Červenanie - ako tomu zabranit?

Príspevok v téme: Červenanie - ako tomu zabranit?

Mojím problémom je červenanie - strach zo začervenania sa v určitých situáciách. Je to nepríjemné a trápne zároveň. Napr. červenám sa skoro vždy, keď sa ma niekto niečo osobné spýta, keď mám v spoločnosti povedať svoj názor, teda skoro vždy. Je to veľmi ponižujúce. Ak môžte pomôžte, ďakujeeeeeeem.
------------------------

anonym 1234

no ja mam taky isty problem tiez na som na strednej a ked mam ist odpovedat tak sa cervenam co je dost na nic pocit a hlavne ked to niekto pripomenie tiez sa toho neviem zbavit ale napriklad ked som s viac ludmi a dlhsie konverzujeme tak je to lepsie a lepsie a potom uz vobec. Takze podla mna pomoze ked sa budete stretavat s viac ludmi a casto a musite byt uvolneni nie napäty. Ale aj tak by to mohlo uplne prejst vzdy

anonym_9

Petko 12: napíš mi prosím tvoj nick na pokeci, al. číslo na icq, tam si pokecáme, lebo ja mám niečo s mailom a nejdú mi posielať maily

lost

Cervene licka su nahodou velmi pekne :P

Kludne aj cela tvar...

Ak niekto zacne kvoli tomu nejak urazat, treba vymysliet nejaku extremne nechutnu proti-urazku, kludne aj taku ze sa ti nepozrie do oci do konca zivota... nech sa uvedomi, nemal si nikto nic zacinat.. ;)

Thomas99

Zdravim vsetkych ...
Mam/mal som rovnaky problem, ako vacsina z vas. Skusal som nejake tabletky, ak pomohli, tak len minimalne. Rozhodol som sa kupit Ruboril, stal cca 13-14 eur. Nemaju ho v kazdej lekarni. Za posledne dva tyzdne som ho pouzil 2x v situaciach, v ktorych by som bol urcite cerveny. Myslite ze pomohol? Ano! Netvrdim ze na 100%, ale na 90% urcite. Kym som nepouzil Rubiril, velmi rychlo sa mi tvar scervenala. Nakremoval som si tvar, krk aj usi. Teraz som citil to iste, no 10x slabsie. Bolo to proste super. Ked som si uvedomil ze za normalnych okolnosti by som uz bol cely cerveny a teraz mozno len trosku, hned som bol sebavedomi a riesil som veci v pohode :) netvrdim ze pomoze vsetkym.. Mne pomohol a snad este neraz pomoze. A ta cena? Nie je to lacne za taky maly objem, ale tych trapasov uz bolo dost. Stoji to za to. Takze odporucam!!!

anonym_9

Petko 12 : ja by som si chcela s tebou o tom popísať, len mi daj tvoj nick...ja mám tiež taký problém, tiež by som si chcela nájsť frajera, ale kvôli tomu červenaniu to nejde...napíš mi a popíšeme si