Červenanie - ako tomu zabranit?

Príspevok v téme: Červenanie - ako tomu zabranit?

Mojím problémom je červenanie - strach zo začervenania sa v určitých situáciách. Je to nepríjemné a trápne zároveň. Napr. červenám sa skoro vždy, keď sa ma niekto niečo osobné spýta, keď mám v spoločnosti povedať svoj názor, teda skoro vždy. Je to veľmi ponižujúce. Ak môžte pomôžte, ďakujeeeeeeem.
------------------------

pripajam sa

Bd a yt este studujes ci nie ?? necitala som to tu vsetkoo... Inak to kde byvas poznam az veeeelmi velmi dobre !

WSJGJFGFHGF

hej Ja,tak to nieje mozne ,my sme snad dvojicky,s tym potenim,ja som si davala dokonca papierove vreckovky a prilepila som si to paskou,smejem sa tomu lebo mi to pride strasne komicke a ked to budu citat iny ludia tak sa aspon zasmeju,no nie? a som hnedovlaska s modrymi ocami.ale to s tym potenim a ze si tiez davas pod pazuchu vreckovky tak to som si myslela ze som jedina,HAHAHAHA

nexus

...pocuj WTRWFDOON, ty uz musis vediet paradne po taliansky...keby som dosiel na lyzovacku, prenajala by si mi lozko v chyzi? :)

nexus

..ale nejde tu len o cervenanie, ale aj ten stav, ked sa clovek citi , ako paralyzovany...a najradsej by z toho miesta utiekol...vobec mu to nemysli, nic ho nenapadne, len utrpne preziva ten stres, a vnima vystupujuce kropaje potu na cele..
hroooza...
a caka, kedy mu povedia... ale ale, co sme taky nervozny? :)

WSJGJFGFHGF

a co vy nato ludkovia co pisal jeden chalan ze sa koli tomu zabije,nieje to trochu moc? nieje to skoda si koli cervenaniu zobrat zivot? musel byt uplne na dne,pisal to v roku 2007 a pisala som mu ze nech sa ozve ak bude na tejto stranke,a nic

BD

Dolezite je ale , aby ti cervenanie prestalo vadit, nie je to ziadna vada ani postihnutie, ludom okolo to nevadi, len im je to zaujimave a robia si srandu. To je dolezite, ze si z toho budes robit srandu a prestane ti to vadit. Nebude ti to viac branit v komunikacii.

BD

Ahojte,
nechcem Ta sklamat WSJ... , ale cervenanie neprestane, ked si z neho zacnes robit posmech. Je to neodborne povedane jeden z procesov v nasom tele, ktore nemozme ovladat volou. To znamena, ze ja si poviem: som sebavedoma, nevadi mi to, ale podvedomie vie, ze mam tremu ci strach alebo sa citim neisto a cervenanie potom nastupi ako obranny reflex.

WSJ

a este aj s tym potenim mam rovnaky problem ako ty. teraz je to uz o nieco menej, ale na strednej skole som tiez chodila iba v ciernom. vymyslala som rozne hluposti, davala som si do podpazusia vreckovky, az nevidno tie flaky, ale to prinieslo viac skody ako uzitku. antiperspiranty vobec neucinkuju na mna. tym padom musim prat tricka po kazdom pouziti, preto mi dlho nevydrzia, stratia svoju farbu a formu,uz su tym castym pranim znehodnotene.
este by ma zaujimalo ci si blondinka alebo tmava, pretoze cervenanie vidno skor na blondinach.. ja mam vsak tmavu pokozku, hnede vlasy ale to to viac som cervena, priam az fialova