Detska psychiatricka liecebna - Hran!

Rene

Ipsilon asi sme sa nepochopili. Kávičku pili vtedy jak trebalo deti vychovávať. No nemali asi čas na svoje deti. A teraz keď sa ich miláčikovia napichli na ihly tak už je nekoro. Ale ešte je vždy čas na to aby osocovali každého na okolo , no v žiadnom prípade si nepriznať chybu. Radšej takéto zariadenie jak basa.
Česť výnimkám , ktorí majú ozaj zdravotné problémy. Ospravedlňujem sa im, ak to tak vyznelo.

Rene

Samozrejme. Viac ako polovička deti umiestnených tam, majú akože diagnózu ktorú im zaplatili ich rodičia aby neskončili v base. Myslím tým hlavne fetakov. ( Detičky pseudocelebrit, ktoré sa nevedeli vpratat do koze, alebo lepšie povedané ich rodičia nemali čas na ich výchovu.)
V žiadnom prípade nechcem aby to vyznelo ,že hadzem všetkých do jedného vreca. To určite nie. Sú tam aj vážne choré deti a tých mi je ozaj ľúto. Vecsia pozornosť by sa mala venovať im. Či už starostlivosť alebo vsetka réžia okolo nich. Pracovníci tohto zariadenia by sa potom nemuseli zaoberať ľuďmi ,čo tam nepatria.
Ale čo už. Keď rodičia si povedia: výchovu sme nezvládli a nedopustime aby naše dieťa skončili vo väzení , veď čo povie okolie. Sme predsa ukážková rodinka.Tak zariadime podobné zariadenie, kde sa postarajú o naše super vychované preferované dieťa. Veď oni sú tam od toho. A ešte im naložíme ako zlé sa spravaju k nášmu synčekovi/dceruske.
Všetka česť a vďaka pracovníkom zariadení tohto druhu. Otvorené: koľko ľudí by to zvladalo?

kkkkkk

Je podla mna nepripustne aby v jednom zariadeni, na jednom oddeleni a velakrat dokonca v jednej izbe boli spolu autista, schizofrenik, narkoman a clovek s depresiami alebo socialnou fobiou. Kazdy si vyzaduje osobitnu specialnu starostlivost, ako ich mozu takto generalizovat? A to nehovoriac o tom, ze polovica ludi je tam z detskych domovoch len preto, ze su neprisposobivy, mentalne zaostali alebo agresivny. Ako to potom moze vplyvat na deti z dobrych rodin, ktore sa tam liecia napriklad na socialnu fobiu, depresiu, panicky strach, sebaposkodzovanie a ine da sa povedat menej zavazne psychicke choroby. Deti, ktore rodicia miluju len im nevedeli pomoct a nechcu aby sa ich deti trapili tak sa obratili na 'odbornikov' a ti ich strcia do takychto zariadeni, kde ich len nadopuju kadejakymi liekmi.

Rene

Nerád by som obhajoval zariadenie v Hraní. No niektoré príspevky sú skôr komické ako k veci. Hlavné chudatka zverenci, lebo ani oni ani ich rodičia vlastne ani nevedia prečo sú tam umiestnený. Prečo ten nespravodlivý štát ich tam poslal, veď sú úžasní, slušne vychovaní , nefetuju, nechlastaju sú normálne socializovaní, jedným slovom ctihodní občania. A ich rodičia ktorí tu píšu ako tam ich deti trpia, by si už mohli konečne zodpovedať otázku: Prečo tam moje dieťa vlastne je umiestnené?
A ten zlý vychovávateľ. Bože môj, čo ich má prebaľovat? Keď ich tupé matky sa vykašľali na výchovu a namiesto toho sedia na terasách a popíjajú kávičku s kamarátkami a riešia kde je najlepšia manikúra,pedikúra solárium a kaderníčka. Na výchovu svojich detí nemajú čas, veď sú neskutočne zaneprázdnené.
Aspoň ten vychovávateľ im ukáže ako sa majú správať a že nič nie je zadarmo. Ale veď ako to býva všetci naokolo sú zlý, iba tie úžasné detičky a ich rodičia sú ......

Darmord

Ahoj,
Skús sa informovať tu:
lnk.sk
Mne tam odborný lekár pomohol z mojimi vážnymi ťažkosťami.
Podpora je tam 24 hod. denne takže keď som mál problém z dieťaťom a lekár nebol v ordinácií o pol noci tak jedine tam.
A môžeš komunikovať cez e-mail, volať, skype a iné.
je tam nejaký centový poplatok čo je nič fakt nič oproti tomu že ide o zdravie. VRELO ODPORÚČAM MÁM SKVELÚ SKUSENOSŤ
lnk.sk

Mary Bell

Tak ci mi to pomohlo sa neda povedat.. Mna celkovo znicilo len to ze som bola niekde zavreta,kontrolovana,atd. Nemyslim zeby som sa stala silnejsou osobnostou akou som bola skor naopak.
Aj na psychoterapiach mas urcite nacitane "zakony" o tom co je dobre a co uz zasa nie.Bola som v CR hospitalizovana a pravdupoveiac pristup,metody a ochota psychiatrov a psychologov bola na uplne inej urovni .. LUDSKEJ .... Mas milion pripadov chorych ludi a ku kazdemu z nich nemoze byt rovnaka liecba,ako ku fetakovi ktory si picha Herak tiez nemozete pristupovat ako k Hulicovi alebo inak zavyslej osobe ....
Proste ja vravim ze mne to nepomohlo skor ma to dalo dole....Napisem este neskor vecer ,mam nieco rozdelane :P:)

Messje

Fuuu
Len tak zo zvedavosti som si otvorila tuto temu a...isto sa sem dnes este vratim docitat ostatne komentare

Mary black
Super pribeh...ako si na tom teraz?Pomohlo alebo si kde si bola?
Co decka odtial co ste boli spolu?Ste v kontakte?