Pijete mlieko?

wikush

oo ano, a zabudla som spomenut ze ako nahrada mlieka tu dostat aj oats milk a rye milk, co je ovsene a razne mlieko, neviem ako to je na SR

wikush

ahojte, nemam velmi cas citat vsetkych 41 stran v tejto teme, tak sa spytam na rovinu.. bolo tu rozoberane aj kozie ci ovcie mlieko? ci sa to tu vsetko toci okolo kravskeho? viem, ze aj kozie obsahuje laktozu v skoro takom mnozstve ako kravske, ale co tak napr. lactofree mlieka a vyrobky z neho, ktore su tu v britanii {kde zijem} bezne dostupne? mate o tom infosky? lactofree.co.uk..
este asi pred dvoma mesiacmi som si veselo pila aj vyse 5 a pol litra polotucneho kravskeho mliecka kazdy tyzden, postupne som znizovala davky, vyskusala som kozie odtucnene a kozi jogurt, ale chutilo to divne..
teraz papam vlocky jedine so soya jogurtom - probio a nizkotucnym a pijem len nizkotucne sojove mlieko, na ktorom sa okrem ineho uvaddza, ze znizuje cholesterol, vitaminove hodnoty su vyssie v porovnani s dairy milk{kravske}, obsahuje 20%viac kalcia ako diary, je lacotse a gluten free, obsahuje vsetkych 8 amino kyselin, omega 6 a 3, ziadne umule konzervaty, farbiva alebo sladidla a dalej je tu rozpisany obsah vitaminov a bla bla...
urcite nechuti tak dobre ako kravske a nezarobila by som si ho s kakafkom :}, ale na to sa da zvyknut a je to urcite lepisa volba, ked si liecim travenie..

RNG

moja osobna historia s mliekom je, ze za mlada som ho pil velmi vela(ved lekari tvrdili, ako je zdrave a zrejme vtedy aj bolo zdravsie, to bolo este za cias pred obrovskymi mastalami, pouzivanim krmnych zmesiek, antibiotik a hormonov, dokonca sa pamatam na hnojenie naozajstnym hnojom....), az 1.5 litra denne, cast cerstve ale povacsine kysle mlieko(vtedy este skyslo prirodne, nie zhnilo na horke ako dnesne ultrapasterizovane mlieka)
Do 35 rokov som ho pil na kvanta, neskor som musel prestat pit cerstve,lebo som mal z neho hnacky a vetry, ale pil som dalej kysle a jedol syry a jogurty.
Po patdesiatke som musel obmedzit aj kvasene mliecne produkty, najma stare syry, lebo som citil, ze mi robia uz viac zla, nez dobra.
Dnes , po sestdesiatke si na mliecne musim davat pozor a odvazim sa ich jest len s extra enzymami.
K comu vediem je, ze vseobecne pre rozne vekove kategorie sa jedlo musi menit, co zatial lekari zriedka odporucaju.
Napr pre psov je vyskumom urcene az 5 roznych skladieb stravy podla veku, pre ludi zialbohu zatial len dve:kojenecka a ta druha na cely zivit.
Nuz keby dali do vyskumu potravin a travenia na ludoch tolko penazi , ako na psov a macky, mozno aj my by sme sa dozivali tak ako oni ovela viac, nez predtym.
Ale zrejme zaujmy(ekonomicke) su inde, hlavne v medickom priemysle, ktory tvori napr. v USA vyse 17% hrubeho narodneho dochodku, tj viac, nez energetika, doprava a polnohospodarstvo dokopy.
Takze sa nedivme, ze sa tuto situaciu medicina(az na vzacne vynimky) snazi udrzat za kazdu cenu.

kosa

ty a ja,
na druhej strane co to je ODBORNOST?...
zaramovany titul?
konci sa titulom v ramiku poznanie a zacina sa mudrost?....

kosa

ja a ty,

nikto z nas sa neoznacuje za odbornikov, hoci napriklad v pripade RNG tak on je urcite viac ako odbornikom, a Damian sa nepochybne vyrazne zlepsil ohladom roznych problemov.

je dolezite udrzat si SLOBODU SLOVA kotra zabezpeci nielen SKUTOCNU ODBORNOST ale aj vedomosti.

makarenko

Sem chodia len sami odbornici. Vypit dva litre mlieka denne, tak ma mrdne. Mozno preto mas taku nahovno gramatiku.

ja a ty

fester, pijes aj 2 litre mlieka denne? tak to nechcem ani vediet aky bude tvoj zdravotny stav o par rokov, alebo mozno uz aj je katastrofalny, len ty este o tom ani nevies.

fester

lol kktiny pisete ... pijem mliko aj 2 litre denne v pohode niekedy menej niekedy viac ... nic mi neni som v pohode a ten kkt co tu pisal ze chlapec umrel na leukemiu koli mlieku je najvacsy chuj na svete asi ked dokaze daco podobne napisat lolll zeby si zdechol do rana ked take pixoviny pises ...