Skúsenosti s HAK Novynette

kacka8989

chcem sa spýtať, lekárka mi predpísala novú antikoncepciu NOVENETTE, predtým som užívala TRIQUILAR. takže mám tú novú antikoncepciu užívať hned ako doužívam triquilar alebo až po 7 dňovej prestávke??
Dajte mi vedieť a dakujem za odpoved

n,,,

ahoj takže.. ono ke´d začínša je to iné ako tie ostatné dni
takže keď uplne začínaš tak si berieš v prvý den menzesu tabletky (aby si bola chránená hned)..... takže po dobratí tabletiek tých 21 dní si musíš spraviť pauzu!!7 dní počas týchto 7 dní dostaneš menzes na 8 den. si dať prvú tabletku z nového blistra (aj ke´d ešte máš menzes to nevadi ono ti potom prestane)a zase berieš poctivo 21 dní tabletky a po dobrati si spravíš 7 dní pauzu. na 8 den si zase dáš novú tabletku :) a zase berieš 21 a 7dní pauza a zase 21 berieš a 7 dní pauza a takto to ide stále do okola!dúfam že už v tom nemáš zmätok:)

kikuš

ahojte ja som z toho teda dost dezorientovana...prosim pomozte mi :) po 21 dnoch brania HAK je prestavka, v piaty den prestavky dostavam menstruaciu.mam zacat brat HAK v tento den (teda v piaty den prestavky) alebo pockat az do siedmeho dna (tretieho dna menstruacie) a vtedy zacat uzivat? dakujem

drobeeec

ahoj maťa...áno, odo dňa keď si dostala menzes ju berieš 21 dní, potom je prestávka počas ktorej dostaneš menzes...ja som dostávala tak na tretí den...a pokračuješ v bratí tabletky po 7 dňoch aj keby si ešte stále mala menzes..

maťa

Ja sa chcem opýtať, že ked som začala brať antikoncepciu tak ju berem 21 dní a 7 dní ju neberiem tak vtedy mám dostať menzes? lebo som z toho trochu mimo lebo vlastne ju beriem ododňa ako som dostala krámy čiže 21 dní to nieje 28 dní nejako tomu nechápem prosím poraďte mi

Leyla

no ja mam podobny problem...lebo v tom letaku je ze ked sa zacne uzivat v iny den ako v prvy den menzesu tak treba cakat 14 dni a to je v tej ceskej casti ale v slovenskej nic take nieje takze som na pochybach.......