Femibion 800 - skúsenosti

joleen

Alica Áno môžeš ale ja by som namiesto femibion odporučila centravit prenatal. Ma oveľa lepšie zloženie ako femibion a aj lacnejšie

Shayleen

Kyselina listová je veľmi dôležitá pri rozmnožovaní buniek, pretože sa zúčastňuje na tvorbe základného dedičného materiálu – DNA. Je nepostrádateľná počas tehotenstva, pri raste a vývine dieťatka, keď sa bunky veľmi rýchlo množia a vznikajú nové tkanivá a orgány

viktoriaria

Kyselina listova sa berie aj pred plánovaným tehotenstvom aj preto aby vajcko ozrelo opýtaj sa gynekologa a áno je potrebne v prvých týždňoch tehotenstva ale niekedy žena zisti tehotenstvo v 5-6 tyzdny niektoré aj neskor. Precitaj si co napisala ona plánuje bábatko a chce prenatalne vitaminy :) Ked som planovala dieta ja brala som femibio 800 ten sa odporuca pri planovani tehotenstva

Shayleen

Viktória musím ta opraviť

Kyselinu listovú potrebujù budúce mamičky vo vyššom množstve. Totiž prispieva k zdravému vývinu plodu bez rôznych vývojových porúch. Ak má budúca mamička nedostatok kyseliny listovej, jej bábätko na to môže doplatiť vážnymi komplikáciami, ako sú rázštep chrbtice, vrodené poruchy srdca, rázštep podnebia a perí ako aj vývojové poruchy končatín a močového mechúra.
Najcitlivejším obdobím tehotenstva sú práve prvé tri mesiace, teda prvý trimester. V tomto období sa utvárajú základy nervového systému plodu. Aby si „poistilia“ zdravý vývin tvojho bábätka, mala by si aspoň jeden - dva mesiace pred plánovaným otehotnením a potom pokračovať počas prvých troch mesiacov