Jeho bývalá...

Príspevok v téme: Jeho bývalá...
čo s tým?

Môj priateľ je veľmi dobrý človek. S každým chce vychádzať čo najlepšie a nikomu neubližovať. Páči sa mi to, ja som v podstate taká istá. Veľmi si rozumieme, vo všetkom, som v našom vzťahu šťastná a spokojná, pomáhame si ako len vieme. Je mi vždy oporou. Ale nie len mne. To by mi ani tak nevadilo, ale problém je jeho bývalá. Chodil s ňou 4 roky, a keď sa rozišli, tak ona bola z toho ževraj dosť zúfala. Ja som s ním začala chodiť 3 mesiace po jeho rozchode, dosť skoro, ale o tom som nevedela... Vždy, keď mu ona prezvoní, tak on jej hneď zavolá (samozrejme, keď s ním nie som). Ešte mi to povie. Vždy sa si telefonujú, on mi to vysvetlil tak, že nechce, aby si ona niečo spravila, a on nemá dôvod sa na ňu hnevať, chce byť s ňou aj naďalej kamarát... Dosť často o nej rozpráva, o jej problémoch. v podstate viem o nej všetko, ako sa spoznali, ako spolu začali chodiť, akú má rodinu, kde býva, kde pracuje, kedy má narodeniny. Proste všetko, dokonca aj číslo jej topánok (38). Lezie mi to strašne na nervy. Včera som sa mu to snažila naznačiť, a on hneď, že nemám robiť žiarlivostné scény(len som mu to pekne povedala) Lenže ja ho milujem a nechcem ho stratiť, ale keď to takto bude ísť dalej, tak neviem, neviem... Začínam si myslieť, že ju má radčej než mňa, aj keď on ma ubezpečuje o tom, že nie. No neviem... Čo mám robiť?

sway

Ahoj,
ja mam tiez podobnu skusenost,priatel velmi dobry a mily clovek s nazorom,ze ked mal niekoho raz rad a nakoniec to neklapalo,to este neznamena,ze sa tomu cloveku otoci chrbtom a prestane mu pomahat.Takze byvalu mal stale svojim sposobom rad,pisali si maily aj smsky (s neznym oslovovanim - mne to pripadalo akoby sa ani nerozisli),co kto robi a podobne.Ked nieco potrebovala vyskocil ako psik.Ja som nato dostala alergiu a ked mna oklamal,ze to s nou uz vyriesil,tak to bol vrchol.Lenze ja taketo situacie neviem riesit s nadlhladom a vtipom:-))Cize som porobila hystericke sceny a donutila ho,jej vysvetlit,ze to co robi sa mu nehodi,kedze ma niekoho noveho.Skoncilo to tak,ze sa tusim sami pohadali a teraz -dufam- niesu v kontakte.Tak ti drzim moc palce a snad sa ti to podari vyriesit s humorom a nie tak ako mne:-))

čo s tým?

jasné, dám vedieť... dnes mám byť so svojim priateľom a len mi skúsi niečo o nej spomenúť, tak uvidí, čoho sme my ženy schopné, hehe... : D

Liana...323

Konkrétne toto som ešte neskúšala, našťastie som nemusela, ale vžila som sa do situácie bývalky a myslím, že toto by mňa naštvalo. Každopádne daj vedieť ako to dopadlo ak niečo zrealizuješ.

čo s tým?

Liana...323
no to je fakt super nápad, myslím, že ho začnem praktizovať... v podstate to nie je veľmi kruté, ale myslím, že budem musieť upustiť z hesla: čo nechceš aby robili tebe, nerob ani ty iným. Ale fakt mi nedáva na výber... Ale v podstate ja dokážem byť niekedy veľmi krutá k ľuďom, ktorí mi chcú ublížiť, a to ona zrejmä chce... Ty si to už niekedy skúšala? A vyšlo to? Malo by, ne?

Liana...323

Niečo vám poradím baby:
Začnite vy rozprávať o svojích bývalých a kľudne si aj vymýšlajte. Keď on o svojej povie, že má 2 súrodencov, vy zhíknite: aj môj bývalý má dvoch. Keď povie, že ona mala rada sladké, na to vy: to môj bývalý by jedol stále pikantné. A pod. skrátka na každú jeho spomienku reagujte aj vy spomienkou a vôbec nemusí byť pravdivá. Keď povie, že boli tam a tam na výlete, vy povedzte, to my sme boli v Tatrách (alebo niečo ešte exkluzívnejšie) Nech aj oni pociťujú osteň žiarlivosti, alebo pochopia, že ich to vôbec nezaujíma čo ste robili s bývalým, alebo aký je. Kľudne preháňajte až im to pôjde na nervy a upozornia vás na to. Vtedy poukážte na to, že robia to isté.

A ešte niečo, ak tá baba sama iniciuje kontakt pozor na ňu! Je možné, že ho chce späť. Tu by som zvolila takú taktiku, že by som jej zavolala a s ustarosteným hlasom sa jej spýtala, či sa už ten posledný problém (o ktorom viete od priateľa) už vyriešil a či jej nemôžete pomôcť. Že s priateľom jej život podrobne rozoberáte a máte o ňu strach, skrátka ju poľutujte, to ženy predsa neznášajú. Ona si uvedomí, že on o nej rozpráva a bude sa cítiť trápne. Chápete? Dáte jej najavo, že z jej strany necítite hrozbu a to ju bude mrzieť.
Je to hop, alebo trop. Ale je veľká šanca, že zachránite svoj vzťah.
Niekedy treba s bývalými bojovať.
Veľa šťastia.

čo s tým?

no my sme spolu ešte len 2 mesiace... A ty so svojim? Ale predtým sme sa stretávali 2 mesiace, skoro každý deň. Sme išli vždy niekam sadnúť a sme kecali hodiny,takže sme sa úplne poznali. Už vtedy spomínal svoju bývalú, ale som si myslela, že keď sme spolu začali chodiť, tak to proste prestane. No ale neprestalo. Ja mu o svojich bývalých nerozprávam nič, proste to nepovažujem za dôležité. Lenže on chce, aby sme si všetko hovorili. No ja nestojím o to, aby som vedela, že čo a ako on s ňou...

sofia.sara

ahoj.tak to si mozme ruky podat.ja mam nieco podobne aj ked nie asi az v tako rozmedzi lebo mne moj priatel o svojej byvalke nerozprava take podrobnosti lebo vie ze by mi to bolo neprijemne alebo proste z urciteho taktu voci mne...ale tiez je so svojou byvalou kamos najprv mi po castiach predkladal celu pravdu najprv ju oznacil za kamratku ked mu volala ale to sme boli na uplnom zaciatku my dvaja potom ze to s nou chodieva liezt na stenu ze to je ta jeho byvalka...tak to som ako tak prekusla lenze po pol roku chodenia z neho vyslo ze len mesiac pred tym ako sme my spolu zacali chodit sa to s nou skoncilo co bol pre mna obrovsky sok lebo ja som taka ze potrebujem dlhsie spametanie zo vztahu.on s nou chodil 1,5 roka a z toho ze vraj posledny pol rok bol o nicom v tom zmysle ze sa uz nudili spolu a bolo to cele uz divne.no a zo zaciatku ked sme sa zacali stretavat vzdy sa jej zadarilo mu zavolat ked bol so mnou..co ma potom spatne ked som sa dozvedela o tej kratkej dobe medzi nou a mnou pekne stvalo...a tiez to obhajuje tym ze sa jej teraz neotoci chrbtom ked nieco potrebuje a pod.viem ze mna ma rad ale tak isto sa mi s tym tazko zmieruje ...ale uz mi radsej ani o nej nehovori velmi lebo vie ze som na to hakliva ani uz neviem kedy a ci si volali...a tiez neviem co s tym lebo zase ak nic zle nerobi neda sa nieco zakazivat len tak a robit fory...trochu som to rozpisala a aasi dost nezrozumitelne ale mala som milion myslienok v hlave pei pisani a aj tak neviem ci som vsetko napisala...ale proste chapem ta ze to zoziera a ak sa mozem spytat kolko ste spolu uz so svojim priatelom???