Rodit po 40tke

lola43

Moireal , mama nezomrela skoro zomrela normalne lebo skratka bola uz stara a ja este mlada ,,,ked som ju najviac potrebovala aj pri malych detoch aj poradit skratka mat mamu ako moje vrstovnicky este mladu

neviem preco je zena spolocnostou tlacena ze musi mat dieta ako keby sa jej zivot zurocil len vtedy ked porodi dieta a ze to da prave jej zivotu zmysel aj ked jej taha na 50 a ked sa jej konecne podari otehotniet tak za kazdu cenu musim porodit a porodit ale co to dieta potom ked mama ma 60 rokov a ona 14 ved sa nad tym zamyslite ...

a ze niekde v taliansku sa to takto rodi to nie je pravidlo , ze je to tak spravne , lebo sama na sebe viem ako sa potom to dieta cely zivot citi

ved zena nemusi byt predurcena len k materstvu , kolko krat sa zeny stavaju matkami len aby sa zaradili a pritom vobec nie su stotoznene s materstvom .....mozu byt uzitocne v inej sfere zivota v ktorej dostane ich zivot iny rozmer

:-D

ovca prosim ta uz prestan skakat v tejto teme zato ze vam sa nedarilo aj pred 30tkou neznamena ze teraz kazda starsia bude mat problemy... prosim uz nepis o tych statistikach ved sa to uz neda citat...

Moireal

Suhlasim s Emily opat. Jedna z mojich sesternic mala prve dieta v 32 rokoch a vsetko bolo a je v poriadku. A ona, kedze je dobre zabezpecena, moze mat tych deti vela aj neskor.

Je mi luto Lola, ze tebe mamina skoro zomrela. Ale ja sa na to pozeram tak, ze zdravotne problemy sa nevytvoria len tak alebo znicoho nic. Treba porozmyslat, ci je nase telo schopne dietata. Napriklad ja na sebe citim, ze toho niesom schopna a to z x dovodov. Vacsinou aj samotne telo zabrani pocatiu ale vsetko je relativne. Zeny by sa preto duplom mali starat o svoje zdravie, ak chcu na svet priviezt zdravych potomkov. Su ale ovela viac frustrovanejsie nez chlapi a tak sa nicia a k tomu tato doba...

Ak vsak je zena zdrava a zabezpecena, naozaj nevidim dovod nemat deti aj po 40ke. Ja som toho zivy dokaz, ze to nieje problem. Ak ma matka v sebe toxiny, prenasaju sa na dieta aj ked je mladsia, zavisi od toho, v akom stave ma maternicu a vajecniky.

Emily opat

Milý Ovečka ja viem, ze ty si odborník na vsetko, ale sklamem ta. Hod si napr.tento članok do prekladača.

27esimaora.corriere.it

A len tak ti ho trosku zhrniem, piše sa tam ze v Milane:

- Narodenie dietata v +_ 40tke sa stalo PRAVIDLOM
- Žien ktoré rodia medzi 35-44 (48,4%) rokom je viac ako tych co rodia vo veku 25-34 rokov (44,7%)
- Priemerný vek rodičiek je 32,5 roka!
- Primár najväčšej pôrodnice v Milane (Mangiagalli) hovorí, ze je v súčasnosti viac normálne rodiť okolo 40tky ako okolo 30tky!!
- 1,4% deti sa rodi matkám co majú 45 rokov
- Nie je pravda ze tento trend je zapríčinený zvýšenými umelými oplodneniami

Hovoríme tu o štatistike nemocnice Mangiagalli co je pôrodny kolos (jeden z najväcších v počte pôrodov v celom Taliansku), aby bolo jasne.

0vecka

lola43 zase ja byt zena co ma 45 a nema dieta tiez to risknem aj ked je to rizikova zalezitost ale zostarnut bezdetna je imho peklo

Emily opat vzhladom na to ze polovica 45 rocnych je neplodna mi to nepride moc pravdepodobne ze je to uplne bezna vec... nehovorim ze sa to tam nevyskytuje ale bezne to byt urcite nemoze :-D

lola43

Moja znama ma teraz v 45 dieta ktore chcela pritom ma uz dospelu dceru aj syna a uz to rozhodnutie mat dieta aj olutovala lebo fyzicky uz ani psychicky to nezvlada zaskocilo ju to... Ved uz je stara

Ked si prefstavim ze v 50 bude mat 5 rocne dieta ....je to chore

Z vlastnej skusenosti neodporucam , vid prispevok dole....

neviem111111

lennny "kazdy si je zodpovedny sam za seba a kedy sa zena rozhodne mat deti je len a len na nej. " - no vsak prave, toto je ten chory pohlad na privedenie deti na svet - "ja chcem, ja sa mozem rozhodnut" - ale tie mamicky, ktore si detmi plnia sny akoby slo o novu kabelku a nie o noveho jedinca a cloveka, si uz neuvedomuju, ako takymito rozhodnutiami mozu tomu dietatu ovplyvnit zivot. vid prispevok od lola43. mne je to jedno, rodte si kedy chcete, ale nepopierajte rizika vysokeho veku rodiciek.

Emily opat

Lola 43, keby to bolo proti prírode tak by asi žena v 40tke neotehotnela bez zásahu lekárov, nemyslíš? Moja mama sa narodila svojej v jej 39 a nemala absolútne dojem, ze by jej matka bola stará. Je to veľmi individuálne. Okrem toho dnes sa starne inak.
V 40tke ale rozhodne su oveľa vyssie rizika pre donesenie zdravého dietata, to su lekárske a vedecké fakty. To ze väčšina deti s Down syndrómom sa rodí mladým matkám je pravda! Ale je to z dôvodu, ze ženy v staršom veku postupujú oveľa častejšie amniocentézou a následne volia v prípade chorého dietata ukončenie tehotenstva. Mladé baby si myslia ze ked su mladé tak postihnuté dieta mat nebudu a na toto vyšetrenie nejdú.
Osobne som rodila prvýkrát v 33 a bola som na amniocenteze a teraz v 35 čakám druhe a pôjdem bez pochyby opäť. Pôjdem za špičkovým odborníkom co robi viac ako 600 odberov plodovej vody ročne, nie za nejakým neskúseným chmulom. Riziko, ale nikdy nieje nulové.
Co sa týka rodenia deti v 40 a po tak napr. pre generáciu mojej starej mamy to bolo úplne normálne! Bola narodená v 1910 a mala deti medzi ktorými bol okolo 20 ročný vekový rozdiel. Vtedy nebola antikoncepcia, kondomy, proste sa stavalo ze žena otehotnela aj po 40tke a nebolo to nic výnimočne.
Generácia mojich rodičov ročník 1949 to mala zase ine. Sa rodilo skoro. Mna mali v 1981 a mala som skoro najstarších rodičov v triede! Si pamätám ze ked mala moja sestra 21-22 rokov tak ked nás stretávali známi, tak sa jej pýtali ze kedy uz chce mat deti, ona je ročník 1968. Moja generácia ma deti uz neskôr, z výšky sme všetky 4 baby co sme boli spolu na intraku mali prvé dieta v 32-34 rokov.
Žijem v severnom Taliansku a poviem vam ze ženy tu v 40 a po 40 rodia úplne bežne, dokonca svoje prvé dieta. Ja len za posledné 2 roky mam 3 kolegyne co rodili svoje prvé dieta po 40tke. Vsetko zdravé detičky. Kolegyne po 35 mi hovoria, ze este nejaký rok chcú s materstvom pockat a nikto to nepovažuje za zvláštne. Do 45 sa tu bežne rodí, je ale pravda, ze Taliani sa stavaju rodičmi ako najstarší v Európe. Takze záleží od doby a aj od krajiny.

lennny

kazdy si je zodpovedny sam za seba a kedy sa zena rozhodne mat deti je len a len na nej. Nie kazdy ma v tom onom idealnom veku na dieta napriklad podmienky alebo zdravie preco by si zena nemohla splnit svoj sen o dietatku aj neskor? mojej sestre sa to tiez podarilo neskor pretoze mala v mladsom veku zdravotne problemy mala zostat bezdnetna lebo statistika lebo sa moze nieco pokaslat,? pokaslat sa moze vzdy... a zeny co maju druhe tretie dieta tiez mavaju v tomto veku +- a vsetko je v pohode... kolke chore zeny porodia zdrave deticky keby boli pocuvali lekarov su same smutne bezdetne a oni sa nevzdali a napriek tomu mali deti... pri tomto pristupe ludia tu budu za par rokov fakt len cigani mat deti a nie normalny ludia...

lola43

Keby to bolo take normalne rodit po 40 a nie proti prirode tak by zena ani nezakadala tuto temu a nepytala by sa na zdravie dietata narodeneho starej zene ....

Mna mala mama tiez v 40 a mozem potvrdit ze to nie je dobre ....
Svojim detom by som to nikdy neurobila..
Ked mala 50uz mala vsetky choroby , nehovorte ue nie vek a prechod neovplyvnis , ked chodila na rodicka tsk bola ako moja babka , ked som mala male deti tak som zavidela ostatnym rovesnickam ako im mlade mami pomahaju a ka som sa musela starat nie len o deti ale uz aj o nu lebo uz bola stara potom zomrela a ja som ju velmi este pozrebovala ale uz bola stara a ja mlada

Verte mi nie je dobre mat deti po40 a nesnazte sa tu sami seba presviecat ae je to super lebo nie je ...
Nenavazajte sa do nazorov inych ktori vam napisu pravdu ktoru neakceptujete