zase alkohol..som z toho nestastna..prosim poradte PROSIIM

Príspevok v téme: zase alkohol..som z toho nestastna..prosim poradte PROSIIM
motylik7

Uz som tu pisala temu "Ma problemy s alkoholom alebo..."A teraz som tu zas..Presli dva mesiace a priatel sa zase opil..Isli na chatu s kamaratmi a sluboval mi (ako uz xkrat predtym) ze sa bude drzat..A potom mi odtial volal opity..Povedala som mu ze ak sa mu to stane,nech mi v takom stave nevola a ja tak som si to musela vypocut..Dnes prisli odtial domov,zase som s nim volala,vecer po vytriezveni,bol milucky..A teraz mi volal po treti raz,zase opity..Viem ze pisem nesuvisle..ale pre tych ktori si precitali tu temu,vedia o com pisem..Mam take nervy..uz neviem co robit..Som predpokladala,ze si tam vypije..bola som s tym zmierena,ale aby sa niekto zvladol ozrat dvakrat do dna to je uz moc..Nezvladam to..V poslednej dobe nam bolo uplne super..nas vztah sa strasne zlepsil,uplne "kvitol"..a teraz mam pocit,ze sa v mojom vnutri vsetko dolamalo..akoby s kazdym jeho "uletom"kus mojej lasky umrelo.. Poradte co mam robit..nevadi mi ked si da..ale ked nepozna mieru..Nenavidim opitych..A ci po nom kricim a vycitam mu,ked sa opije alebo som mila a jemne mu dohovaram..ziaden vysledok..Uz som zufala..Prosim napiste mi vase rady..skusenosti,zazitky..nazory..

kiwemai

sleepsun, ja normalne obdivujem chlapov, ktori nepiju...niekto ich mozno povazuje za slabochov, ale nie je to tak...dlho dlho sa mi taky jeden pacil...platonicka laska:) a to bola jedna z veci, ktora ma k nemu tahala...a tato platonicka laska skoncila vtedy, ked som spoznala ako chuti skutocna laska...len dufam, ze sa v zivote nesklamem...drzim ti palceky, motylik :) odpoved musis najst sama...ja sa uz svojho radsej nevypytujem na to, co za zurky mali na intaku...nechcem vediet...lebo keby by mi povedal nahodou to, co nechcem pocut, tak by ma to len stvalo...neviem ako dlho sa poznate vy dvaja, my sa pozname necele 2 roky...myslim, ze ho poznam velmi dobre, ale este stale nie tak dobre, aby som mohla povedat, ci sa dokaze v buducnosti kvoli mne zmenit, t.j.uplne alebo takmer uplne vylucit alkohol...cas ukaze...

sleepsun

baradu,tu nejdo o to,ako sa pri tom spravaju.keby nebolo to vsetko,co sme si prezili od detstva kvoli alkoholu,tiez by sme mali nazor ako ty.ale to je v hlave,psychika,blok,ktory nedovoli iny pohlad ako ten,ktory mame.

jana2

Motýlik7,na tvojom mieste by som nebola optimistka,nechcem ťa strašiť,ale neverím,že by sa zmenil.
Poznám to zo života /našťastie iných ľudí/.

baradu

baby, nie vsetci, co piju alkohol, biju svoje manzelky a su agresivni. neberte to tak vazne.
veď si chcu len trochu vypit, uvolnit sa...

sleepsun

motylik7, kiwemai, rozumiem vám veľmi dobre. Mám podobný názor aj som podobné prežívala v takomto vzťahu. Teraz nemám žiaden, a nie je pravda, že s takýmto názorom musí existovať iba mladučká babenka. Ja mám už pred30. a vadííííí mi to, a ako!! neznesiem ani keď má vypité, nemusí byť ožratý. Našťastie,poznám dosť takých, čo nepijú. Pr.moj brat nevypije nič a nikdy. Fakt výnimočne ale to som ho ja videla dohromady 5 x. Vždy to bol iba 1 poháriček, ani hlt naviac.On jednoducho nikdy piť nazačal ani nemá záujem. Kiež by takých bolo viac.

kiwemai

ahoj motylik...aj ja neznasam alkohol...nemozem ho ani len citit...a tiez prezivam obcas take depky...ked ideme spolu vonku, nikdy si nedava alkohol (pohrozila som mu, ze mu potom nedam pusu...:)) vie,ze to neznasam...ale ked niesme spolu...tak nikdy neviem co sa deje...:(cely tyzden je na internate a tam sa alkohol konzumuje jedna radost...parkrat mi rozpraval o tych internatnych prihodach...ale vacsinou sa to vztahovalo len na jeho kamaratov - kto co vystrojil, ked sa opil...a parkrat sa mi postazoval, ze mu je zle(boli ho brucho alebo hlava...co ja viem)...ale to malokedy...ja som mu vzdy napisala do sms nieco take, ze vycitil, ze sa mi to hnusi a ze mi to vadi...uz sa nepamatam kedy, ale zhruba pred 2 mesiacmi sme mali vaznejsiu debatu...potrebovala som sa vyrozpravat, dostat to zo seba von...videl, ze ma nieco trapi a ze nemam naladu...som mu povedala, co ma trapi najviac (to, ze si sem-tam da...aj to neviem ako casto a kedy) a ze sa bojim, ze to takto bude aj v buducnosti, ze to by som nezniesla...ked som bola mala, tak u nas lietali kvetinace (otec sa opil a bol agresivny...dokonca sa odvazil polozit ruku na moju mamku...)...3 roky vydrzal nepit a potom zacal opat...nie kazdy den, ale predsa...a ja takeho cloveka povazujem uz za alkoholika...a preto nikdy nepijem a ani neplanujem zacat...a je mi trapne, ked sa ma niekto opyta na dovody...ze preco nepijem...dovod vie len ON...nechcem ho obmedzovat, cize mu ani nic zakazovat, tak som ho poprosila, nech aspon nespomina alkohol v mojej pritomnosti...zial, odvtedy uz spomenul...on vsak nie je ten typ, ktoreho by som mohla prirovnat k alkoholikovi...sprava sa ku mne vzdy milo, je pozorny, radsej ide von so mnou ako s kamaratmi, kvoli mne je ochotny vstat skoro rano,ma spravne nazory (az na jednu vec), nesnazi sa ma zmenit...lubim ho velmi...raz mi aj povedal, ze nebude pit...no akosi mu to nevyslo...a hacik je v tom, ze ak sa v jeho partii pije...uvazujem podla toho, co mi rozpraval...tak potom aj on musi byt taky, ako ostatni v partii...inak by tam nezapadal...su vynimky, ale pravdepodobnost, ze je takychto vynimiek vela je mala...ale zalubila som sa az moc a nedokazala by som ho opustit...to by som ho musela vidiet opiteho priamo v akcii, aby som nad takym mohla uvazovat...teraz si budem protirecit - aj som o tom uvazovala, ale som to hned zavrhla...suhlasim trosku s eviak...zalubila som sa do neho preto aky je, nie preto, aky by mohol byt...ale opit by som sa s nim nikdy neopila...ked mi je nieco proti srsti, tak to tak aj ostane...je to tazke zmenit...

rasto1

tvoj priatel ma celkom rad alkohol a ty to neznasas. povedal by som, ze mas malu sancu na to, aby sa to vyvijalo podla tvojich predstav.

vlasta

Vies co,neviem kolko mas rokov,ale je mi ta luto,ked to takto opisujes,nejak mi to pripomina stare casy.S tymi rozhovormi som to myslela vazne,ale nie donekonecna.Urci si hranicu a za nu uz nechod.Sluby sa maju dodrzat,ak nie prvy,druhy a stop.Kamarati a partia vlastne aj mne zobrali muza a detom otca.Ak im uz aj on podlahol,takpovediac,tak to radsej skonci.U nas to vlastne tiez podobne zacalo,ale na nestastie on tu partiu mal v robote a bolo to dennodenne pitie,cim dalej horsie.Vies,oni sa medzi sebou tak posilnuju,ze,co sa kasles daj si,predsa si nedas od nejakej baby dirigovat.Takto potom zacina peklo.Aj ja nenavidim opitych,mam to uz kdesi v podvedomi na cely zivot.Rozhodni sa,bud silna.Vies my sme si strojcom svojej,a nasich deti buducnosti.Este raz,bud silna!

motylik7

Vlasta,dakujem..ked si ideme sadnut,pije bud kofolu alebo pivo.. A neopija sa z problemov..stava sa to iba ked oslavuju alebo su na chate s kamosmi alebo sa "zadari"ked sa ich privela naraz stretne v krcme.. Strasne ma stve ze on nevie povedat"nie"..ked piju ostatni musi aj on..Dnes to bol horor,prisiel za mnou rozbity zo vcerajska,prvy raz v zivote som tak niekoho videla..no strasne..najradsej by som ho utlkla..Jemu bolo strasne zle a mne z neho..Som ho spilovala az do vecera co bol u mna,povedala som mu ako sa citim..Viem ze ho to mrzi,slubil ze sa zmeni..najhorsie je ze uz neuverim..pokial neuvidim vysledky..A zostava mi len cakat..a ak sa to zopakuje,tak neviem..Bol to asi najhorsi jeho "ulet" a moje vycitky..