Antikoncepcia Qlaira

zvedavuska

caute babenky, ja som musela YADIN vysadit, lebo mi z nej strasne padali vlasy (teda dodnes padaju) rok po skonceni uzivania. chcela by som si dat predpisat inu antikoncepciu, lekar odporucil tuto. Ake mate s nou skusenosti? Napr i co sa vlasov tyka?

Romcuculatko

fuha moja nad tym som teda nerozmyslala ved chod do lekarne ked sa ti nechce cakat u doktorky a tam ti povedia,,to mas istejsie:) prijemnu dovolenku:)

Cuucca

Baby, mam na vas otazku. Beriem qlairu, no pocas jej uzivania mame byt na dovolenke. da sa menstruacia oddialit, i ked beriem tuto antikoncepciu?
predtym som brala yadine, ktory sa bral 21 dni a 7 dni pauza, pocas ktorych prebehla mentruacia. pokial som chcela menstruaciu oddialit, zacala som brat hned dalsie balenie, bez tej 7-dnovej pauzy?
viete mi poradit, ako je to s qlairou? vdaka moc :)

Romcuculatko

hm lisi sa asi v tom, ze je z prirodnym hormonom, to ma trosku presvedcilo aby som ju vyskusala a este s i myslim ze plusom je to, ze je 28 dnova cize kopiruje cyklus....zacinam brat tretie balenie a som spokojna uz som dole pisala ze som´mala problemy z mykozami a zatial je to OK...menzes mam pravidelne 27 den..treba vyskusat kazdej sadne inak:)

evitka1

je viacfarebná, tabletky sú svojím obsahom prispôsobené prirodzenému cyklu. Tabletky podla farby majú rôzny obsah hormónov a musia sa brať presne v poradí.
2ks - tmavožlté tablety, každá obsahuje 3 mg estradiolvalerátu
5 ks -jasnočervených tabliet, každá obsahuje 2 mg estradiolvalerátu a 2 mg dienogestu
17 ks - svetložltých tabliet, každá obsahuje 2 mg estradiolvalerátu a 3 mg dienogestu
2 ks -tmavočervené tablety, každá obsahuje 1 mg estradiolvalerátu
a 2 ks neaktívne biele tabletky.

alzbee

baby a v com sa tato HAK lisi od inych? lebo este som o nej nepocula a je vyrazne drahsia, nez ine, takze zrejme nie je taka klasicka ako ostatne, nie?

Romcuculatko

ja som tiez za nedala 48,30 tusim ale na jeden mesiac to vychadza 15,- nieco...priatel mi hovori ze som hrozne naladova a nervozna podrazdena tak neviem dofam ze mam len blbe obdobie, bo ho to moc netesi ze som takato, najhorsie je ze ma nieco rozrusi a hned placem:( to u mna nebyvalo..

alocka35

Tak u nás stoja 48,32€ na tri mesiace.Zobrala som si na dva mesiace a lekárnik mi nechal odložené posledné balenie,že potom si ich kúpim keď budem potrebovať,aby som naraz veľa neplatila.

alocka35

Ahojte.Ja som tiež dostala zadarmo od lekára vzorku.To čo bolo písané,že niektoré ženy krvácajú počas prvých dní,tak ja som krvácala,ale v pohode.Potom že niektoré ženy môžu dostať menzes v 26.deň,tak som to aj tak dostala.Niesu ešte úplne v každej lekárni.Bola som v dvoch.Ani v jednej o nej ešte nevedeli,ale lekárnik mi povedal,že sa opýta a už dnes mi ich privezú,tak nie je s tým problém a to je lekáreň na dedine.Len neviem ako ich mám užívať aby som nedostala menštruáciu.Viete niektorá?Dík.Cenu dopíšem,ale malo by to byť okolo 50€ na 3 mesiace.

Romcuculatko

caute baby ja qlairu beriem uz druhy mesiac a v pohode ziadna zmena, pred tym som mala Belaru--ale mala som dost kvasinkovych ochoreni, preto som presla na tuto prirodnu variantu...zatial sa mi paci uvidim po dalsich mesiacoch ci sa mi to ochorenie vrati dufam ze nie drazte palce:)staji okolo 15 eur...