Gastrofibroskopia

Príspevok v téme: Gastrofibroskopia
Anit

Ahojte, mala by som ist na gastrofibroskopiu (to je ta hadicka, co ju hltate a ide az do zaludka). Mam taky problem, mam hrozny psychicky blok. Uz som bola viac krat objednana a vzdy som to zrusila. Nedokazem to, bojim sa toho a neviem akym sposobom sa mam presvadcit a donutit tam ist. Velmi by som to vysetrenie potrebovala, aby som mohla kludne spavat, ked je vsetko OK a ak nie, tak to liecit. Neviete mi niekto poradit nejaku fintu??? Ako sa mam oblbnut, presvadcit, prinutit....
Prosim pomozte mi
Dakujem

silvias

Dobrý den.
Aj ja som prežila tú hadicu do žalúdka na ktorú som sa tak bála ale mám helikobaktéra na 2krížiky a hned mi dal antibiotiká dvoje +Helicid a ked to doberiem tak Ganaton mám brať 3xdenne.
Ale začala som sa dusiť po tých tabletkách stále mám taký tlak v pažeráku a veľa slin a hlienov mám.
Včera som sa práve dočítala v jednom časopise,že ked strava ide naspat do pažeráka zo žalúdka tak vzniká taký tlak a môže vyvolať astmatické záchvaty!!Čo si myslíte o tom vy????
PORADTE MI PROSÍMMMMMMMMM

aljoska

Ja som absolvovala gastro akurát včera.Už asi 6.krát.Prežila som,dlho ma netrápil.Odobrali mi vzorku na helicobactera a po 2 hod.som išla pre výsledky.Testy si robili sami na amb.Naštastie bol negat.

zojja

ja som čakala 2 alebo 3 týždne, dovtedy mi nejaké lieky dali a potom ešte pridali tie, ktoré boli treba.tiež som mala hrozný blok,najprv som nechcela ísť, ale nakoniec som si povedala, že to zvládli deti, musím aj ja.bolo to hnusné,ale ten strach za to nestál.

silvias

Ešte sa chcem opýtať oni berú zo žalúdka aj vzorku a hned zistia čo to je alebo treba čakať na výsledky ešte niekoľko dní!!!!!!!!

ethel

Neboj sa,vydržíš...mysli na to,že to trvá len dáke 3 minutky...to zvládneš,viem to....a budem velmi rada,keď mi dáš vedieť ako si dopadla!

silvias

ETHEL ďakujem pekne dúfam,že vydržím ked to vydržala moja babka čo má 80.rokov tak to musím aj ja!!!
Ja sa ozvem ako som dopadla!!!
Pekný den a vďaka za rady!!!
SILVIA

ethel

ja som nikdy nebola s injekciou,vždy so si povedala,že to tak má byť a chcela som vedieť čo mi je a či je to už lepšie,vždy som to v pohode vydržala.Síce som sa trapne cítila,ale oni sú zvyknutý na sliny,grganie,nadrapovanie a slzenie...takže sa neboj ani ty a aspoň si budeš na istom!Budem ti držať palce!!!!!!

silvias

ETHEL už mi robyli test na alergiu len roztoče ževraj som alergická a ešte mi odoberali krv a vysledky budú za mesiac no úvidíme ale na to gastro mám už ísť na budúci týžden na lačno mamina kamarátka je sestričkou v nemocnici v KE tak tam idem ale neviem či mám pýtať aj injekciu alebo radšej bez nej!!Vtedy ked som bola tak mi nedávali žiadnu injekciu!!Ale musím tam ísť musím konečne vediť čo mi je!!!