Červenanie - ako tomu zabranit?

Príspevok v téme: Červenanie - ako tomu zabranit?

Mojím problémom je červenanie - strach zo začervenania sa v určitých situáciách. Je to nepríjemné a trápne zároveň. Napr. červenám sa skoro vždy, keď sa ma niekto niečo osobné spýta, keď mám v spoločnosti povedať svoj názor, teda skoro vždy. Je to veľmi ponižujúce. Ak môžte pomôžte, ďakujeeeeeeem.
------------------------

WSJGJFGFHGF

ahoj Nexus,robim tu uz 7 rokov na Hotelu,v SUDTIROLE,zarabaju sa tu pekne prachy,doma nebola praca kedze som zo Stredneho Slovenska,Patri to pod Italiua ale je to byvale Rakusko,ale som blisko Verone kde je pomnik Romea a Julie.Uz ako mala som chcela ist do Italiie,a vidis ,splnil sa mi sen

WSJGJFGFHGF

a tym sa utahujem do seba a nieze by som priatelovu rodinu nemala rada ale koli cervenaniu sa im vyhybam,a to nam nici vztah

nexus

jasne, ze ked sadne, tak alkohol odstranuje tento neduh...ale ked som mal 12, tak som to mohol tazko vyskusat...na ludi, co pili, som mal pokriveny nazor, to som este nevedel, kolko hektolitrov piva mi pretecie dole gagorom...
a co robkas tom taliansku?:) obdivujem vsetko talianske, hoci som cez taliansko len zabrdol minule leto cestou do chorvatska...ten ich design a style vycibreny vkus...klobuk dole...

WSJGJFGFHGF

ahoj Ja,tak teraz si trefila do cierneho,mam to iste co ty,u priatelovych rodicov ked sa ma nieco opytaju ocerveniem a nepoviem ani slovo,priatel sa ma potom pyta preco sa tak hanbim a ja mam slzy v ociach a neviem mu to vysvetlit.

ja:)

WSJ.. ja mam tiez taky problem a je mi to moc trapne. dokonca ked sa ma niekto opyta na ulici kolko je hodin, ocerveniem. najhorsie je to vsak u priatela doma, ked komunikujem s jeho rodicmi, nakolko sa este dlho nepozname - 2 roky, spytaju sa ma nieco a hned citim ten naval cervene do tvare, a nechapem preco... po chvili to vsak prejde, takze menim farby ako chameleon. kedysi to bolo tak, ze ked sa ma kamaratky co i len opytali na priatela, uz to bolo hrozne. s nim ked preberam nejaku intimnu temu tiez, nechapem naozaj ved su mi to blizky ludia, nehanbim sa pred nimi tak preco?

WSJGJFGFHGF

inac neviem preco som si dala take trapnu a dlhu prezyvku,stale mi to nechcelo odoslat ze uz tam niekto taku istu ma tak som tak od nervov natukala tolko pismenov,ale aspon som originalna a ina.HAHAHA

WSJGJFGFHGF

a Nexus,mal si to tiez tak ze ked si si vypil alkohol,cervenanie zmizlo? ja to tak mam ale niesom alkoholicka,len chcem vediet ci to tak u teba tiez fungovalo,dakujem

WSJGJFGFHGF

no konecne,ahoj Nexus,blahozelam ti a uprimne zavidim,vsetci pisu o skole ja som si to asi nejak moc neuvedomovala ze sa v skole cervenam,az teraz ked mam 27 rokov to nejak prislo.Tiez som zacala si s toho robit srandu,dnes prvy den,ked som sa zacala cervenat tak som si v duchu povedala tak pod ty cerven,vsak naskoc a je mi to jedno,musime si to fakt hovorit stale dokola,ze nam je to jedno.Nechcem brat ziadne tabletky,ani kremy,chcem aby to zmizlo prirodzenou cestou.Aj ked to bude dlhsie trvat ale kto caka docka sa.