MEGASKORBICKA LIECBA-TEDA VITAMIN C

celaskon

Moj kolega ma 50 rokov a fakt je to pravda videl som papier z labaku.Jedol ho ako cukriky obycajny celaskon z lekarne. Tiez si ho stale chvalil ale teraz ho uz neberie. Bral ho roky.

mirka 23

Aj ja mam potom vela kameňov, uživam C viac ako rok a to 2-6g denne, ked je zima, čiže sezona chrípky, tak aj 10g. Žiadne kamene nemam. Tiež užívam C v neutralnej forme (askorbat vapenatý)
Zo 40 horúčok som sa dostala počas jedneho dňa.

kaciatko7

uzivam vyssie davky vit C (neutralna forma!) a netrpim ziadny oblickovymi kamenmi. a to ho uzivam cca 9 mesiacov. aku formu vit C uzival? a nemal tam tie kamene nahodou uz predtym?
inac, som zvedava, ako mi niekto vyvrati moju osobnu skusenost, ked som sa vdaka vit C dostala v priebehu 2 dni z nachladnutia a mozno aj zo zacinajucej chripky (a mozno aj prasacej :)) a bez uzivania dalsich vyzivovych doplnkov, ciste len vit C.
a nie je to len moj pripad, taketo skusenosti ma vela ludi.
a myslim, ze taka osobna skusenost sa velmi tazko vyvracia. ale hlavne, ze kritizuju ludia, ktori nemaju ani minimalne skusenosti s vit C.

celaskon

vitamin C v mega davkach robi ladvinove kamene. Moj kolega mal ich 6 velkych a hrozne bolesti. Dal sa urobit rozbor po vybrati kamenov a to nehovorim o bolestiach ktore mal!!!! Zistilo sa v labaku ze to je z vitaminu C. Neviem ako je to mozne ale v sprave z labaku je to cierne na bielom.

doubledog

radca, bingham
nazory odporcov je vzdy dobre pocuvat, prinasaju vela informacii

mam otazku:
vysoke davky C funguju pri nachladnutiach a chripkach, co sem napisali viaceri a je to aj moja osobna skusenost.
podla vas by sa to nemalo stavat, kedze Cecko povazujete za ucinne iba v nizsich davkach.
ako vysvetlite tento rozpor?

bingham

Radca:

Presne ako hovoris....

Kosa:

Nehnevaj sa, ale fakt neviem ci je u teba vsetko v poriadku(so zdravym rozumom) - moj nazor

radca

bingham,

nechapem preco prestal Kosa a spol. vypisovat svoje mudrosti do temy o 'vitamine' B17, ked ju zmenili len pre registrovanych uzivatelov. Asi to az take jednoznacne nebude, ani s C a ani B17, ako tam vsetci pisali.

kosa

Adam Krt,

tvoja babka nic nerobila a nic nerobi.

ak by mala zivotny styl Dr L Paulinga uz by jej tu davno nebolo.

je faktom ze parazitom sa dari na hostiteloch dobre.