Viete ako chudnúť bez jojo efektu?

Príspevok v téme: Viete ako chudnúť bez jojo efektu?
Poradca

Ahojte, skúšali ste už schudnúť a keď sa vám to podarilo tak nepribrať??? Ja som pred tým skúšal zhodiť s hocičím a nepodarilo sa mi to bez toho aby som nepribral. Pred 2 rokmi som však vyskúšal niečo skvelé. Schudol som 12kg a dodnes si to bez problémov držím a dokonca sa ani nemusím nejako extra obmedzovať.A čo vy ako sa vám darí???

Poradca

Jojo efekt??? Vzniká pri dietach kedy sa telu nedostáva dostatok výživy. Pri dietach zväčša výlučite niektorú zložku ktorá je potrebná pre správny chod organizmu. Keď sa potom človek vráti k bežnému stravovaniu tak si telo začne tieto zložky stravy ukladať a vzniká jojo efekt. Veľa ľudí robí tú chybu, že začnú chudnúť a napr. schudnú 10 kg za 2 mesiace a keď schudnú prestanú už dietu držať a verte alebo nie ale telo má pamäťový efekt a pokiaľ chudnete napr 2 mesiace mali by ste minimálne ďalšie 2 mesiace mať upravenú stravu a nie hneď prejsť k normálnej strave. Doporučujem po vrátení sa k normálnej strave z času na čas si urobiť očistu organizmu, určite do svojej stravy zahrnúť viac potravín ktoré obsahujú vlákninu a dávať si pozor na pitný režim. Za jojo efekt sa nepovažuje pokiaľ po schudnutí si napr rok držíte váhu a potom sa začnete prežierať a samozrejme že priberiete. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky tak sa môžete pýtať aj prostredníctvom e-mailu vnutorna.vyziva@centrum.sk

no ja

Ahojte...ako tak citam,tak kazdy odporuca cvicenie...a co by ste odporucili mne na schudnutie?hm?cvicim 5x do tyzdna 3 hodiny-bo tancujem,papam vzdy ked mam chut a niekedy to je asi az moc casto...moja vaha je vraj uplne normalna mam-50kil v 16-tich rokoch a vyska priblizne 160cm a aj tak mam straaasne pneumatiky na bedrach.Som z toho uz zufala bo mi to stale pretrca cez gate.Co mam robit??PORADTE!!!Je an to nejaky specialny cvik alebo co?Naozaj by som bola velmi vdacna keby poradite nieco naozaj ucinne!Dakujem...zatial ahojte!

lucka

No moja vaha zasa beha hore dolu, bez toho aby som nieco menila na svojej zivotosprave alebo cviceni. Ja by som to povedala takto, to co jem nejak nezmenim, lebo si nevarim sama ale varia mi doma (zatial byvam s rodicmi a kedze studujem a pritom aj pracujem nemam cas na varenie si pre seba:) a cvicit sa snazim ako to najviac ide popri povinnostiach. V lete som bola kazdy den bud na bicykli alebo korculiach a na vahe to nebolo vidiet vobec. Tak ja uz fakt neviem. Pred par rokmi som zazracne schudla asi 12 kil ale neviem ze preco ako, polovicu som nabrala naspat. Najde sa niekto kto by vedel poradit?

lektorka

aj ja by som chcela schudnúť, ale naozaj. Nie schudnúť,pribrať a stále ten istý kolotoč. Snažím sa meniej jesť aj cvičím a váha stále stojí. Kde robím chybu????

vlastna skusennost

no thaze ... treba pit iba vodu s citronom jest do 18:00 (ale to je trosku blbost lebo ak sa dakto zobudi o 12:00 a chodi spat o 01:00 tak nebude hladovat 7 hod. bo tho tiez neni je zdrave )a o tej 18:00 si dat uz iba ananas ...... a kazdy den skakat na svihadle aspon hodinu.......... napr. postavit sa pred telku pozerat daco napr. dvd a skakat skakat a malo by to fungovat .... 1.)postavit sa na vahu pozriet kolko vazite
2.)poskakat 1 hod /(ale poctivo moze byt jedna 5 min prestavka a spravne dychat ne ze naddych a 2 min skakat a potom vyddych a dookola to iste)
3.)Pozriet znava na vahu ci je hmotnost nizsia ....... a mozete mi napisat ci to vyslo alebo nie a nieake nove napady (co funguju) ......e-mail: yokoror@gmail.com

vlastna skusennost

no thaze ... treba pit iba vodu s citronom jest do 18:00 (ale to je trosku blbost lebo ak sa dakto zobudi o 12:00 a chodi spat o 01:00 tak nebude hladovat 7 hod. bo tho tiez neni je zdrave )a o tej 18:00 si dat uz iba ananas ...... a kazdy den skakat na svihadle aspon hodinu.......... napr. postavit sa pred telku pozerat daco napr. dvd a skakat skakat a malo by to fungovat .... 1.)postavit sa na vahu pozriet kolko vazite
2.)poskakat 1 hod /(ale poctivo moze byt jedna 5 min prestavka a spravne dychat ne ze naddych a 2 min skakat a potom vyddych a dookola to iste)
3.)Pozriet znava na vahu ci je hmotnost nizsia ....... a mozete mi napisat ci to vyslo alebo nie a nieake nove napady (co funguju) ......

Poradca

Ospravedlňujem sa všetkým ktorý mi písali otázky ma e-mail a nedostali ešte odpoveď. Je toho hodne a nemal som toľko času na všetky odpovedať.Môžete sa kľudne pýtať aj naďalej ja určite odpíšem. Ináč všetkým Šťastný nový rok 2007

Poradca

Schudnúť cvičením je super ale kto si môže povedať že bude nejakého pol roka pravidelne cvičiť a bude si dávať pozor na stravu a nie len povedať ale to aj dodrží??? A čo sa stane keď sa ten dotyčný znovu vráti k starým návykom???