Pijete mlieko?

severanka

psoriáza a rakovina je niečo celkom iné, a mám pocit, že pisateľka tak je to dáva na jednu úroveň, nehovorím, že kožné choroby sa nedajú liečiť alternatívou ale rakovina?

radca

farmaceutka,

klinicka studia je pojem,ktory vymysleli lekari.Nelekari ju nikdy bepouzivaju.Osobne viem o lekarovi,ktory si vyliecil psoriazu alternativnou medecinou.Bohuzial uz nezije,lebo ho zrazilo v 84 rokoch auto ked fical na motorke.O alternative existuje ovela viac materialov,ako z klasickej medeciny.

severanka

tak je: stránku badatel.sk mi prosím nedávaj ako nejaký seriozny priklad nakolko na stránke badatel.sk nás v jednom článku ešte aj so psami porovnávajú... budem pevne veriť v to, že nikto z tvojej rodiny nikdy nebude mať onkologické ochorenie, lebo liečiť ho zvýšenými dávkami vit. C...no neviem či by si bola nejak veľm úspešná... sú rôzne agresívne formy rakoviny, ktoré vit. C a bylinkovými čajíkmi neporazíš...a ak by si vedela, že to je dopredu prehratý boj ale chemoter. by možno pomohla aj tak by si dotyčného nechala radšej zomrieť?

tak je

severanka:
ti mozem odprisahat,ze NIKDY v zivote by som nepodstupila chemoterapiu a nikomu z mojej rodiny by som to ani nedovolila a to im hovorim uz roky,ze nikdy v zivote chemoterapia,dala by som na este vyssie davky vitaminu C,je to na stranke -odkaz odstránený- tam si v sekcii clankov precitaj

farmaceutka

radca, dobre, takze mi tu mozes prezentovat nejake klinicke studie tych dlhodobych poznatkov? rada by som si ich precitala. Oblast alternativnej mediciny aj temu si mozes vybrat, takze najdi mi nieco napriklad o hypertenzii. Nejake konkretne cisla trebars o tom hlohu, alebo nieco podobne.

farmaceutka

No keby sme porovnali, o kolko mm Hg znizi tlak po vypiti napriklad zmes hlohu, imela a ihlice a o kolko hocijake antihypertenzivum, tak viem dopredu, co bude uspesnejsie.

radca

Farmaceutka.

alternativna medicina je zalozena na ovela dlhodobejsich poznatkoch,ako klasicka.Klasicka vacsinou pracuje s pravdepodobnostou a ak robis klinicku studiu,nikdy sa nepodari dosiahnut rovnakych podmienoka zohnat ludi s rovnakym zdravotnym stavom. Je to,to comu veria lekari,ale vpodstate je to zalozene rovnako na viere,ako alternativna.Co lekari povazovali za liek pred 50 rokmi,je dneska len vodicka..

severanka

tak je: ale i tak si myslím, že ak by ti šlo o život, a mala by si si vybrať medzi chemoterapiou a bylinkovými čajíkmi, tak predsalen vyskúšaš tú chemoterapiu...

farmaceutka

Na kombinacie pozor. Nie raz ista "liecitelka" u nas v okoli predpisala kombinaciu aj 12 bylin jednemu pacientovi a nie raz ten chudak skoncil na pohotovosti. Tej "alternativkyni" totiz chyba zakladna vedomost, ze viac ako 8 bylin v jednej zmesi je zakazane. Osobne aj tych 8 je pre mna prilis vela. Byliny su obrovska chemicka tovaren a ked zmiesas 8 chemickych tovarni na rozne produkty, vznikne urcite nieco, co sme si nezelali a co moze skodit.

tak je

maju obmedzenia,ale ked sa vhodne skombinuju zvysi sa aj ich ucinok a okrem toho urcite viac pomozu ako bezne lieky.ja som nikde netvrdila,ze bylinky su 100%,ale pre mna osobne su priajtelnejsie