MEGASKORBICKA LIECBA-TEDA VITAMIN C

femka

celaskon- je tam na krabičke napisane že čisty 100% vitamin C- kys. L-askorbova. A čo sa tyka toho vapniku (ovovital) to je v kapsuliach a je to aj s horčikom a fosforom a kupujem si ho v lekarni (ak nemaju tak objednaju)a jednoducho si dam kasulku a za nou si namiešam vitamin c do pohara s vodou a zapijem kapsulu. V tej krabičke je aj odmerka tuším že na 60mg,ja si však davam do pohara aj 5-6 davok.Niekedy aj viac a davam si to aj vecer aj rano ale najnovsie sa mi uz s tym nechce babrať tak si kupujem to C čo som hodila link od firmy Tachyon .Inak ked si kupiš to praškove tak začínaj s menšou davkou a postupne si to zvyšuj nech si žaludok navykne inak jedine čo sposobuje nadmerne množstvo nezvyknuteho žaludka je že ťa jednorazovo preženie:))Podľa toho si inak aj vieš určiť koľko toho tvoj žalodok znesie:)

agaven

napise tu konecne niekto tie davky pre deti aj dospeleho len citam stetu dost vas aj bingham ale ako no neviem jede moc dava inay malo tak ako to vlastne je kolko

Peto T

celaskon, bingham:

NIKTO dodnes nepodal konkluzívne dôkazy, že by u zdravých ľudí vitamín C vyvolal obličkové kamene.

Dá sa dlho debatovať o miere rizika u obličkových pacientov, ale ani tam neexistujú jednoznačné výsledky.

Naopak, bola PRESVEDČIVO DOKÁZANÁ BEZPEČNOSŤ pre bežnú populáciu prinajmenšom pri dávkach do 1,5g (1500mg) denne DLHODOBO, a oficiálne je uznaná absolútna bezpečnosť vitamínu C do 3g denne, DLHODOBO. Vyššie dávky spôsobujú u citlivejších ľudí hnačku.

Niektoré menšie štúdie skúmali dávky až do 10g denne dlhodobo a nenašli žiadne konzistentné nežiadúce účinky. KRÁTKODOBÉ dávky do 300 gramov (!!) denne boli použité u stoviek pacientov, za prísneho monitorovania, a nikto nedostal obličkové kamene, a nezistili sa žiadne známky toxicity.

Prosím, preštudujte si literatúru, ako vodítko môže poslúžiť kapitola Vedľajšie účinky: rizikaockovania.sk

Peto T

celaskon: Neexistuje laboratórna metóda, ktorá by vedela oznámiť, z čoho vznikli obličkové kamene. Nefrológovia všeobecne vedia len málo o tom, PREČO vznikajú kamene. A aj najlepšie liečebné metódy z pohľadu pomeru účinnost a bezpečnosti ležia mimo klasickej medicíny.

Je niekoľko základných druhov kameňov, ktoré majú svoje typické príčiny, ale ani pri tých "špecifickejších" sa nedá vždy určiť príčina na 100%.

Vedeckí nevzdelanci zvyknú spájať vitamín C s oxalátovými kameňmi, ale to je najčastejší a najvšeobecnejší druh kameňov vôbec (až 80%), a existuje tucet rôznych rizikových faktorov, ktoré na ne vplývajú.

Ak v labáku na papier napísali, že to bolo z vitamínu C, tak si vymýšľali resp. klamali. Asi sa im chlap pochválil, že užíval vitamín C, a oni boli radi, že majú "vinníka".

celaskon

Femka - na tej krabicke ( modrej) co je napisane vitamin c alebo nieco ine? Ako si ho davkujes je tam davkovac? Ako pridavas ovovital len od oka?

kaciatko7

celaskon, neviem, ako je to na SK, ja si vacsinu veci objednavam cez net, na lekarne sa nespolieham, vacsinou vysoka cena a nizka ucinnost. vsak porovnaj si ceny vyzivovych doplnkov z lekarni, ich obsah....minule si jedna moja kamaratka kupila nejaky vit C v lekarni na SK, boli to 100mg tbl, cena bola cca 4 eur, keby som mala uzivat taky, tak spotrebujem min krabicku denne!! aj viac. takze cenovo uplne nevyhodne plus kopec skodlivych pridanych latok.