ekozahrada

[zruseny12]

este som zabudla na spagety,na tie robievam kuracie maso,tiez klasika...na male kosticky,podusim,ochutim,podlejem kecupom+vyvar/stale mam v mraznicke/zahustim trochu a hotovo...

[zruseny12]

SLNKO
prepac,ale skor som nemohla pisat...
ja robievam CINU,klasicky...len ku cine robievam salat kapusta,cibula,paradajka...
CUKINU...tu som niekedy davala do leca,a aj privarok som z nej robievala...
potom som presla na PATIZONY a CUKINU som prestala pestovat...

slnko331

maria,
ja by som zas uvitala odskusany recept na daku zeleninovu zmes na spagety, alebo cinu.... na internete je kopa receptov aj z cukiny, ocakavam lepsiu urodu ako minuly rok, ak by si nieco mala, tak napis.

slnko331

maria, toto som nasla na internete

Bazový sirupI./z plodov/

2 kg zrelých bobúľ bazy čiernej zalejeme 1,5 l vody, varíme za stáleho miešania 30 minút. Necháme vychladnúť, potom prepasírujeme .Šťavu odmeriame, a na 1 l dáme 1 kg cukru a povaríme 15 minút. Nakoniec po odstavení do toho zamiešame vrecúško kys. citrónovej, 2 vrecúška vanilkového cukru a 1dcl liehu alebo vodky. Odložíme na chladné tmavé miesto. Sirup má výborné účinky proti kašľu, hlavne pre deti , lebo obsahuje veľa vitamínu C.

Bazový sirup II. ./z plodov/

Prevaríme bazové bobule a prepasírujeme. Na 1 l šťavy pridáme 1,5 l vody, pridáme 2 kg cukru a 20 g kys. citrónovej varíme 10 minút od bodu varu a horúce plníme do fliaš.

slnko331

maria,
nemam ziaden vyskusany, raz som tie bobulky z bazy zavarala. Tiez mam malo krviniek, tak by som mala skusit taky sirup, na internete je vela receptov dokonca aj na vino, to by asi bolo lepsie aj na zvysenie tlaku a tak clovek zabije dve muchy jednou ranou. Ale urcite si na tie krvinky zavarim cierne ribezle.

limetka007

ja mám elektrickú..ale kosím len necelých 150m2, čo je v pohode...na veľké plochy a ďaleko od domu je lepšia motorová, či aká to je..nerozumiem sa tomu, mne to kúpili naši s bratom, hne´d ako som kúpila barák:-)

[zruseny12]

no,necham vas diskutovat,potom sa pozriem ak by si mala pre mna ten recept...
zelam vam pekny den.../jasne ,ze slnecny/