zase alkohol..som z toho nestastna..prosim poradte PROSIIM

Príspevok v téme: zase alkohol..som z toho nestastna..prosim poradte PROSIIM
motylik7

Uz som tu pisala temu "Ma problemy s alkoholom alebo..."A teraz som tu zas..Presli dva mesiace a priatel sa zase opil..Isli na chatu s kamaratmi a sluboval mi (ako uz xkrat predtym) ze sa bude drzat..A potom mi odtial volal opity..Povedala som mu ze ak sa mu to stane,nech mi v takom stave nevola a ja tak som si to musela vypocut..Dnes prisli odtial domov,zase som s nim volala,vecer po vytriezveni,bol milucky..A teraz mi volal po treti raz,zase opity..Viem ze pisem nesuvisle..ale pre tych ktori si precitali tu temu,vedia o com pisem..Mam take nervy..uz neviem co robit..Som predpokladala,ze si tam vypije..bola som s tym zmierena,ale aby sa niekto zvladol ozrat dvakrat do dna to je uz moc..Nezvladam to..V poslednej dobe nam bolo uplne super..nas vztah sa strasne zlepsil,uplne "kvitol"..a teraz mam pocit,ze sa v mojom vnutri vsetko dolamalo..akoby s kazdym jeho "uletom"kus mojej lasky umrelo.. Poradte co mam robit..nevadi mi ked si da..ale ked nepozna mieru..Nenavidim opitych..A ci po nom kricim a vycitam mu,ked sa opije alebo som mila a jemne mu dohovaram..ziaden vysledok..Uz som zufala..Prosim napiste mi vase rady..skusenosti,zazitky..nazory..

sleepsun

motýlik, je to tazke.ja sama neviem,co by som na tvojom mieste robila.z mojej pozície,by som dala ruky prec,ak este mal otca alkoholika a tí jeho kolegovia ak sú az tak "alkoholici" v úvodzovkach a on je asi dost slaby alebo naviazany na to,co si o nom myslia kolegovia.ale keby som bola v tvojej pozicii,tzn.poznam ho a milujem, tak to by bolo tazke rozhodovanie :(( skoda,ze to neurobi kvoli tebe,ked uz kvoli sebe nema potrebu.

motylik7

sleepsun, baradu, problem mojho priatela spociva v tom ze nevie povedat dost..nie preto ze by bol alkoholik..ale on proste nedokaze prijat blbe reci svojich kamosov (baba ti nedovoliii,zeee?,a daj si,leeebo sa uraziim..no este jeden..sme chlapi..apod. ). Nemyslim ze je to prijemne ale nechapem preco napriek tomu nevie povedat nie..Boji sa straty ucty z ich strany..?Ale asi sa neboji straty mna.. Ja sama nemam z alkoholom osobne skusenosti z domu,moj otec nikdy nepil ale aj napriek tomu to nenavidim je to vo mne.. Priatelov otec je alkoholik..resp.nechodi "pod obraz bozi"ale riadne capnuty chodi kazdy den..a ja mam hrozu z toho..ze by sa to mohlo stat aj mne..Ich mama od neho odisla po 22 rokoch,je poznacena do konca zivota..A ja ked viem ze si vypije mam strach strach strach ze sa hram z ohnom..ze by som mohla dopadnut rovnako..

motylik7

Vlasta,mam 22,priatel 25.Co sa tyka kamaratov mojho priatela,vacsina z nich su "dobri ozrani",resp.akoby povedal moj priatel "obcas si vypiju"..A na nestastie,ti s ktorymi sa mu pritrafi..su jeho kolegovia, ozran partia z jeho roboty..Vsetci okolo neho piju..proti nim je so svojimi dvojmesacnymi uletmi svatec a abstinent..A tiez si myslim ze ako v tvojom pripade u nich chyba ucta k zenam..Myslim ze on si uplne neuvedomuje co prezivam..a tych slubov uz boloooooo az az..Nedokazem ho poslat do haja,lubim ho a stale dufam..Ale mozno casom pride ta posledna kvapka..ked to bude on (a aj ja)najmenej cakat..

aga

alkohol je svinstvo a neradno sa s nim zahravat.urcite je pravda ze ti to vadi na tvojom priatelovi pretoze ho lubis.o to je to tazsie.ak mu dohovaras, nikdy to nerob vtedy, ked je opity.prehryzni to a vydrz az vytriezve.ak sa nebude uvedomovat aj nadalej mala by si lepsie zvazit ci si ta takyto clovek vobec zasluzi.ak sa nedokaze premahat teraz,po svadbe sa to uz nenapravi a z tvojho zivota sa moze stat peklo.aj ked to musi byt tazke, zvaz tieto skutocnosti.mam skusenosti s takymito vecami.lietal v tom moj najblizsi clovek az ma zivot prestal bavit ale stal sa zazrak a ten clovek po mnohych pokusoch a opatovnych zlyhavaniach skutocne prestal.a vies co bolo tym zazrakom?on sam si priznal ze je alholik a chce to zmenit a tak sa aj stalo.ak s nim chces zostat,pomoz mu aby si to priznal.on sam musi chciet.vela stastia.

baradu

poznáš ich celkom dosť, tak máš na výber. si v celkom dobrej situácii.
ja napr. tiež moc nepijem, niekedy sú to aj mesiace bez alkoholu. nerobí mi to problém. a tiež nikdy nepijem iba preto, že som niekde v partii.
proste keď chcem, dám si, keď nechcem , tak si nedám. to nie je nič ťažké, aspoň pre mňa.

sleepsun

vidis,ja poznam.ale je uz zenaty :))
ale poznam hodne chlapov,ktori si daju max.jeden poharik a ani hlt viac.aj to vynimocne,tak raz za tyzden ci este zriedkavejsie.vsetko je to o hodnotach...co sa tyka pitia a opilstva-nehovorim uz alkoholizmu.ked vie,ze mu staci jeden a potom uz to na nom moze byt vidiet,a on tiez neznasa vypitych ludi,tak si da jeden a dost.pacia sa mi take Osobnosti,ktori nejdu s davom alebo po prude ale proti prudu v tom,co uznavaju.nech aj su cierne ovce v partii.

.

Žiaden chlap sa kvôli žene nezmení. Jediné čo urobí, tak bude potlačovať to, na čo má chuť. Skrátka niečo za niečo. Napr. nebude piť nie preto, že by sa zmenil, ale pre to, že žena, kvôli ktorej to urobí, mu je hodná viac, ako tých pár pohárikov.
Ale zmeniť ho - na to zabudnite :-)