Amniocentéza

Príspevok v téme: Amniocentéza
inana

Chcela by som sa informovať u žien, ktoré prekonali tento zákrok a tiež, ktoré majú negatívne skúsenosti. Ja týmto procesom mám ešte len prejsť a mám z toho patričný strach. Na jednej strane chcem vedieť, či dieťa sa vyvíja správne, ale na druhej strane mám strach z rizík, ktoré tento zákrok prináša. Bola by som rada, keby sa zapojili aj ženy, ktoré po tomto zákroku potratili, pretože sa tejto možnosti bojím najviac. Som po 35-ke a v prvom trimestri som krvácala. Prosím, odpovedzte.

modrooká

No,doktorka asi to má vo zvyku sa starať vlastne pozerať tu pacientku,pokiaľ je v nemocnici.Dokonca s manželom som pochodila tak:v nedelu nadránom mu zostalo strašne špatne.Svokor ho zobral do nemocnice.Ostal tam,v pondelok ho mali operovať na žlčník.Poobede sme išli na návštevu.Muž zbadal doktorkine auto z okna.Mala službu.Zavolali sme jej,koho poradí,nedelu odkiaľ zoberiem lekára normálneho na pondelok na operáciu?Bola ochotná raz dva vysvetlia čo mám robiť.V pondelok ho operovali.Samozrejme do druhého dna bol na reske.Doktorka tam mala 2 čerstvé pacientky,takže chodila pozerať.No pozrela aj môjho muža.Ten bol celý štastný,konečne niekto povie pár dobrých slov.V tom nekonečnom čakaní pokiaľ mohol na izbu späť.Dufam,že aj MUDr.Langová je taká príjemná a ľudská.Raz som pátrala po mojej doktorke,ked som chodila každý týžden na kontroly.Chytila som Langovu na chodbe lebo Karakánová sa vyhovárala,nechcela normálne povedať.Langová trpezlivo vysvetlovala kde je doktorka,čo robí kolko asi to bude trvať,aby som zbytočne nestála na chodbe s veľkým bruchom.Mimochodom aj Holop bol taký.Ako čítam aj ty si zažila už všeličo.Prajem ti abi teraz to bolo iné,lepšie...

stela 789

tak dnes odbery, vo štvrtok interné, ani som nevedela, že treba chodiť na interné, rovno od Langovej som išla Skladanovej ale veľa ľudí , tak som sa objednala na presný čas, v utorok Langovej, už budú výsledky a potom tá genetika. Zajtra idem s dcerou vybaviť občiansky, a nabudúci týžden na prijímačky. Ja vodičák mám, ale sa bojím jazdiť. A mám rozbehaný celý týždeň.
Ja som ležala s dvoma , raz od 22.týždňa, potom od 28. aj teraz sa bojím,ale ležala som doma a chodila som na kontroly každý týždeň.
Po poslednom pôrode som mala komplikácie, ešte na sále , sestričky odišli lebo niekto mal svadbu v sobotu a toto bolo v pondelok a pozerali video zo svadby. Ja som začala silno krvácať, našťastie išla po chodbe upratovačka, tak ich zavolala a vtedy tam bola Ikreniova, v podstate mi robila kyretáž bez narkozy a následne 3 krvné konzervy, infúzky. Chodila ma pozerať celý čas čo som bola v nemocnici.

modrooká

Stela tak aj ja ti prezradím:od roku 1997 chodím k Ikrényiovej.Aj teraz.Preto som bola zvedavá ku komu chodíte v NZ.Zatial ešte nemienim ju nechať.Co všetko som písala to sa mi stalo s nou.Ked odchádzala veľa žien dávala kartotéku k Langovej.Takto mi cesta trvá autom hodinu,potrebujem k tomu manžela lebo nemám vodičák.No on pre mna to spraví,lebo vie že som bola s nou spokojná.Ináč aj tam v ordinácii má strašne veľa.Vždy som si myslela že v Zámkoch preto tam bolo veľa ľudí,lebo odskočila na sálu,na operačku,no aj tu treba čakať.Keby som bola teraz tehotná tak oslabeným krčkom,rizikové tehotenstvo,nemohla by som si to dovoliť až tak daleko cestovať.Nelutujem že som sa zapojila do diskuzie,aspon mám prehlad komu chodíte.Raz sa budem musieť rozhodnuť.Dakujem

stela 789

Ano je velmi zlatá, zajtra sa jej spýtam.Dakujem.
Tiež som jej vravela, že sa toho bojím, že je to bolestivé a povedala, že nikto ma nemože do ničoho nútit a mám sa rozhodnút sama.

inana

Ja som tiež u Langovej a ona mi dala ten kontakt, Stela, skús jej zavolať, určite ho dá aj Tebe. Ja som s ňou spokojná, dá sa s ňou porozprávať, však som sa jej zverila, že sa bojím amnia a ona mi toto doporučila ako náhradné riešenie. Netreba sa báť opýtať sa jej. Je veľmi zlatá. Ja som k nej prešla od Ghobriala zo Šurian a neľutujem to.

stela 789

dr LANGOVá, PREDTýM SOM CHODILA K hajduškovi, u LANGOVEWJ SOM BOLA EšTE IBA 3X ALE JE VELMI MILá. Chcela odm chodit k IKRENYIOVEJ ALE Už NIE JE V nz
Teraz som v 16 týždni takže už sa treba objednat do BLAVY, zajtra sa jej spýtam.
Dakujem za info.

modrooká

inana napadlo ma ešte niečo.Ked som ležala v nemocnici,bola tam jedna žena.Mala 40 rokov.Hospitalizovali ju preto,lebo zvýšil tlak úpokým čakala na vysledky amniocentézy.Mala to len od nervôzity lebo akonáhle dostala výsledky,všetko bolo OK,pustili ju domov.Ináč na amniocentézu nič nehovorila len tolko,že v Zámkoch lekári povedali tak že pozeraju ultrazvukom kde je bábo a tak pichnu tam tu ihlu.Vtedy ked to robili vôbec nepozerali len den predtým.Ja neviem,ja som tam nemusela.Z dediny jednej podla Zámockych lekárov vyšli zle vysledky a pritom mala nejaké problémi aj v rodine.Gynekolog ju poslal do Blavy,tam spravili a povedali že tunajšie lekári robia hluposti ,oni tam nič nenašli.Fakt neviem,čo by som spravila na vašom mieste.Ináč aj ja som nedaleko od NZ.Teraz chodím za doktorkou svojou do Sturova.Stela tvojou lekárkou je kto? Môžeš prezradiť?Z NZ je?/Vargová ,Langová/Vieš ked raz nebudem vedieť tolko cestovať za svojou tak budem musieť si vybrať bližšie,len neviem koho.No momentálne ešte stihnem tam cestovať.

inana

Žienky, genetika v Nitre je v priestoroch nemocnice v budove mikrobiológie. Ja tam idem pozajtra. A v Blave sa objednáva sôkromne, ale mne dala kontakt na pána doktora moja lekárka, keď som jej povedala, že nechcem ísť na amnio. Ja si myslím, že ak to spomenieš pred Tvojou lekárkou, bude s Tvojim rozhodnutím súhlasiť. Celá vec stojí 60 eur, ale to nie je peniaz za určitú istotu. Má to v súkromnej ordinácii v Horskom parku. Objednávajú v 20. týždni, takže by si si mala švihnúť. Daj vedieť, ak by si chcela kontakt, ale skús najskôr zavolať svojej lekárke, možno Ti ho bude vedieť dať aj ona. Ozvi sa, ako si dopadla. Môj muž sa toho tiež hneď chytil.

stela 789

ja som od Nových Zámkov , ten dr.Čunderlík, je súkrom,ný lekár, môžem sa tam objednať aj sama bez doporučenia lekárky? Kde robí v Blave a koľko to asi stojí. Ja som tam veľmi ani nechcela ísť ale spomenula som to pred mužom že je taká možnosť a on je celý naštartovaný tam ísť.

stela 789

lekárka vraví, že na tú genetiku musím ísť a tam mám povedať, že na amnio nechcem. Ked som odchádzala naposledy od nej povedala, že ani ona by nešla, že sa mi nečuduje. Ja som uvažovala nad pottratom, lebo bolo to neplánované, a navyše v takomto veku, pri tých predchádzajúcich som musela ležať od 28 týždňa, takže mám strach ako to cele dopadne.Mám isť do Nitry ani neviem kde to je, v nemocnici alebo kde.
Pribrala som už 4 kilá mám starch akom sa to začne na mna lepiť. Vo štrvtok som bola na rodičku a bola som hladná, tak mi strašne zostalo zle že som myslela že odpadnem. Mala som v taške čokoládu, to ma zachranilo. Ten hlad je neskutočný normálne sa neviem ovladnuť.