akej zjavne kráčaš Ty??? Ak som vliezlá, tak sa ospravedlňujem. Ale pýtam sa preto, či aj ja by som dokázala dostať manžela a dcéru niekde, kde sa budeme cítiť oveľ oveľa vyrovnanejšie a hlavne v harmónii s prírodou....