Pijete mlieko?

RNG

Kedysi davno som napisal dve zasadne pravdy:
"Aj lekar je vlastne clovek a moze sa mylit a su rozni lekari tak isto ako rozni inzinieri, lepsi aj horsi"
Dalsie bolo, ze
"problemy v zdravotnictve nevyplyvaju (az na vynimky)od osobnosti jednotlivych lekarov, ale ze je to chyba celeho systemu".

Viem , ze je to tazko prehltnut a uvedomit si v plnom vyzname,
ale NAIVNE ocakavat,
ze sa lekar nikdy nepomyli,
ze vzdy urobi to najlepsie rozhodnutie,
ze bude vzdy konat v zaujme pacienta bez ohladu na svoje potreby.

A za vsetkym su samozrejme peniaze, ci uz za mnohymi rozhodnutiami lekarov, lekarskych organizacii,
skolstva ovplyvnovaneho a financovaneho roznymi zaujmovymi skupinami
(poistovne, farmaceuticky priemysel, vyrobcovia medickych zariadeni)
ba dokonca aj ine skupiny,
ktore maju svoju agendu okolo zivota a zdravia mas.

Takze problem v zdravotnictve je
SYSTEMOVY A GLOBALNY.

musska

ahojte:) som rada, ze sa vam moj prispevok pacil:) a predstavte si, moj lekarnik ma na ten kalcium vobec neupozornil,..a v pribalovom letaku nebolo nic o tom,ze kalcium mozem ucit po dvoch hodinach,..a ako kazdy normalny clovek, ked mam istu hodinu, ked uzivam jedny lieky, uzivam vsetky a hotovo.. A to ze aki su lekari vybabrany a ruka v ruke s farmaceutmi, svedci aj ta moja skusenost s tou DANOU,..kamarat "charakter" mi vysvetlil,ako to chodi, tak som sa na to vykaslala... Nevravim,ze vsetci lekari su taki, ale vacsine sa charakter zlomi, proste otupeju a robia to co robia. V mojom okoli je fakt strasne malo lekarov, ktori mi pomohli,.. Clovek sa musi spoliehat na seba a hlavne na prevenciu, zmenit zivotny styl tak aby k lekarom nemusel a ked, tak, skusit najst niekoho, kto na hippokratovu prisahu nezabudol. teraz vam dam maly priklad, ako lekari vycuciavaju poistovne na ukor ludi. Moja babka ma OBYCAJNE kurie oko na nohe,.. chodi s nim ku koznej uz rok. A nech mi nikto nehovori, ze v dnesnej dobe ked vedia transplantovat organy a operovat mozog nevedia odstranit praobycajne kurie oko,... No fakt smiesne:))

kosa

megi megi,
myslim ze Damian kedysik napisal ze ako vychovavaju rodicja deti, tak to potom aj vyzera.
vseobecne nastava upadok..robotnickej triedy.

kosa

milan30,

lekari maju v podstate licenciju na zabijanie.
ak nieco urobia choremu,ktory nasledkom NEODBORNEHO ZASAHU ZOMRIE, tak v principe NEEKSISTUJE sila ktora by lekara potrestala....

o takej licenciji sa agentovi 008 moze skutocne len...SNIVAT....

milan30

Tu je uvedený príklad, ako lekári spolu s farmaceutmi držia spolu. Lekár môže spraviť fatálnu chybu, čo môže človeka stáť niekedy aj život, no ale ostatní to bagatelizujú, však sa v podstate nič nestalo. To je pre mňa neuveriteľné, Farmaceutka.