Odstávajúce uši

Príspevok v téme: Odstávajúce uši
jafka

chcem vediet vas nazor na odstavajuce usi...odstavaju mi uz od malicka,ale operaciu z istych dovodov nemozem podstupit.nosim rozpustene vlasy, ale nikedy mam chut si urobit aj iny uces, ale ked si ho urobim, tak to kazia usi...neodstavaju velmi, ale mne to vadi...a preto chcem pocut nazor ostatnych na odstavajuce usi.diki za nazory:)

-----
Korekcia odstávajúcich uší (otoplastika) www.zdravie.sk

bez mena D

Ahojte . . . strašne mi vadí ako mi odstávajú uši a už sa mi aj začínajú smiať hoc nenosím kôli tomu vrkoč . Bol niekto na operácií v Prešove ? prosím poradiť lebo ja to už ďalej nevydržím a hlavne na telesnej keď nemám vrkoč ale stále 2 copy cez uši ....

Dd9987

Mám 21 rokov, na operácii som bola pred 3 mesiacmi, všetko je v poriadku a s výsledkom som spokojná. Pred operáciou som si čítala rôzne fóra a komentáre a akurát ma tak vystrašili (o 4 reoperáciách, opuchoch, hnisaní, ,,neznestiteľnej bolesti" atď.), tak som si povedala, že keď to dobre dopadne, musím tu napísať pozitívny komentár. Totiž ľudia, ktorí potom nemajú žiadne problémy už viac fóra nevyhľadávajú a tým pádom je tu viac negatívnych komentárov o rôznych problémoch a pod. Verím tomu, že všeličo sa môže stať, ale sú to skôr výnimky a preto by som chcela všetkým, ktorí sa na túto operáciu chystajú, chcela odkázať, nech sa neboja a hlavne nestresujú, pretože vám to jedine uškodí.
Bola som u doktora Palenčára v Ružinovskej nemocnici. Veľmi dobrý a milý doktor, všetko mi v kľude vysvetlil, hoci keby idem na operáciu znova, vyberiem si asi súkromnú kliniku, kvôli prístupu sestier a pod., ale s doktorom som bola spokojná.
Platila som do 500 €, presnú sumu si už nepamätám. Bola som v lokálnej anestéze, počas operácie som žiadnu bolesť necítila, prvé dni po operácii hej, ale dalo sa to prežiť, a to si myslím, že som na bolesť dosť citlivá. Obväzy (okolo celej hlavy, fakt ako kukla) som nosila dva týždne, po prvom týždni som bola na preväz. Pred operáciou boli nutné krvné testy a ženy si ju musia samozrejme plánovať mimo menzes, kvôli stratám krvi a pod.
Jazvy za ušami mám stále viditeľné, ale po čase by mali vyblednúť. Doktor ma varoval, že so zmenami počasia môžem cítiť pichanie, tŕpnutie alebo bolestivosť, ale našťastie, zatiaľ sa nič také neprejavilo. Pri všetkých zraneniach a operáciách s tým však treba počítať, predsa len, je to neprirodzený zásah do organizmu.
Som rada, že som našla odvahu a túto operáciu podstúpila, stálo to za to. Dúfam, že žiadne komplikácie sa už nevyskytnú a výsledok bude trvalý. Ak máte nejaké otázky, rada sa s ďalšími skúsenosťami podelím, diona99@centrum.sk

saska 1986

Ahojte,ja som po opke pred 2 tyzdenamiM,vobec to neni take strasne,ako to niektore princezny opisuju. Mam 25 a vzdy som nato chcela ist,trosku to po operacii boli,hlavne ked prestanu lieky ucinkovat,ale staci si supnut 1 tabl.a je to ok.Neviem ako to bude vyzerat,obvaz mi daju dole za 7 dni,ale myslim,ze hlavne je dodrziavat pokyni lekara a hlavna je pooperacna starostlivost,ktora je uz na nas samych!!!!!a ked niekto nato zacne kaslat po par dnoch tak nech sa potom necuduje,tie uska mame cely zivot v jednej polohe a za hodinku su uplne v inej,telo neni pocitac,ak sa uz nato dame,treba robit vsetko preto,aby sme tomu telu pomohli,sa zregenerovat.Drzim vsetkym palce,ktory sa na to daju,ved to robime pre ten svoj dobry pocit,aj my chceme byt pekne a cceme si pekne upravit vlasy,a to nielen doma,ale aj v spolocnosti,tak sa nebojte baby a nevahajte,ja sa uy tesim ked mi to daju dole,a nebudem vyzerat ako terorista a budem mat ten dobry pocit,ze som to zvladla.DRZIM VSETKYM PALCE

Peta_a

Ahojte :) Ja by som sa chcela spytam ze ci ste niekto boli na operacii v Žiari nad Hronom .. kedže ja to mam najblizsie tam a neviem ake su ohlasi nato .. Tak by som sa chcela spytat ze ci tam niekto z vas bol ???

rokoko510

Ako to tu čítam,tak sú tu príspevky ľudí čo píšu, že to dopadlo dobre alebo zle,ale mohli by ste aj napísať u koho ste boli a kde, ked to už zverejňujete v takomto fore kde chodia ludia, ktorí takýto problem majú a myslím,že by aj chceli nájsť čo najlepšieho lekára okrem tohože chcú len vedieť ako to dopadlo.Ja som tiež jeden z tých prípadov a vedeli by ste mi poradiť nejakého dobrého odborníka pri ktorom sa vám uši nevratia do pôvodneho stavu ani po dlhšom čase v okoli Popradu?? Dakujem

Katka_

Ešte sa opravim, že budem štvrty krat platiť a dosť ma to obmedzuje finančne, lebo to čo si raz niekto zaplati a ma to dobre tak ja idem platiť už štvrty krat. Všetci su rovnaký ide im iba o peniaze a ak je problem vyhovaraju sa že je to dobre.

Katka_

Alexpo ale ja idem na 4 operáciu k 4 chirurgovi, takže som aj 4x platila. A nehovor mi že všetci štyria su flakači, lebo to dopredu nikto nevie. Vždy som bola na sukromnej klinike a ako mam vedieť či to zase niekto neodflakne. Asi som prekliata.

666_martinka

ahojte
ja som bola na operacii odstavajucich usi ked som mala asi 13 rokov...s vysledkom som spokojna...
ALE
operacia ma strasne ale strasne bolela...aj ekd som dostala oblbovak, nie injekcie na umrtvenie boleli neskutocne...este teraz mam zimomriavky ked si na to spomenem a to je 8 rokov dozadu...a ked som pocula ako mi rezu tu chrupavku..aaaa....
a po druhe...ja som mala takz problem, skor asi psychickeho charakteru...ze som sa tzch usi vzadu bala strasne chytit...asi 2 roky mi trvalo kym som nosila okuliare...a to ze by mi frajer bozkaval ucho...to neznesiem este aj dnes...
ale inak som rada ze som to podstupila a nelutujem:)

Alexpo

Zdravím:-)všetkych mackov uškov :D

Trošku som si prečítal vaše prispevky ale ide ma porazit:D,, Jedna sa bojí, druha nevie čo chce, tretia ide na 4krát na reoperaciu heh no porazi ma. To je naše Slovensko:D

Na začiatok začnem pre tie pohlavia ktoré sa boja. Za prve operacia absolutne neboli a to z jedneho dôvodu, že ste v lokalnej anesteze a za druhe existuje vyššia forma lokalky za ktoru so doplaca 100€ a pacient je ospaly takže ak sa bojíte tak si to dajte a prespite celu opku a neboli to vôbec! a tie kravy čo pišu, že to boli su iba male rozmaznane deti.

Druha sorta ľudí ktorý nevedia čo chcu tak nech tam ani neidu. Načo?,, tak bud chcem byť krásna/ý alebo nie. Dnes je možne všetko a technologia tak napreduje, že je to bezbolestne, rýchle a výsledok stojí zato.

Tretia skupina ma zaujala najviac ,, konkretne 90% ľudí tu vypisuje, že idu na reoperaciu a poniektore až na 4 krát. Nie aby ste si našli doktora ktory to vie a spravi Vám to raz a poriadne ale čo slovaka napadne? :D čo najlacnejšie a najlepšie potom to aj tak vyzera. Odfajknuta robota a ked je problem doktorovi sa nechce reoperovať:D

Ja som bol na operacii a vôbec som nečítal tie vaše dristy poniektore tu pišu, že idu na opku ale ked si prečítali prispevky tak sa mi až nechce no nečudo. Su to same dristy jeden niečo povie a druhy z toho spravi...

Katka_

Ahojte
je tu nieto kto bol na operácii viac ako dva krat? Ja musim is štvrtý krat na operáciu jedneho ucha stale mi odstava vrch :-(( Je tam nejake väčšie riziko?