Pijete mlieko?

kosa

farmaceutka,
to uz len tak medzi nami:
rezim v rokoch 1948-89 sa vola TOTALITNY REZIM.
od roku 1989 mame NEOTOTALITNY rezim.

ak chces nieco vediet na temu socijalizmu, chod sa pozriet do Svedska, Norska, Nemecka,Rakuska.

socijalizmus je spolocnost s vysokou organizacijou prace a spolocenkseho zivota, kde ludia nepoznaju DENNODENNE problemy s tym ze su chori, nemaju dostatok penazi na normalne veci..
taka nekvalifikovana definicija sociorezimu.

kosa

farmaceutka,
co sa tyka tych lekarov, tak tam vobec nemas pravdu lebo ja poznam jednu slecnu dilerku, ktora regularne za lekarmi chodi ( Damian, vola sa Charlie-pametas si ju?...), niekedy im organizuje aj prednasku ( mladym lekarom plus ich veducemu lekarovi). tak tunak sa velmi mylis, alebo mas zastarane info.
Firmy NEPODPLACAJU. Eksistuje totizto zakon, takze tam si davaju pozor, ako to pekne zabalit.
co sa tyka ATB tam mas pravdu v tom ze treba casovy odstup. otazka je ale aky casovy odstup je bezpecny....?
Mas pravdu aj v tom ze lekarnik by mal vysvetlit. Zial, aj lekarnici uz davno pochopili, ze ZARABAJU LEN VTEDY AK LUDIA SU CHORI....co viac k tomuto vyjadreniu?...len tolkoto, ze uz davno nemame lekarnikov ktori by v chorych videli aj LUDI...(zarobit zarobit...)
V pripade tej lekarky, ANO ASI ISLO O RUTINU...
Ale ma byt RUTINA sucastou VEDOMOSTI LEKARA?....ved aj tomu najsprostejsiemu lekarovi by malo byt jasne ze ked niekto chodi opakovane stacujuc sa na nieco, tak ho po 5tykrat treba nielen aspirinom vyhnat domov ale sa aj pozriet...a co ak mu nieco naozaj je?...

rakovina je dosledkom prave takychto NEZAVAZNYCH CHYB......

farmaceutka

Radca, v pripade mussky: ZIADNY DILERI nechodia za lekarmi s kalciovym sirupom, to ti mozem garantovat. Vacsiu hovadinu si vypotit nemohol.. skor tipujem, ze kalciovy sirup danej lekarke utkvel v hlave este z cias socializmu.
Ziadna firma nebude podplacat lekara kvoli necelym trom euram, ktore doktor ani nemoze garantovat, ze budu na ten sirup minute, kedze ho nehradi zdravotna poisotvna. Proste kravinu si napisal.
Co sa tyka interakcie kalcia s tetracyklinovym ATB, musska ma pravdu, nemozu sa brat spolu. Lenze s 2-hodinovym odstupom od uzitia ATB sa ten sirup uz uzit MOZE. Takze asi tak.
Navyse, ked lekarnik vidi tuto kombinaciu na recepte, mal by to pacientovi vysvetlit..
V pripade musskinej lekarky islo skor o rutinerstvo, jednoducho videla nezavazny infekt dychacich ciest a predpisala to, co ju prave nepadlo. Netvrdim, ze neexistuju lepsie kombinacie, ja sama by som sa jej vyhla, ale nejaka zavazna chyba to zase nie je.

radca

Musska, lekar to asi vedel,ale ten sirup ti predpisal preto,ze mu za to obchodny agent zaplatil.Mysli,ze keby si dala recept na sud,ako dokaz,tak by ho zavreli za pokus o ublizenie na zdravi. Dneska si vsetci obvodni lekari takto privirabaju.V podstate je to z hladiska zakona to iste,ako by ta napadol niekto s nozom.Je chyba ludi, ze to nechavaju tak.

musska

ja si nejak myslim,ze pravda je niekde uprostred.. su veci ktore pomarancom a vlakninou nevyliecis, no na druhej strane brat antibiotika ked trikrat zakasles je hlupost. Ja mam tiez svoje blbe skusenosti s lekarmi..napriklad, raz ked som bola velmi chora, mi lekarka predpisala lieky a k tomu sirup kalcium.Mam uchylku si stale citat pribalove letaky a viete co tam bolo?Prisny zakaz uzivania vapnika k danym antibiotikam.. a ta tava mi rovno pedpisala KALCIUM, som myslela ze ma vystrie.. ta ista lekarka mi STALE ku AKEJKOLVEK chorobe predpisovala ibalgin,..katastrofa... Ja sa uz par rokov antibiotikam vyhybam, beriem ich len fakt ked mi je na umretie,alebo potrebujem koli povinnostiam byt skoro zdrava. U mojej gynekologicky ma zas vytaca ze pridem s nejakym problem, bez kultivacie mi hned predpise tazke lieky... Raz mi odporucila DANU, lebo nesmiem brat HAK a mam alergiu na latex a som sa jej pytala,ze sa mi to nezda, ved som este nerodila a ona ze je to v pohode. Spomenula som to kamosovi, ktory robi pre jednu farmaceutick firmu a mi povedal,ze nech sa NEOPOVAZIM, ze je to jedna z najhorsich veci co si moze zena dat urobit..tak som sa ho spytala,ze preco to tak velmi ponukaju a on mi na to,..ze vies,..z toho je velky biznis,.. Takze neverte velmi lekarom, ale zas tak nejak rozumne..ak ste chori velmi, liecte sa, ale ak nemusite, obcas pomoze aj ten pomaranc:)