Hrcka na semeniku

Valentin

Mám 56 rokov v 30 rokoch som prekonal nádor semeníka z radioterapiou.Som vyliečený.Základom úspechu je prevencia z návodom samovyšetrovania semenníkov ...

Valentin

Moderátor TV Markíza Vratko Sirági : ked som si nahmatal hrčku na semeníku,nie koľko dní som váhal,kým som to povedal rodičom.

jankooo

Kefir-probioticka superpotravina živy Tibecky liek
mliečny produkt, ktorý dodá nášmu telu nielen vitamíny ( A, B1, B2, B3, B6, B9, B12, vit. C, vit. D, E), minerály (vápnik, železo, fosfor, horčík, draslík, sodík, meď, molybdén, mangán, zinok), esenciálne aminokyseliny, ale priaznivo vplýva aj na naše zdravie antibakteriálne, protiplesňovo a protialergicky.

Chesus

zdravim,na semenníku som si našiel nejakú hrčku modro/čiernej farby,netuším čo to je a na pohode mi to nepridáva.Je to len nejaká zrazenina ktorá zmizne?

Suk123

Dobrý deň.
Chcel by som poprosiť o radu. Už dávnejšie cca pred 4 rokmy som v ľavom semeniku nahmatal taku malú na dotyk tvrdú gulicku. Ta gulicka nebola priamo na sameniku ale tak mimo a bola pohyblivá vždy bola niekde inde a dalo sa z ňou hybat. Niekedy to aj bolelo pri behu alebo keď som mal tesne oblečenie. Ale včera som zistil za ta pohyblivá gulicka sa ako keby nalepila na semenik jednoducho sa spojila zo semenikom na hornej časti. Skušal som ju oddeliť ale nedá sa a ešte pred týždňom ta gulicka nebola spojená zo semenikom bola pohyblivá. Posledné dni pociťujem bolesti v semenikoch ale aj celého ľavého boku ladviny a tak. Ďakujem za radu.

pavoll

Dobrý deň, neviem či táto téma patrí do tohto fóraale možno mi niekto poradí a pomôže to aj iným. Pred vyše mesiacom som absolvoval operáciu, pri ktorej mi bola odstránená časť pravého semenníka ( nádor). Ako malý chlapec som bol operovaný na ľavom semenníku ( nezostúpeny) a mal som aj pruh. Na ľavom semenníku som mal tesne pred operáciou zápal, doktor mi na to predpísal ant Ciprofloxacín ktorý som do užíval 10 dní pred operáciou. V nemocnici mi zase predpísali tieto ant ktoré som užíval 14 dní, keďže zápal sa nevyliečil. Operácia prebehla celkom bez problémov až na zlú reakciu na dezinfekčný roztok, ktorý mi spálil žaluď. Z nemocnici som bol prepustený po týždni do domácej liečby. Po vyše mesiaci sa mi ale objavili problémy, ostrá bolesť ( ako keby ma niekto pichol ihlou) v ľavom semenníku, občasná bolesť v slabinách na oboch stranách a druhý deň mám bolesť na pravom semenníku. Skoro celý mesiac mám takú divnú bolesť na pravej strane stehna ako keď mi zmeravie ruka, táto bolesť ale po čase zmizne, ale zase sa objaví, bolo to dosť intenzívne, ale teraz je to už omnoho slabšie a neopakuje sa to tak často. Viac ma trápi bolesť v ľavom semenníku ktorý mi bol operovaný keď som bol malý chlapec. Nemohlo sa stať, že ten zápal sa úplne nevyliečil a či náhodou nemám nádor aj na ľavom semenníku, kde je práve dosť veľká pravdepodobnosť vzniku nádoru, keďže som bol operovaný na ľavom semenníku ( nezostúpený semenník). CT dopadlo dobre a nádor je nezhubný, aj keď ten nádor sa veľmi nevyskytuje. Pri vyšetrení cez sono mi urológ našiel len nádor na pravom semenníku, na ľavom nie.Bolo by vidieť nádor na semenníku, aj keď som mal na ňom zápal. S tými bolesťami som bol aj u doktora, ale vraj to môžu byť nervy. Ak bolesti neprejdú, pôjdem zase k doktorovi a chcel by som si dať urobiť podrobnejšie vyšetrenie semenníkov, len neviem na koho sa mám obrátiť, najradšej na nejakú dobrú súkromnú nemocnicu. Vopred ďakujem za všetky odpovede a reakcie k tejto téme Pavol

tojejedno

Ak je to hrcka nahmatana ako zalud co bolo v mojom pripade, tvrdsieho povodu a po stlaceni neboli, urcite chdte k obvodnemu nech Vas posle k urologovi. Ja som sa u neho objednal telefonicky a tym som sa uprednostnil. Stalo ma to asi 5 eur. No potom prisiel sok. Tumor (nador) urychlene vybaviť potrebne vysetrenia ktore vam urolog objedna. Tri dni na to som uz bol pod skalpelom. Po odstraneni semenika pojde na hystologiu aby sa zistil druh nadoru. V mojo pripade to bol zhubny mador. Lucil som sa zo zivotom no po ct mi v tele nenasli zatial nic.. Nasiel som ho v skorom stadiu a tak jedna zaistujuca chemoterapia a zivot som si zacal vazit viac! Nestresujte sa. Nic to nieje ked vam ho vyoperuju. Lepsie vajce ako nohu! Berte to tat. Zivot moze ist dalej, rodinu si mozete tiež zalozit no nepodcenujte to a chodte k urologovi!!! Drzim palce a hlavne sa neopustat!!! To je pre vas to podstatne k urychlenejsiemu vylieceniu!

hviezdicka96

Urcite ist k lekarovi! Priatel si nasiel pred 3 rokmi, dlho nesiel a nakoniec to bola rakovina v II.stadiu! Ale uz sme dva roky zdravi, tento typ patri k dobre liecitelnym typom rakoviny. Takze hanba, nehanba, rychlo na urologiu..

Hrckovci

Hrcku v semenniku ma asi kazdy chlap.Resp. Ja mam,nasiel som ju pred niekolkymi rokmi a nemi tvar ani sa nezvacsuje,je to asi nieco co tam ma byt.Ked ju stlacim tak boli.Nuz ale ak si nieste isty,ci to je to co tam ma byt tak cim skor navstivte urologa!