Červenanie - ako tomu zabranit?

Príspevok v téme: Červenanie - ako tomu zabranit?

Mojím problémom je červenanie - strach zo začervenania sa v určitých situáciách. Je to nepríjemné a trápne zároveň. Napr. červenám sa skoro vždy, keď sa ma niekto niečo osobné spýta, keď mám v spoločnosti povedať svoj názor, teda skoro vždy. Je to veľmi ponižujúce. Ak môžte pomôžte, ďakujeeeeeeem.
------------------------

BD

Ahoj,poznam ten pocit ...
Este zo ZS ist po telesnej do skolskej jedalne a stat tam v rade, vsetky deti sa otacaju na mna a vysmievaju sa my...
Je mi teplo a vybehla som rychlo po schodoch a som taka cervena, ze zastupkyna sa ma pyta, ze ci nie som chora,...
Chcem povedat nieco o sebe, zoznamujem sa s niekym a hlavne s nejakym peknym a dobrym chalanom a citim na tvari horucost az po usi a v tej chvily viem, ze som cervena...
Teraz uz pracujem a tvarim sa dospelo, ale riaditel sa ma nieco opyta a ja hoci viem odpoved, som cervena...
Diskutujeme, ja sa ozvem a som cervena...
Dam si poharim a som cervena...

WSJGJFGFHGF

tak cakala som ze niekto odpise a nic,som smutna a sklamana.ved som prvy krat lidicky na takomto pokeci,tak nevadi budem si pisat sama zo sebou.Mam este jeden uzasny problem potenie pod pazuchou,viieeeeeeeeeeeeeeeeem co si vsetci teraz pomyslite ked si to precitate ze kup si antiperspirant ALE mne nic nepomaha,koli tomu ze sa potim si nemozem dovolit kupovat farebne tricka pretoze tam mam obrovske mokre flaky a k tomu to cervenanie a cierne oblecenie aby to nebolo vidno,no tak co si pomyslite o takom cloveku ked ho prvy krat spoznate,cervena sa nosi len cierne veci a ktomu este aj nekomunikuje,hruza

WSJGJFGFHGF

lidicky,mozno vam pomozem ked pride ta chvila ze sa zacnete cervenat tak si s toho urobime srandu a povieme nahlas Pozor teraz sa budem cervenat,nikdy som to este nevyskusala ale myslela som nato ked som mala nervy ze sa zacinam cervenat ze to tak na plnu hubu zakricim a aka by bola reakce to uz neviem,mozno by sa to cervenanie tiez zacalo cervenat a od hanby by utieklo s tvare navdy do horucich pekiel

WSJGJFGFHGF

ahoj Petka 19,rada by som ti zodpovedala na tvoje otazky ale bohuzial pracujem uz 7 rokov v Taliansku,mam rovnaky problem ako ty a chcem ti len povedat ze kebyze som doma na SK tak k tomu psychologovi urcite zajdem ale tu v Italii to bohuzial nejde.takze ziaden strach,len ti to pomoze a doda ti to sebavedomie,to je moj nazor na psychyatrou

WSJGJFGFHGF

Ahoj Pipajamsa,tolko chcem toho napisat a hlava mi ide prasknut,v prvom rade ti chcem povedat ze po prvy krat si takto s niekym o tom pisem,je to premna Tabu a normalne som nervozna s toho ze to bude citat cely svet.Ale hlavne nevie o tom moj priatel,vie sice ze som hanbliva a ze malo komunikujem ale ze je to az tak vazne tak to asi netusi.Dobre ale podme k veci,dufam ze som na neunudila,a neodradila.V mojom vnutri sa skriva upne ina osoba aka som navonok,to viem a preto mam tie depky,som zakliata asi som v minulom zivote urobila nieco velmi zleho preto v tomto zivote mi osud nadelil Cervenanie a Zakliatie Duse,ktora trpi a chce byt oslobodena.Dufam ze si sa nezlakla ze pisem ako prychopat ale takto to citim.Niesom nejak moc veriaca ale verim v druhy zivot aj ten pred nami co sme uz prezili.Ale zase som odbocila s temy,ktomu nasemu,kazdy den ako sa prebudim alebo zaspavam myslim nato ze sa budem cervenat a byje mi srdcea nemozem zaspat alebo rano nemam chut ani vstat,tiez mam dni ked sa mi nechce zit ale potom si poviem ze preboha co by dal clovek napriklad v Afrike za moj zivot.Viem je to hnus ze sa trapime takymto problemom ako je Cervenanie ale ludia ktory to nezaziju,nepochopia!Uvediem priklad ktory ma dokaze uplne stiahnut na dno,sedime s babami a oni kecaju a je nejaka hakliva tema,vies ako by som sa chcela pripojit k rozhovoru? a pride blok,s nazvom co ak sa budem cervenat,a uz som zablokovana a nic nepoviem a baby si myslia ze som divna.Vtedy radsej odchadzam a je mi hrozne.Som strasne rada,ze si o tom mozem s niekym napisat,myslela som ze ti ludia co to tak pisu niesu ,ze to tak pise nejaka osoba ale teraz ako si mi napisala tak som bola uplne Happy.Budem este pokracovat ale najprv si precitaj toto ak by som ta nahodou nudila tak aby som vedela.zatial sa maj pekne a budem cakat na odpoved

WSJGJFGFHGF

ahojte lidicky,neviete nahodou ci sa da ten krem RUBORIL kupit aj v Taliansku?pracujem tu a mam strach ist do lekarne a opytat sa ci ho tam maju aby som zase neocervenela ved viete o com hovorim.Dakujem

WSJGJFGFHGF

Ahojte,velmi ma zaujal pribeh dievcata ktore malo prezdivku PPIPAJAM sa pisala si to 1.aprila,mam rovnake pocity ako ty.Pisala som uz cely pribeh ale zadala som nespravne heslo takze mi to neodoslalo.ale ked budem mat zase naladu tak to vsetko napisem a mozno ti pomozem a poporim ta.ale znova sa mi to pisat cele nechce