Hrcka na semeniku

pan

mam na lavom semeniku taku malinku hrcku ale je to take tvrde a vyzera to ako podkozny tuk no newiem co stym. moze to byt aj rakovina vsak?

- mira

Hrčky, cysty, zdureniny sú štádium, ktoré predchádza zhubnému bujneniu. Tvoria sa ľuďom, ktorí prijímajú veĺa nasýtených tukov, bielkovín, prípadne s podporou cukru. Príčinou je strava s bohatým zastúpením mäsa, vajec a mliečnych výrobkov, hlavne syrov, ale i koláčov, čipsov, fastfoodu a pod.

Nano

Ja som si tiez nasiel pred nedavnom asi cca 3 tyzdne hrcku...asi 1cm...bal som sa co to moze byt,myslel som si nejaky nador alebo nieco take...isiel som k urologovy spravili mi tesky na onkomarkery a tie boli v norme,takze mam daky zapal ktory už liecim antibiotikami.Nebojte sa a čim skorej chodte k urologovy.Vyšetrenie trva par sekund.Bezbolestne a viete na čom ste.Inak moj znamy mal rakovinu semenika,prešiel chemoterapiou a už je v poriadku.Musite byť hlavne psychicky silný.

Onder

Aj ja som si nahmatal hrčku na jednom aj druhom semeniku. Sranda bola, že ked som dosiel k urologovi tak on tie hrcky nevedel nahamtat tak som mu ich ja ukazoval...a Bola to presne ako spominali chalni len cysta takez vsetko v pohode a ze by sa nemala zvacsovat. Hlavnym prizankom rakoviny je to ze semenniky su zvacsene a tvrde...

Yong

nemusí to byť nádor,ani si to nemyslím, môže to byť niečo iné , ale treba s tým ísť k lekárovi ,ak to same neprejde po 30-tich dňoch , potom by možno mohli začať komplikácie

Andreaso

Allino ako pisu aj ostatny, ta hrcka nemusi nic znamenat, pokial sa nezvacsuje a neprekaza tak je to v pohode. Ja som s tym bol u urologa aa vraj to tam je od narodenia, a je to nejake zakrpateny pozostatok niecoho, sorry za nepresne vyjadorvanie sa, ale uz si to skutocne nepamatam. Urolog mi povedal ze ak by mi to tam nejako prekazalo, ze sa o a odstranit, ale ked som sa ubezpecil ze to nic nieje, operaciu som povazoval za zart :-D. Takze ak sa to nezvacsuje, no stress.

Allino

Pridávam sa. Asi ako každý, aj ja si viem nahmatať tam dole kadejaké žily a 'uzly'...no tesne nad ľavým semeníkom mám taku hrčku, teda 'guličku' asi 5mm! Pri dotyku neboli, no keď ju trošku zmačknem, tak aj zabolí. Mám to tam už asi dlhšie. U lekára som s tým nikdy nebol a ani nepôjdem! Hanbím sa! Hanbím sa aj na pánskych wc ísť na pisoáre, radšej chodím do kabínky. Ani v spoločných sprchách som ešte nikdy nebol. Takže ani ku urológovi nepôjdem. (frajerku mám a pred ňou sa nahý nehanbím)

nebojte sa

Mozno toto uz nikto necita toto forum , ale nebojte sa nic ja som to tiez mal a nakoniec sa to nemuselo ani operovat hrcka na pravom semenniku takze hlavne klud :-)