Krcne mandle......vybrali vám ich?

barbinka

v nemocnici som bola od pondelka do piatku, ale to je podľa mňa individuálne. A to mňa operovali mali operovať v utorok, ale išla som až v stredu, lebo primár išiel v utorok na pohreb. treba hlavne poslúchať v nemocnici, lebo ma nechceli aj domov pustiť, lebo som nič nechcela jesť (kvôli bolestiam). biele povlaky začali odpadávať na taký 4tý deň a to bola najhoršia bolesť zo všetkého, nielen hrdla, ale aj uší a prestalo na ôsmy deň, kedy som začala aj normálnejšie jesť. dovtedy som jedla asi tak, že za celý deň len jeden puding, alebo jedna výživa a podobne. Treba veľa piť repíkový čaj, aj si s ním vyplachovať stále. Rýchlejšie sa ti zahojí. Úplne sa mi to zahojilo zrejme po tých 2 týždňov, dovtedy je veľké riziko, že sa ti to rozkrváca, čo môže byť nepríjemné, keď ti to zacelujú. Ale tu si treba dávať pozor na to, čo ješ, nejedz nič, čo má nejaké ostré hrany (napadá ma teraz čerstvá bageta).

sasa.

Barbinka prosim ta ešte za ako dlho sa ti ta rana po vybere mandli uplne zahojila? Po akom čase ti odpadli tie biele povlaky a vyzeralo to v hrdle tak normalne? A ešte ako dloho si bola v nemocnici?

sasa.

Aha tak to si tam teda zavolam radšej a s tou PN som aj počitala tie dva týždne. A ak si budem môcť vybrat tak si dam CA nech to radšej prespím. :-)

barbinka

No neviem ti povedať, skús si tam zavolať. ja som tam bola cez otcovo kamaráta (primára), takže toto riešil môj otec s ním. ešte budeš tak minimálne mesiac čakať na termín, aj podľa toho, koľko bude ľudí momentálne na výber a tiež termín dostaneš podľa menštruácie. ďalej by si nemala brať nejako mesiac pred operáciou antibiotiká. Ak pôjdeš cez celkovú anestézu, tak treba vysadiť aj HAK.
A s tým vymeškaním v práci, to vymeškáš tak, či onak, pretože budeš musieť byť PN. Ja som bola dva týždne.

sasa.

Nie ešte mi ich nevybrali ale mam odporučanku od mojej ORl tak teraz neviem či môžem do ružinova isť len tak bez objednania alebo sa tam musi odjednať na to vyšetrenie... Ak sa objednavať nemusi tak tam zbehnem asi hneď v pondelok. Nevieš musim sa tam objednať?

sasa.

Barbinka dakujem za odpoveď som rada že iba raz lebo v praci by som velmi vymeškavať nemohla kvoli kontrolam ale ak by som musela tak musela :-) Chcem isť do ružinova ty si bola kde? Ak v ružinove tak nevieš či sa tam musim na vyšetrenie do ambulancie objednať? Alebo tam môžem prisť v ktorýkolvek den PO-PI len tak bez objednania?