Rodit po 40tke

1nina111

pokial je zena zdrava nema nejaku vaznu diagnozu a ma peknu usporiadanu rodinku ja hovorim jednoznacne ano. Ked si trufa nato mat dietatko a dokaze sa o neho postarat poskytnut mu vsetko co potrebuje som za.

lombardo1981

Uvidíme ako sa to napokon "skončí", ale nateraz sa zdá, že muž nesie (v prípade oboch), vyššie riziko vzniku týchto ochorení ako žena. Nakoľko u nich dochádza ku genetickým mutáciám v ich semene. Preto si myslím, že ten tlak by sa mal presunúť aj na ich stranu. Nie sú v tom tak nevinne ako si spoločnosť myslí. A ako si myslia muži.

danuska3

do prcic uz to konecne pochopte zeny odkladaju materstvo na 30 az vyssi vek aby mali na dieta podmienky chapem ze su 18-20 rocne co si spravia decko bez podmienok,bez rozmyslania a potom koncia na potratoch a na praskoch. Ja mam 25 akurat som si dokoncila vs vzdelanie ktore potrebujem k povolaniu a fakt si teraz neviem predstavit spravit si dieta aj ked ,,mam nato vek,,. Tiez to vidim na taku 30tku +- ked budeme mat nieco nasporene byvanie a podobne.

0vecka

Chéri zisti si co je to statistika... ja enpochybujemze pre teba aj kebyze povedia ze 99% ludi nieco neprezije tak ides do toho a ak to prezijes tak budes mudrovat akurat ze zo 100 takych chytrakov 99 uz mudrovat nebude

0vecka

lombardo1981 jj tato infoska tu tiez chybala ze nejde len o vek matky... akurat cez vikend som mal tuto debatu jeden typek planuje mat prve dieta v 50tke a narazit si nejaku 20tku... tak som mu to tiez zacal vysvetlovat a jednoducho mi neveril :)

tiez by bolo imho uzitocnejsie napisat aka je ta sanca.. lebo to ze je o 18% vyssia mi az tak vela nepovie ...

tiez nechapem preco neuvadzaju kompletne cislo rizika pre vsetky deformacia atd lebo dawnow syndrome v 40 okolo 1,5% imho enni velky risk ale treba tam zapocitat vsetky premenne a nakoniec to vystupy ...

0vecka

Moireal aha ta vlna kritiky sa zdvihla davno predtym ako som napisal onu vec.... tak to stale nevytahuj...

osobna skusenost je statistika na malej vzorke a velmi nepresne merana..
inak ak sisi fsimla som to napisal aj ja ze by som do toho tiez siel akurat je velmi nezodpovedne to odkladat... cize v podstate hovoris to iste ale mas ma za debila lebo som nejako neviem ako volil slova...

lombardo1981

Keď už tie štatistiky a štúdie...

riziko vzniku autizmu u otcov starších ako 45 rokov je 3.5x väčšie ako u 24-ročných
riziko vzniku ADHD u otcov starších ako 45 rokov je 13x väčšie ako u 24-ročných
riziko vzniku chorôb ako schizofrénia u otcov starších ako 45 rokov je 2x väčšie ako u 24-ročných
riziko vzniku bipolárnej poruchy u otcov starších ako 45 rokov je 25x väčšie ako u 24-ročných
riziko výskytu samovražedných pokusov a zneužívania rozličných látok u otcov starších ako 45 rokov je 2.5x väčšie ako u 24-ročných

riziko vzniku autizmu u mužov starších ako 50 rokov je o 66% vyššie ako u 20-ročných
riziko vzniku autizmu u mužov starších ako 50 rokov je o 28% vyššie ako u 40-ročných
tínedžerky-matky majú o 18% vyššie riziko vzniku autizmu ako 20-ročné
ženy po 40tke majú o 15% vyššie riziko vzniku autizmu ako 20-ročné

Moireal

Pozri, svoje statistiky si uz uviedol. Ak si so sebou spokojny a myslis, ze si pomohol, tak v poriadku, Tvoj hlas sa tiez rata. Ale necakaj tuna, ze zeny sa zacnu vsetky riadit podla tvojich statistik. Ja keby som zdrava a mam peniaze, dieta si kludne spravim aj po 40. Inak mi uz bolo povedane, ze mam zenske organy vo velmi dobrom stave, aj ked mi zdravie inak pokulhava.
Absolutne si nepochopil moj prispevok, ale to je v poriadku. Si na inej vlne. Mrzi ma, ze chladnokrvni logicki ludia neuznavaju nic ine okrem toho. Takto sa asi ozaj ludia nikdy nezhodnu. Ale ktovie, mozno to ani netreba. Az na to, ze ty si ten co reagoval prehnane a na mna si vychrlil, ze mam neviemake komplexy, ked ja z tejto veci rozhodnie ziadne nemam. :D

Proste, tato tema je uz stara,uz tu bolo povedane dost. Kam az to chces cele hrotit? Az kym ti tuna nepadneme vsetci k noham a nepovieme: Pocuj ovecka, mas pravdu, to, ze ja som sa narodila v pohode starsej matke je blbost, v skutocnosti mam defekty kvoli tomu.

Tu nikto nepise o pocitoch ale o OSOBNEJ SKUSENOSTI, ktora sa zaklada na pravde. Kamaratka s tebou rozhodne nemam zaujem byt, ale tolerancia ti teda chyba. "Rodte si postihov." Vyjadrujes sa vulgarne, neuctivo, necuduj sa, ze su potom reakcie na teba, take ake su. A este povies: nechapem, ako mozu takito ludia zit. Nuz, ja nechapem, ako sa mozu taki ako ty mnozit.