ako pribrať?

DJ HiDe

johnybravo, ked chces pribrat na svaloch, cviky s vlastnym telom ti nepostacia....
kliky su dobre na doplnenie treningoveho planu, tak ako aj brusaky a drepy, ale urcite nie na jeho samostatne vytvorenie...treningovy plan by mal pozostavat aspon z troch cvikoch na kazdu partiu, z toho kazdy cvik by si mal vykonavat v troch-styroch opakovaniach a 10-12tich seriach.....cvicenie nie je o desiatich minutach na den, tym vela hmoty nenaberies....
vierka, ked ti mam pravdu povedat, jednu ponuku som uz od vydavatelstva neavno dostal, vsetko vsak musim vhodne zvazit, a to obsahovo, ale aj casovo, co by ma dost obmedzovalo :)

johnybravo

Cawte mam 14 rokov 170 cm a only 45KG chcem pribrat ale, ked sa pokusam priberat tak vzdy len priberiem na brucho a nikdy nie na ruky a to je pre mna problem zacinam cvicit ale nie v posilovni iba kliky,drepy,bradla,brusaky atd pls poradte mi thx

DJ HiDe

A este nieco, davajte prosim vas otazky "k veci", nie stale toho isteho charakteru, vsak som tu popisal uz tolko rad, ze by sa to mohlo kludne vydat aj knizne :)
teraz nenarazam na uzivatela puma, pretoze tato otazka bola konecne o niecom inom :)

DJ HiDe

pumpa, ako som uz raz vedla spominal, priberanie je velmi komplikovany proces, ktory si musis strategicky zorganizovat....
v prvom rade sa musis nasmerovat na jednu dolezitu vec, a tou je vacsi prijem energie, ako jej vydaj....
priberanie je bez cvicenia nemyslitelne a nema to okrem naberania tukovej hmoty nejaky vyznam, na celkovej vazbe tela nenaberies, iba ak na bruchu, stehnach a zadku, kde sa zvyknu tuky ukladat najcastejsie a v najvacsom mnozstve....
ako som uz tiez raz spominal, prve co telo potrebuje je signal a kvalitna strava, ktora by z denneho zlozenia mala vyzerat tak, ze 40 percent by mali tvorit bielkoviny, 45 sacharidy a zvysok tuky, zvacsa tie, ktore su bohate na esencialne mastne kyseliny radu n-6 a n-3...
a co sa tyka toho gajnera, neodporucal by som ti to vyberat podla ceny, ale zlozenia....zvacsa pri tychto vyrobkoch prevysuje znacka nad kvalitu, ale to teraz nebudem rozoberat :)
stretol som sa s ludmi, ktori sa tychto pripravkov boja, pretoze do niektorych pridavaju anabolicke faktory....
ano, biotech jeden cas robil taketo pokusy, ale, velmi to neprosperovalo a tak to zabalili...pokial viem, takychto vyrobkov je na trhu fakt malo a prechadza to tvrdou kontrolou, okrem toho, tie mnozstva udavanych latok su na nejake poskodenie nervoveho systemu alebo pacene :)
vo vseobecnosti obsahuje gajner 70-90 percent glukozy, pripadne zmes glukozy s inym cukrom a ostatne je srvatkovy koncentrat...v stopovych mnozstvach sa casto pridavaju latky ako BCAA, kreatin,niekedy aj tribulus
...
ale vacsinou len na zvysenie ceny, nie ucinku :)
gainer je vhodny na zvysenie energetickeho prijmu a pre zaciatocnikov, ja ked si ho kupim tak len preto, ze dobre chuti a sprijemnim si tak objemovku...inak sa da dokonale nahradit ak je doma protein (WPC) a par kil glukozy a maltodextrinu...vyjde to ovela lacnejsie pri rovnakych vysledkoch, i ked, gajner ako samotny je pri prvych cvicebnych fazach fakt zazracny :)
a tie susene bielka su dobrou volbou, pokial ich budes konzumovat casto...
taktiez je na obohatenie objemovky dobry tvaroh, ovsene vlocky s jogurtom a medom, co sa tyka sacharidoveho prijmu, tak ryza, zemiake, nejake to pecivo, a taktiez nezabudajme na rychle cukry po telesnej zatazi, glukoza a fruktoza...

klaudia2009

ahojte pls poradte mi, som velmi chuda neviem ako pribrat a posilovat nechcem este mozno za rok za dva ale potrebujem nejaku radu ako pribrat 5,6kg a mozno viac prooooooosiiim pomozte mi :( :(

pumpa

DJ Hide ty tu vyzeras na profika;)mozem sa ta opytat co je lepsie na priberanie ak mam rychly metabolizmus,susene bielka alebo gainer?a ked chcem len pribrat tak musim aj posilovat?ak neposilujem tak to straca ucinok?totiz ja chcem len cisto pribrat,posilovat chcem zacat az ked naberiem nejaku tu hmotu...dakujem,dufam ze odpovies na vsetky otazky...