zase alkohol..som z toho nestastna..prosim poradte PROSIIM

Príspevok v téme: zase alkohol..som z toho nestastna..prosim poradte PROSIIM
motylik7

Uz som tu pisala temu "Ma problemy s alkoholom alebo..."A teraz som tu zas..Presli dva mesiace a priatel sa zase opil..Isli na chatu s kamaratmi a sluboval mi (ako uz xkrat predtym) ze sa bude drzat..A potom mi odtial volal opity..Povedala som mu ze ak sa mu to stane,nech mi v takom stave nevola a ja tak som si to musela vypocut..Dnes prisli odtial domov,zase som s nim volala,vecer po vytriezveni,bol milucky..A teraz mi volal po treti raz,zase opity..Viem ze pisem nesuvisle..ale pre tych ktori si precitali tu temu,vedia o com pisem..Mam take nervy..uz neviem co robit..Som predpokladala,ze si tam vypije..bola som s tym zmierena,ale aby sa niekto zvladol ozrat dvakrat do dna to je uz moc..Nezvladam to..V poslednej dobe nam bolo uplne super..nas vztah sa strasne zlepsil,uplne "kvitol"..a teraz mam pocit,ze sa v mojom vnutri vsetko dolamalo..akoby s kazdym jeho "uletom"kus mojej lasky umrelo.. Poradte co mam robit..nevadi mi ked si da..ale ked nepozna mieru..Nenavidim opitych..A ci po nom kricim a vycitam mu,ked sa opije alebo som mila a jemne mu dohovaram..ziaden vysledok..Uz som zufala..Prosim napiste mi vase rady..skusenosti,zazitky..nazory..

kachna

vis co motylik, precitala som si vsetky prispevky... akoze ja ta fakt nechapem. Ved ty sama nevies, co vlastne chces. Ak ti vadi, ze pije, aj ked len prilezitostne s kamaratmi, tak ho nechaj, ukonci vztah. Dobre vies, ze neprestane, a ANI KVOLI TEBE. Mozno ty ho velmi zvazujes, nedovolis mu nic. Preboha sak sem tam s kamaratmi, to nie je take zle. Neviem kolko ste spolu, ale uz ked si sa o jeho vyletoch dozvedela a vedela si, ze sa ti to nepaci, mala si to ukoncit. Potom tu nepis, ze ho lubis, je pozorny atd. ... Skus mu povedat nech s tym prestane uplne, lebo inak koncis. Pri vsetkej ucte, myslim, ze ta necha ist...

sleepsun

motilik,pises: chcem s nim byvat,ale mam strach z tohto,hoci on hovori, ze potom sa vsetko zmeni a uz s tym prestane.Ale aku mam zaruku?...
ziadnu zaruku nebudes mat.ked to robi teraz,a nemeni to, tak to nezmeni ani ked budete byvat spolu. ver mi!

mirinda

Ak môžem opäť vyjadriť svoj názor...podľa toho čo písala Lilu- jej priateľ bol alkoholik, ale tvoj priateľ motýlik byť alkoholik nemusí a podľa mňa zatiaľ ani nieje. Nechcem sa stále odvolávať na "dnešnú dobu" ale to čo píšeš že robí, robí dnes 95% mladých ludí...Jediné čo sa mi nepozdáva je sľub že prestane keď budete spolu žiť..to ako sa prestane stýkať s kamošmi???Alebo chce sebe aj tebe nahovoriť že sa potom bude na nich len pozerať ako pijú a zabávajú sa???Tak to mu radšej nezožer ale poviem ti, že asi naozaj potrebuješ úúplného abstinenta lebo je z teba cítiť nekonečná nenávisť k alkoholu...To odjakživa alebo si to sama niekedy prehnala s pitím alebo ti niekedy ublížil nejaký ožran???Ono to je v podstate jedno ale fakt je, že máš asi dosť problém a ťažké rozhodovanie...No fakt je to len na tebe...zváš dobre či to ty sama nezveličuješ, ale na druhej strane sa nenechaj balamutiť...rozhodne napíš ako pokračujete :)) Držím palce a pevné nervy...

marii

alkoholik klame,flasa je jeho najlepsi spolocnik.Od takeho treba utekat velmi rychlo,kym nie je neskoro.Manzelka alkohlika je cely zivt sama,osamela,lebo on ma radsej flasu.A to nespominam nasilie bitky blizovanie celej rodine,pretoze alkoholik ma vymlety mozog.a este nieco:ani jeden alkohlik sa nezmeni.

Lilu

chodila som s takym chalanom tak si to viem predstavit.prosila som ho aby sa nad sebou zamyslel, dala som mu ultimatum, dokonca som ho uz od zufalstva opila ze mu to snad aj zhnusim...prosto vycerpala som snad vsetky moznosti, ale bezvysledne.lubila somho v tom case ale ked sa na to pozeram spatne tak to mozno laska ani nebola, len sucit a snaha pomoct mu.ono cloveka nezmenis, musi chciet sam.teraz sme od seba uz hodnu chvilu, ja som si nasla druheho priatela a musim povedat ze ten rozchod nikdy lutovat nebudem.pretoze kym som nespoznala tohoto, vobec som nebola stastna a predstavu o vzthu som mala dost biednu, a az som bola prekvapena ze vztah moze vyzerat aj takto.predtym ma len tahal po podnikoch ab si mohol cvaknut, mieru nepoznal, zodpovednost k praci tiez uhasla, kedze bol moj priatel ja som ho musela odvliect castokrat domov opiteho a cely ten cas som mu robila v podstate mamicku, dozor a strazila aby nechlastal.tiez nemam nic proti tomu ked si clovek vypije ale s mierou a nie kazdy den, nehovoriac niekedy az o troj ci stvordnovych zatahoch a rano zas lebo dorovnat treba.neda sa niekoho chciet zmenit ked on to nece.preto si teraz davam uz velky pozor vo vztahu lebo jasne viem co nechcem a to je alkoholik.a bohuzial to na mne zanechalo dost velku stopu lebo kedze viem co to robi s clovekom....mam strach o ludi v mojom okoli na torych mi zalezi a aj im to davam najavo a takisto aj priatelovi.Jednoducho sa bojim dalsieho sklamania.nebudem ti hovorit ze ho mas nechat alebo s nim zostat, to nie.toto zalezi na tebe, na kolko ti to prekaza, ci s tym dokazes zit a prijat ho takeho aky je.ja som to aj ked s tazkym srdom skoncila snim a nikdy ale nikdy to lutovat nebudem.drzim palceky a verim ze cokolvek urobis, bude to to spravne.lebo ide o teba a tvoj zivot.maj sa krasne a daj potom vedeit ako sa ti situacia dalej vyvija...a hlavne, usmev :)

motylik7

priatel je na mna dobry..Je ku mne dobry,laskavy a starostlivy..Nikdy by ma neudrel..Jeho vypitie sa deje ako sucast zabavy s jeho kamosmi,to jest,chaty,oslavy..Inak nepije,skoci sice sem tam do krcmy..ale len tak..da si pivo dve a ide domov..Ale vadi mi aj to prilezitostne pitie..a v poslednej dobe tych prilezitosti bolo na moj vkus viac ako dost..Mas pravdu ze mam na vyber bud-alebo,ale chcela by som stred-jeho,s tym aby prestalo aj to prilezitostne,nebranim mu ist na pivo,na strik,ale aby poznal mieru. Uvazujeme v poslednej dobe nad spolocnym byvanim..chcem s nim byvat,ale mam strach z tohto,hoci on hovori, ze potom sa vsetko zmeni a uz s tym prestane.Ale aku mam zaruku?...

mirinda

Ahoj motýlik ma veľmi zaujal tvoj problém....Súhlasím s alkoholikom, že ak ti vadí ako pije, tak jednoducho váš vzťah nemá budúcnosť...budeš sa stále zožierať, večne sa budete hádať, denne budú na taniery výčitky a nezhody,...ak je toto pre teba ideálny vzťah, ostaň, ak ale túžiš po abstinentovi, tak sa vzdaj ožrana a nájdi si vždy triezveho, aj keď tiež myslím že je to v dnešnej dobe problém (vlastná skúsenosť).Darmo ti bude niekto radiť čo mu máš povedať, že ho máš nechať, že ťa vymláti, ...ak sa ho vzdať nedokážeš a nechceš, ideš do toho s vedomím, že sa musíš vyrovnať s jeho podľa teba častým pitím.Proste je to len na tebe - buď, alebo.Neviem teda aký je, či prepíja všetky prachy, keď pije nevníma svet a nerobí mu problém zmastiť ťa do modra, alebo si proste len rád vypije s kemošmi, lebo sa vtedy lepšie odreaguje, zabaví,...Ja sa alkoholu tiež príliš nevyhýbam,lebo po pravde dokážem sa lepšie zabaviť keď som v nálade...Každopádne je to na tebe ale ver, že sa musíš rozhodnúť sama a nečakať na zázrak..tan totiž nepríde....Hádkami a odsudzovaním len zhoršíte svoj vzťah.Radšej to skončiť skôr ako si potom trieskať hlavu o stenu.Paaa a daj zase vedieť, ako sa darí...

motylik7

do haja do haja do haja..nic ine sa mi povedat nechce..vlastne chcelo by sa mi povedat aj ine veci..ale vulgarizmy tu napatria..Zase som prave volala s priatelom,jeho kamaratovi sa narodil syn,tak isli oslavovat..volala som s nim..a mal trochu vypite..Viem ze oslavovali od stvrtej doteraz,vzhladom na to je to uplny zazrak a uspech..ze ma iba trochu vypite..ale preco aj to???Preco nemoze nemat vypite vobec?Preco??????To uz je stvrtykrat za poslednu dobu..zhruba troch tyzdnov..Nenavidim alkohol..Neviem co mam robit..Prosiiiiim PROSIIIM napiste niekto..

motylik7

tak a som tu zas..len to potrebujem zo seba dostat - moj prietel sa zase zvladol opit ku koncu decembra 3 razy..Strasne ma to trapi..Tak som chcela verila ze sa to uz nestane..