Hrcka na semeniku

trollman

ja som si nahmatal takisto asi 5 mm hrcku na pravom semenniku a bojim sa ze to je rakovina newiem ci s tym mam ist k doktorovi

pupapa8759

zdravim na lavom semeniku obcas sa mi objavi neviem ci sa to da nazvat hrcka ale nejake akokeby zilky alebo nieco take a je to myslim ze trocha vecsie ale inokedy to nemam vobec myslim ze je to nadsemenik stretli ste sa sniecim podobnym ?

Dorastenec

Zdravým, som stotožnený s tým že budem musieť ísť o5 k urológovy ale ked som bol u neho naposledy, nahmatal som si hrčku na lavom semenníku, povedal mi že som si nahmatal (neviem čo presne) zdá sa mi že nadsemenník a spravil aj sono po ktorom mi povedal že je to v poriadku... pýtal sa ma na bolesti a povedal som že nemávam ale bolo to vtej dobe len také nepríjemné "ani nie bolesť ako nepríjemný pocit v semenníku" , dnes je to taká tupejšia bolesť, občas to zabolí a nieje to nič príjemné, mám pocit že mi to vráža smerom hore (cca 10cm nalavo od pupku), chcem sa spýtať či mi neviete nejak poradiť, prípadne či ste sa s niečim podobným niekto nestretli... dakujem za každú odpoved

dobrá rada

ach jaj chlapi :) asi by ste sa v prvom rade mali naučiť svoju anatómiu, na hornom póle semenníka je nadsemenník a taktiež sa tam môže nachádzať aj tzv. appendix testis u niekoho výraznejší u niekoho nie ..........takže ak tie vaše hrčky sú bolestivé len v tom prípade, že ich už 4 dni stláčate a tým dráždite tak to nič nie je ,ak sú bolestivé, zväčšené a spojené napr. aj s bolesťou pri chôdzi či opuchom, tak najčastejšou príčinou je zápal nadsemenníka alebo torzia appendixu ........a hlavne vyhľadajte lekára a nečakajte na najhoršie ,svoj strach musíte prekonať

kajo1234

vazeny vstci co tu popisujete sa nam udialo z hruba pred mesiacom nasmu synovi diagnostykovali rakovinu semenika .oco horsie ze nikomu o tom nepovedal asi pol roka nakoniec sa mu zdurili uzliny na krku smerujuce ku klucnej kosti napadlo mu to celi lymfaticky system teraz je po uz po dvoch operaciach a nasleduju chemoterapie .tak ze nahambite sa a hlavne bez strachu rychlo k urologovi.a ten vam povie ci ste alebo nie v poriadku.piseme to z vlastnej skusenosti.

glit

Ja som sa nahmatal na obidvoch semenikoch na vrchu nejaku hrcku na pravom je väčšia sa mi zdá čo to môže byť? A aj pravý semeník sa mi zdá väčši :D a neboli to

juro258

cawte mam na lavom semeniku 2 hrčky zo spodu aj z vrchu mam to už dlhšie vobec ma to neboli ani nič ale mam s toho trochu strah neviete niekto čo to može biť??? dakujem za odpoveď :)

Daliiiii

Ahojte, neviem ci mi niekto odpise no som uz tyzden mimo. Na lavom semenniku hore som si nieco nahmatala,akoby hrcku,ale nieje celkom tvrda a uz ma boli cely semennik,lebo furt do toho rypem a uz ma aj boli okolo mechura, neviem ci som prechladol alebo co. No som ztoho taky vystraseny ze uz 3noci nespim. A k lekarovi sa bojim ist. Prosim Vás mali ste uz niekto nieco takéto?? a non stop chodim na malu potrebu....asi sa zblaznim z toho...