Domaca pekareň chleba

43

u nas je taky maly obchodik so zdravou vyživou a tam predavaju vsetky druhy muky od kukuricnje,cez sojovu a celozrnnu.ale da sa kupit muka aj cez internet,najdi si v googli zdravu vyzivu.moja sestra si kupuje muku na nete na dobierku.zozeniem ti adresu .

Lolka

Takze si pouzívala celkom zdravé suroviny, my nepouzívame celozrnnú muku, lebo u nas ju nedostat, ale keby som mala moznost a robila by som nieco z muky tak by som z nej robila. A spaldová muka je zdravá ako celozrrná. Kde zozenies spaldovú múku? A co je to vlastne za múku?

43

a potom su ludia co mozu zjest hocičo a hocikolko a su krasne štihly.ja zial nie,ja makam v telocvicni stale a kazdyden si musimdavat pozor co do seba davam a aj tak s tym cely zivot bojujem.
chuť a ja!a chlieb je moj nepriatel aj moja vasen v jednom :-)

43

ja som piekla vacsinou zo spaldovej muky alebo miesanej celozrnnej.vies onoke dniekto zje n aposedenie kilovy chlieb tak moze byt aj neviem z coho a padne mu veruna uzitok.to bol ten moj problem.ze ja som skusala vsetky mozne recepty a vsetky mi aj chutili aj teda chutia,len teraz nepciem kazdy den.
ten recept som sem napisala ako taky zaklad nevedela som aky ti chuti chlieb a takto sa to najlahsie zpamata ze mas kilo muky a len ju vlastne nahradzas nejakou inou mukou.

Lolka

ale keby si 43 piekla len z celozrnnej muky ja myslím, ze by si tak nepribrala, myslím ze zalezí s akou mukou narábas.

43

no mne chlieb velmi chuti az moc bysom povedala.ja som od chleba zavisla. preto somsi aj pekaren rozkazala min rok na vianoce.pred tym som piekla v rure.len ked som po 2 mesiacoch pribrala 5 kg tak som uz vedela ze to bude na vine ta pekaren:-))).teraz peciem chleba len priležitostne,skor vyuzivam pekaren na zeleninove nakypy alebo miesenie cesta na bagetky .zboznujem napr.chlieb s olivami a susenymi rajcinami a z toho isteho cesta robim bagetky.vynikajuce!

43

uplne obycajny zakladny chlebik:
1kg muky hladkej T650
kocka drozdia
trosku cukru
2 lyzicky soli
2 lyzicky kminu
trosku octu/asi 1 pol.lyz./
2 pol.lyz.oleja
rozspustim v teplej vode kocku drozdia,zamiesam so solou,cukrom,kminom octom,potom pridam muku a dobre zamiesam.necham odpocinut,po pol hodine znova prepracujem.necham vykysnut pod utierkou v ovalnej nadobe.
dam po vykysnuti do pekaca ,peciem asi 3-40 min pri 200C.potom potriem s olejom a teplou vodou a dam este piect asi na 10 min.po vytiahnuti znova potriem vodu a necham vychladnut /aspon chvilu/prikryte.korka pod utierkou zmekne trochu.
toto je zakladny recept a potom robim obmeny kedy zahradim diely muky inoumukou,celozrnnou,sojovou,spaldovou ale vzdy aby bolo 1kg spolu.pridam semiacka rozne alebo postruhany vareny zemiak velky.

Lolka

mohli by ste sem dat aj recept na dobrý chlebík ktorý peciete v rure. Lebo ja som piekle v rure neviem ci to tak ma byt, ale ked je cerstvý ta kvorka je moc tvrda, potom neskor asi odmakne, mozno nemam aj dobrý recept. Dakujem.

43

myslim ze pekaren sa oplati v rodine kde s akazdy den kupuje chlieb a vela pecie.
treba si uvedomit ze ak chcete chlebik z pekarnicky domacej ,cely ten proces trva cca 3-4 hodiny podla druhu chleba./skusala som aj rychly program ,ale ani raz ten chlieb nebol taky dobry ako n aklasickom programe/.takze to nie je tak ze aha nemame chlieb rychle ho upeciem.a este vam chcem povedat ze ak si len z casu na cas chcete upiect domaci chlebik ,tak v trube je upeceny este s lepsou korkou ako v pekarnicke.to jest moja skusenost.tam ale treba zase pocitat ked nemate robot s pracnym vymiesanim cesta a kysnutim dlhsim ako v pearnicke.cize ma to aj svoje proti aj pre.potom uz len zalezi kolko mate miesta na kuchynskej linke na vsetkych tychto pomocnikov a ci mate peniazky nato.pretoze pekarnicka je o dost vacsia ako friteza.