Pijete mlieko?

farmaceutka

Mimochodom, z "byliniek z prirody" ma kazdy jeden farmaceut statnu skusku...a mozno prave vdaka nej vie, ze aj bylinky maju svoje obmedzenia a nie su spasitelom ludstva.

farmaceutka

Co sa tyka ludi hltajucich Ibalginy a ine tabletocky-sami si vybrali. Dnes ma kazdy clovek moznost pristupu k informaciam, kazdy sa moze slobodne rozhodnut, cim a ako sa bude liecit. Ja tieto lieky len tak z pasie nehlcem, ale ked ma velmi boli hlava, tak nemam problem si Ibalgin dat. Viem, ze ma boli hlava napriklad z nevyspatia a viem, ze mi pomoze iba spanok-tak sa musim rozhodnut-budem v praci fungovat ako mrtvola a riskovat, ze niekoho kvoli mojej bolesti hlavy otravim, alebo si dam jeden Ibalgin za pol roka a budem fungovat normalne.
Rozhodne nemam moznost povedat sefke-sorry, som nevyspata, odchadzam sa domov vyspat, lebo ma boli hlava, zavri to tu..

severanka

tak to máš sakra šťastie, že teba bolí hlava len pri detoxikácii...mňa napríklad aj keď som v strese...

farmaceutka

Nikdy som netvrdila, ze klasicka medicina nema svoje minusy. Ale tie ma aj "alternativna". Okrem toho, je zaujimave, ze ludsky zivot sa predlzuje vdaka rozvoju klasickej mediciny, cim ale nechcem tvrdit, ze za dosahovanie vysokeho veku moze iba klasicka medicina. navyse-v klasickej medicine existuju klinicke studie a kedze denne vidavam desiatky pacientov, ktorym medicina pomaha, tazko ma niekto presvedci, ze je to len vynosny biznis,ktory sa len tak sam od seba udrzuje desiatky rokov. Keby nieco desiatky rokov nefungovalo a EXISTOVALA BY ZA TO INA A HLAVNE UCINNA NAHRADA, bolo by to davno zabudnute a nahradene tou ucinnou nahradou, cize v tomto pripade "alternativou".
Lenze kde su vysledky studii alternativnej mediciny? Kde su vysledky klinickych studii obrovskeho rozsahu, ktore by potvrdzovali aspon cast toho, co sa bezne tvrdi? Snad mi nechcete nahovorti, ze farmaceuticke korporacie fyzicky zlikviduju kazdeho, kto by takym vyskumom nieco podobne dokazal..
Netvrdim, ze alternativna medicina je nieco, co nikdy nepomohlo. Ale tvrdim, ze to nie je ziadna zazracna cesta k zdraviu podobne, ako nou nie je ani klasicka medicina.

tak je

severanka,tak teraz ti nerozumiem,co je podla teba alternativna medicina???podla toho,co pises,tak bylinky z prirody su podla teba co???

severanka

tak je: neverím tomu že teba nikdy nebolela hlava napriek prevenci, že si nikdy nemusela užiť paralen alebo ibalgin, že si nikdy nemala vysokú horúčku a angínu a nikdy si nebrala antibiotiká...
osobne ibalgin nepoužívam, bolí ma z neho žalúdok, ale paralen v pohode ak ma bolí hlava alebo keď som mávala menštruačné bolesti...

tak je

ano je to v tabletkovej forme,ale ja som pisala o ludoch,ktori jedia paraleny a ibalginy apod. na miesto toho,aby pouvazovali nad tym,co sposobilo bolest alebo chorobu a robili neico pre prevenciu

severanka

radca - nikdy som nepovedala, že bylinky nepomáhajú. sama pijem veľmi veľa čajov - bylinkových a obľubujem aj zelený, keďže je to prírodný antioxidant, ide len o to, čo toto má spoločné s alternatívnou medicínou?