Červenanie - ako tomu zabranit?

Príspevok v téme: Červenanie - ako tomu zabranit?

Mojím problémom je červenanie - strach zo začervenania sa v určitých situáciách. Je to nepríjemné a trápne zároveň. Napr. červenám sa skoro vždy, keď sa ma niekto niečo osobné spýta, keď mám v spoločnosti povedať svoj názor, teda skoro vždy. Je to veľmi ponižujúce. Ak môžte pomôžte, ďakujeeeeeeem.
------------------------

17patka1

a ten rubinol zmierni cervenaie aj v situaciach kedy sa zacervenas nie pri fyz. namahe??napr. ked sa hanbis, potom nie si az taka cervena?

hc

ahoj pripajamsa.ja som mala tiež taký problém že som bola červená aj pri fyzickej aktivite.tak mi pomohli dve veci.užívam tabletky zyloram.doktor povedal že nevie či mi pomôžu lebo sú slabšie ale mne naozaj pomohli.a dalej to bol krém ruboril ktorý tu spominalo už viacej ludí.ten ti naozaj odporúčam odstráni horúčavu z tváre pri športe atd.len treba si vybrať správny lebo je ich viac druhov.velmi dlho mi trvalo kým som sa odhodlala to riešiť a teraz nechápem načo som tak dlho čakala...držím aj tebe palce

pripajamsa

hc a co ti pomohlo??? u mna je to tiez raz lepsie raz horsie.. ale akysi strach tam stale je . Ze ma cervenanie ovladne vtedy ked to zrovna nebudem chciet...
Inak ja som taka cervensia aj pri fyzic. namahe , sportovani , v zime... Neviem vobec s cim to suvisi ...

hc

ahojte.chcem sa s vami podeliť o svoj úspech.nehovorím že to prešlo úplne ale určite to je aspom o 90% lepšie.už ma to netrápi a je to úplne iné ked sa človek cíti ovela ovela lepšie.tak držím vám všetkým palce aby ste sa aj cítili aspom tak ako ja :)

samulienka

ahoj samulienka mi az odlahlo ze nie som sama.. ani mna si NIKTO nikto nezastane.. Smeju sa a mne je do placu , zo seba a z nich !!! este ze sa stredna uz za dva mesiace konci ... Potom to //mozno// bude lepsie.....
Nerozumiem tomu ... Nenavidim to strapnenie!!!!!!!!!NAJVIAC NA SVETE TO NENAVIDIM!!!

samulienka

pripajam sa, ja som zazila presne to co ty..nenavidela som ked niekto povedal...pozrite jaka cervena a vsetci sa smiali, ani jeden sa ma nezastal, nenavidela som to tam, teraz som na VS, poviem ti je to tam lepsie..ale stale sa drzim v uzadi aby som nemusela nic hovorit, preto nepatrim az k tak velmi oblubenym ale nemam s nikym ani problemy..tu aj ked ostanem cervena nepovedia mi to..ale viem ze je to vidiet, ale aspon sa mi nesmeju..neviem preco sme take potrestane prave my :((( neznasam to...

pripajamsa

:(( ale nechapem preco prave ja...... Dneska idem nieco povedat pred triedou a spoluziak som zacula ako hovori ... Vidis aka je uz zas cervena??
No povedzte PRECO??????

37ročka

ja ma 37 rokov a cervenam sa od puberty a neprestalo to , je to hnusne a trapne , nenavidim to ...je to celozivotny problem

pripajamsa

Cervenanie je svinsky bolavy problem . Hlavne u citlivej povahy . A taku mam aj ja . Od malicka som taka... Skor placha ako smela. Verte viem co je to cervenanie. Mam 19 rokov.A uvedomujem si ho 4 roky od kedy som nastupila na ss. Postupne mi nadherne nici sebavedomie . Nenavidim . NENAVIDIM !!!!!! Cervenanie mi robi problem pri odpovediach , pri prezentaciach , cize len v skole. Cervenanie neznasam no este ovela viac neznasam ludi kt. si z toho robia posmech na moju adresu . Vcera som zazila strasne ponizenie ohladom tohoto. Nebudem to tu rozpisovat ale chcelo sa mi plakat . Mala som hrozne zlu jesen ,bolo to tazke obdobie a rozmyslala som ze sa zabijem . Tak strasne sa mi nechcelo zit... No potom som si uvedomila ze je tu moja mama a ja musim zit , zijem iba kvoli nej . Aj teraz mam slzy v ociach lebo mi je na vracanie. Je mi vyslovene zle zo zivota. Nenavidim ked sa mi niekto smeje ze som cervena.......... Ale preco sa aj ostatní ludia na tom smeju spolu s tym magorom ktorí o tom zacne???? Preco sa ludia nedokazu vcitit do NASEJ koze?? Preco to nechapu ??? !!! Uz mam toho dost .. uz to nechcem . Psychologa nikdy nenavstivim , tu som najlepsie otvorena tu ma nik nepozna ale tak strasne to boli ... Moj den moze byt uzasny perfektny ale ked niekto vecer spomenie moj problem je vsekto v haji . Potom nad tym rozmyslam ,premielam si tie vety kto co povedal a fakt sa citim ako blazon . Ak si teraz myslite ze prehanam tak nie ... Iba som chcela co najdokonalejsie vystihnut svoje momentalne pocty , bez akehokolvek prikraslovania. Je mi vyslovene zle z niektorych ludi z mojho okolia....