Červenanie - ako tomu zabranit?

Príspevok v téme: Červenanie - ako tomu zabranit?

Mojím problémom je červenanie - strach zo začervenania sa v určitých situáciách. Je to nepríjemné a trápne zároveň. Napr. červenám sa skoro vždy, keď sa ma niekto niečo osobné spýta, keď mám v spoločnosti povedať svoj názor, teda skoro vždy. Je to veľmi ponižujúce. Ak môžte pomôžte, ďakujeeeeeeem.
------------------------

hc

ahojte.tie tabletky sú určené na zmiernenie prejavov červenania sa napr.búšenie srdca a celkovo udržiavajú človeka v klude.užívam ich dva mesiace a je to super.ked za mnou príde napr.cudzí človek tak som úplne kludná a ani sa nečervenám.a čo sa týka toho ruborilu veľa z vás píše že je drahý ale ked nevyskúšate tak sa môžete trápiť dalej.nikto nezaručí ani že vám pomôže ale myslím že 10 euro je v porovnaní s tým trápením smiešna cena.

ppp

ahojte ..... ja mam taky isty problem ako vy vsetci ... cervenam sa skoro stale ... aj v oblasti dekoltu kupila som si krem garnier na velmi citlivu plet myslim ze pomaha hlavne na tom dekolte a krku ...a este pouzivam ab krem vitaminovy intensive ...je to fajn a uz lepsie a jaj ruboril je dobry ale drahy ... la rosay poche tiez je to drahe takze mylsim ze je to akurat aj co sa tyka penazi.. dufam ze to bude len a len pomahat :D a na cervene zilky je krem lirene dostat v drogerii pekny den :D

janci2254

hc, prosim ta, tie tabletky co beries su urcene naco? a co sa tyka toho kremu, nie je to na nejake kozne choroby? ze ci to nemoze uskodit? ja uz som z cervenania zufala, takze chcem tiez nieco vyskusat.

tulenka

všetko to začína strednou školou u väčšiny prípadov ako aj u mna och mrzí ma že niekto si s toho robí až takú hlavu ako že ma sebevražebne sklony no ja to prežívam ale mam jeden problem niekedy je to horsie nieekdy lepsie a nikdy neviem kedy sa červenam a kedy nie. keby bol niekto pri mne a hovoril mi to brala by som to ale keď neviem kedy to príšlo a kedy odišlo ako môžem vedieť či sa to naozaj zlepšuje tak ako si myslim? v mnohých prípadoch mam pocit ze sa nečervenam ale čo ak prave vtedy sa červnam? a najradsej mam ked sa mi kazdy vyhýba akoby mali strach sa ma niečo opýtat lebo azse sa budem červenať

bella12

Už v názve témy je ukrytý základný problém a základná chyba pri jeho riešení - snaha zabrániť. Práve táto snaha problém ak nie zhoršuje, tak určite udržiava. Prestaňte sa brániť, naopak prijmite to červenanie. Budem sa červenať, no a čo? Tak nech to každý vidí! Ak prijmem tento postoj, sústredím sa konečne na obsah komunikácie s inými a nie na to, ako pri tom vyzerám. A postupne, ako sa prestanem všímať, prestanem sa aj červenať. Na začiatku je to ťažké, nevšímať si to, ale dá sa to, len treba vydržať. Tento postup funguje, zatiaľ iný nepoznám ...

gavis

Dobry den,chcel by som Vas poziadat o radu ako sa prestat cervenat,pretoze robim predajcu a ked pridu novi ludia co nepoznam, alebo vseobecne ked sa zoznamujem s novymi ludmi hlavne s peknymi babami tak mam problem udrzat moje cervenanie a mam trapas :( . poradte mi prosiim!! dakujem

17patka1

prosim vas, ten rubinol mi pomoze aj ked som v situacii, ked sa budem cervenat, ale nie fyz. namahy...prooosim, nechcem to kupovat ak to nepomaha

pripajamsa

Vcera som bola vybavit jednu dost dolezitu reklamaciu a tez som citila ze mi je akesi teplo v tvari a potom ked osm sa pozrela do zrkadla tak som naozaj bola taka dost cervena.. :( Inak milujem ludi rada sa zoznamujem , komunikujem ale... Neviem citim ze toto je moj problemik . Skor sa cervenam ked citim ze by mi mohol niekto oponovat -napr pri tej reklamacii alebo ked som si nie uplne ista-odpoved v skole. Ale cervensia som aj ked sa smejem az placem alebo ako som uz pisala aj pri tej fyz aktivite. Minule aj trener mi hovori ze Si cervena ako rak !! No nenastvalo by vas toto ????? :/
Ci prikladam cervenaniu az moc velku vaznst ?? hmm ?? Ale nechcem aby ma tvoja tvar hned prezradila... Aj ked sa to snazim ako tak zlepsovat tu komunikaciu a to ..
Co mate vy nove???