Rodit po 40tke

danulinka

Ja som prve dieta rodila presne v 40 tke. Otehotnela som prirodzene s novym partnerom, mojou najvacsou laskou zivota. Tesime sa zo zdraveho chlapceka ako keby sme mali tridsat.Necitime sa vobec stari, ale skor plni zivota. Rodila som spontanne, prirodzene za pol hodinu bol na svete a v termine. Odporucam vsetkym , ktori tuzia po babetku aby nemali predsutky, verili si a mali deti aj v tomto veku. Na "zapade" je to bezne, len u nas si ludia na to este nezvykli.

Dajana12

Mňa mali tiež rodičia po 40tke, mamina mala 42 a ocino skoro 45. :) Bratov mám o 23 a 18 rokov starších. Ale vôbec si nemyslím, že som bol nejakým spôsobom ukrátená tým, že moji rodičia sú podstatne starší, ako rodičia mojich rovesníkov. Mám 19 už pár dní a chodím na vysokú školu a som vďačná Tomu tam hore, že mi dal, takých rodičov, akých mám, aj keď mi tatko pred pár týždňami zomrel (mal 63), mám na neho tie najkrajšie spomienky a som rada, že ma vychovali, tak ako ma vychovali, myslím, možno neboli najbenevolentnejší, ale som rada, že mi vštepili názory, aké mám teraz, život je ťažký, ale je to dar, tak ho žime s radosťou a láskou. :)
Nie som síce veľmi skúsená v tejto oblasti, ale myslím si, že je vždy lepšie, keď sa ľudia rodia, ako umierajú, tak pokiaľ máme mať bábätko tešte sa, je to dar. :)

emalea

no ale zo štatistického hľadiska je samozrejme predpoklad, že čím je žena staršia, tak výskyt ochorení je častejší a závažnejší...

emalea

no ale život je ralívna záležitosť...keď má baba v 25ke dieťa tak, keď má 40 rokov, to dieťa má 15 rokov, a ešte nie je vylúčené, že žena v 40ke nemôže mať /aj vážne/ zdravotné problémy a to 15ročné decko tú svoju mamu nenavštevuje už len v nemocnici...stáva sa všeličo...

jedna

emalea, no vsak to!

a ulohou rodicov nie je len dat zivot dietatu, ale to dieta treba aj vychovat a byd mu oporou a nie "starostou a zatazou".
mat starosti s rodicmi gerontami v patdesiatke- sestdesiatke je uplne ine ako v dvadsiatke- tridsiatke.

kto to nezazil- nepochopi.

Emily opat

Zijem v severnom Taliansku, rodit prve dieta okolo 40 roku zeny tu nie je nicim vynimocnym.
Mam niekolko kolegyni a kamaratok co maju pred 40 a az teraz sa chystaju otehotniet.
Doba sa zmenila, vobec nemusi byt pravda, ze 70 rocny clovek musi byt stari a nevladni. Medicina pokrocila, zivot je menej narocny. Je rozdiel ci clovek vykonaval manualnu pracu alebo kancelarsku. Velmi vela zavisi od zivotneho stylu a stravy. Slovensko je oproti Taliansku v tomot velmi pozadu.
Podla mojho nazoru, vsetko je velmi individualne.
Ale robit 40 rocnych ludi prilis starych na rodicovstvo mi pride pritiahnute za vlasy.

emalea

môj manžel má 45 rokov a má oboch rodičov, ktorí majú po 80ke!! chválabohu sú na tom zdravotne relatívne dobre, sú sebestační atď, atď, takže nám to celé až také hrozné nepríde...ale ktovie, ako na tom so zdravím budeme v starobe my -deti revolúcie!!

emalea

tak s týmto argumentom /zdravie, či skôr choroby u starších ľudí/musím len súhlasiť...och staré dobré časy!!