zase alkohol..som z toho nestastna..prosim poradte PROSIIM

Príspevok v téme: zase alkohol..som z toho nestastna..prosim poradte PROSIIM
motylik7

Uz som tu pisala temu "Ma problemy s alkoholom alebo..."A teraz som tu zas..Presli dva mesiace a priatel sa zase opil..Isli na chatu s kamaratmi a sluboval mi (ako uz xkrat predtym) ze sa bude drzat..A potom mi odtial volal opity..Povedala som mu ze ak sa mu to stane,nech mi v takom stave nevola a ja tak som si to musela vypocut..Dnes prisli odtial domov,zase som s nim volala,vecer po vytriezveni,bol milucky..A teraz mi volal po treti raz,zase opity..Viem ze pisem nesuvisle..ale pre tych ktori si precitali tu temu,vedia o com pisem..Mam take nervy..uz neviem co robit..Som predpokladala,ze si tam vypije..bola som s tym zmierena,ale aby sa niekto zvladol ozrat dvakrat do dna to je uz moc..Nezvladam to..V poslednej dobe nam bolo uplne super..nas vztah sa strasne zlepsil,uplne "kvitol"..a teraz mam pocit,ze sa v mojom vnutri vsetko dolamalo..akoby s kazdym jeho "uletom"kus mojej lasky umrelo.. Poradte co mam robit..nevadi mi ked si da..ale ked nepozna mieru..Nenavidim opitych..A ci po nom kricim a vycitam mu,ked sa opije alebo som mila a jemne mu dohovaram..ziaden vysledok..Uz som zufala..Prosim napiste mi vase rady..skusenosti,zazitky..nazory..

kiwemai

a potrebovala by som taku jednu radu...v isty den musim ist tento tyzden do mesta, kde chodi on do skoly...povedal, ze jemu by viac vyhovovalo, keby som prisla az na dalsi tyzden, lebo bude nejaka party(den pred tym, resp. rano to skonci) a on bude rano unaveny...lenze dnes som dosla k tomu, ze o tyzden mi to velmi nevyhovuje(alebo az o tyzden by som zistila, ze mi to vobec nevyhovuje)...a zase ked pojdem teraz, tak si mozno bude mysliet, ze naschval idem teraz...povedal cosi aj take, ze ak chcem, nech pridem hoc teraz...ale neznelo to moc presvedcivo...tak som dosla k zaveru, ze najlepsie urobim, ked pojdem a neozvem sa, ze idem...az ked budem tam...ako by ste to riesili?
povedal mi este, ze nejde o alkohol, ale ze o vstavanie...no mne sa nezda...

eviak

a ozrat sa dva krat do dna na chate je uplne normalne :)) prepac, ale v tomto ta jednoducho nechapem.
netrap seba aj jeho, ked ti to vadi, tak sa s nim rozid. chlap sa kvoli tebe nikdy nezmeni

kiwemai

ahoj, ja som mala opat depku...teraz ani nie tak pre alkohol, ale pre nieco ine...stredu na mna dolahol taky strach, ze co sa stane, ak ma nikam neprijmu na vysku...potom mi ostane len jedno...odist prec...a tak mi prislo smutno...mala som uz po nalade...aj stvrtok ma to este drzalo, nemohla som sa zmierit s druhou moznostou...ani som nemala xut ist vonku...vcera som sla a vyrozpravala sa mu...ale este vzdy ma to drzi...ja neustale stresujem...sice som sa uz ukludnila, ale niekde na dne z mojho ja to este ostalo...no a vcera ma zase nazlostil alkohol...dianie okolo alkoholu alebo ako to nazvat...tento tyzden maju mat na internate znova nejaku party...a mozno piatok bude dalsia party...a ja mam znova strach, ze sa opije...pravdepodobne to aj tak bude...verim mu, ale tejto jedinej veci, co sa tyka alkoholu, nie...o tom sa s nim vsak radsej uz ani nebavim...na jednej strane sa bojim, ze ho stratim, ze bude koniec, ak budem musiet odist a na druhej strane ma ubija, ked si vypije(hoc v tej chvili nie je so mnou)...sama si robim problemy...ked ja neviem, co robit...som stastna, aj niesom stastna...niekedy mi behaju po rozume take veci, ze ci sa vobec k sebe hodime...on ma plno priatelov, je spolocensky, komunikativny (aj ked tvrdi, ze je hanblivy...), zabavny,...a ja mam minimum priatelov, som skor samotarsky typ, totalny introvert, ticha,...mame sice dost spolocneho(ved inac by sme spolu neboli)...ale najvacsi rozdiel je asi v tom alkohole...ja ho nemozem ani citit a on nema proti nemu nic(tvrdi vsak, ze nejak neoblubuje, ale ked musis...nieco take zvykne povedat...a to sa mi nepaci...spravi to v mojej hlave taky zmatok). ja neviem co robit...ci sa s nim este raz porozpravat a dat mu "ultimatum"...to by bola zle...nedokazala by som mu nieco zakazat v tom zmysle slova, ze bud ja alebo nieco ine...bolelo by ma to...ale aj to, co sa deje teraz ma boli a neviem sa s tym vyrovnat...uz som rozmyslala aj o tom, ze by nebolo zle vyhladat nejakeho psychologa...ako sa vyrovnat s tym, ked si moja milovana osoba vypije? (aj ked ju v tej chvili nevidim) neviete nahodou o nejakom psychologovi tu na nete?

eviak

motylik, keby ti tvoj priatel povedal, ze nechce aby si napr. jedla cokoladu lebo sa boji ze by si zostala tucna a vzdy by sa rozplakal a bol by tazko sklamany a hlboko urazeny za kazdu malicku kocku cokolady co by si zjeda??? nechaj ho zit!! podla mna si len na ten alkohol prilis citliva ale ver mi, pokial to je raz za dva mesiace... chces aby ti chlastal za chrbtom?? uvedom sa. alebo ho nechaj a budete spokojnejsi obaja

vlasta

Este nieco ti napisem.Vies,po rozvode som si povedala,ze sa nikdy nevydam znova,lebo nedokazem ziadnemu muzovi tolerovat alkohol.Uz ked som videla,ze po par poharkoch sa zmenili,boli z nich ini ludia,uz som sa pratala kade lahsie,aby som ich nevidela.Ale po 12rokoch som sa predsa vydala.Moj muz si obcas vypije tiez,ale snazi sa s mierou.Vie velmi dobre,ze mi to vadi,ale snazi sa mi vtedy vyhybat,alebo ja jemu.Vies,je velmi tazke mu zakazat uplne pit.Ma uz 51,som si ista,ze pred tym viac pil.Tazke to je vsade.Ked ideme niekam na navstevu,prve co ti ponuknu je alkohol,prva otazka,co si date?Je to uz taky debilny zvyk.Naucila som sa s tym zit.Myslela som si,ze to nikdy nedokazem.Ale som si ista,keby sa mi opijal castejsie,koniec!Vies,on ma zodpovednu pracu,dojde domov vystresovany,naleje si sem tam nejaky poharik a relaxuje pri telke.Myslim,ze mu to pomaha.Ale aj tak to pokladam za uspech,lebo sa predomnou kontroluje.Nepametam si kedy bol vyslovene opity.Takze,to som ti chcela napisat,mozno to uz ja prezivam inac,ako ked som bola mlada.Vies u nas je to uz viac o tolerancii,ja sa uz nesnazim menit,iba brzdit.Ked sa zoberu dvaja ludia uz v pokrocilom veku,to uz je viac menej o kompromisoch.Vy mladi to mate trocha ine,nechcem tvrdit ze lahsie,to nie,len vy by ste sa mohli lahsie vyvarovat chybam,ktorych sme sa my dopustili.Ale zas,to je zivot a kazdy sa uci najviac na svojich chybach.My si uz teraz povieme"keby som bola mlada a mala tento rozum,vsetko by bolo inac".Niekto hlada cely zivot tu spravnu cestu a niekto ju nenajde nikdy,tak ti prajem,aby si ju nasla.

vlasta

Pokusim sa ti este nieco navrhnut.Hlavne koli tomu,ako pises,ze si inac dobre rozumiete a mas ho velmi rada.Dohodni sa s nim,ze ak si aj sem tam vypije,nech sa ti vtedy radsej vyhyba,aby respektoval to,ze ti to skutocne velmi vadi .Povedz mu ze za takychto podmienok mu to sem tam budes tolerovat.Vies,ber to ako novu taktiku,lebo niekedy cim viac zakazujes,tym je to horsie.Mozno si to casom uvedomi,ze bez toho alkoholu,hlavne ak mu bude par krat dobre zle,sa da zit a aj pre tvoj pokoj a prestane pit.Vies,si este mlada,predpokladam,ze deti este neplanujete.Pisem to pre to,lebo pokial nemas deti,rozchod neni taky zlozity,pokial to s tvojim priatelom nevyriesis.Vies,teraz je skutocne hnusna doba.Ako keby sa ludia nevedeli zabavat len tak pri nealku,alebo ked uz tak 1-2pohariky za cely vecer,by az tak nikomu neublizili,ale oni sa pomaly nahanaju,kto zaplati rundu.Ak tam sedi velka partia,tak dakujem pekne,ak pride na kazdeho rada tak su pekne stati vsetci.Snaz sa robit spolocny program,pokial je to mozne,aby ste travili spolu co najviac casu,aby ho to netahalo do partie.Ak,tak tam chod s nim.Takze,asi tolko.Drzim ti palce.

motylik7

A preco to nie je schopny urobit aspon kvoli mne.???..Zase mi teraz slubil,ze uz sa to nebude opakovat..a tak by som tomu chcela verit..Ale uz neverim..a hrozim sa toho, ze co ak by sa to zase zopakovalo..A pritom je nam spolu tak super..taki sme spolu stastni nebyt toho.. Asi mu uverim iba ak by som fakt videla ze ide na nejaku akciu a pride triezvy..Viem ze stale pisem to iste ale tak ma to trapi..Uz sa citim ako magor..priatel mi povie,ze ved to je iba raz za cas,ze ho nechapem,ze "to je uz predsa tak..co by dali baby mojich kamosov keby ich partneri prisli opiti raz za dva mesiace"..ale vo mne sa cosi buri..viem ze to nie je casto a ale ja tak nedokazem a nechcem zit..!!..Konam spravne..?Nie so len prehnane zamerana.? preco s tym nedokaze prestat kvoli mne..?Myslim ze by s tym nedokazal prestat,ani keby ze mu poviem,ze ak..tak sa s nim rozidem..Raz mi to povedal..A zase na druhej strane,vravi..ze sa bude snazit..A po tomto megaulete a mojich vycitkach..povedal dokonca ze sa polepsi..Som pass.....